Acil yardim kizlar 36 haftalik hamilelik

Zeynep tuna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
163
44
Kizlar 36+1 im. Bugün muayene icin doktora gittim ultrason ile bakti suyum azdi yine az dedi bir haftalik gerilik vardi devsm ediyor dedi. Sonra ayrintili ultrasona yolladi ve nst ye gir dedi. Ayrintilidaki doktor suyun biraz azalmis ama ciddi boyutta degil. Gerilik onemli degil kalp atislari gayet iyi dedi. Sonra nst ye çıktım ac karna bakildi bebek 1-2 kere hareket etti ama kalp atışlarında sıkıntı cikti kagitta kalp atimlarinda bosluk vardi. Gosterdim sonuclari hic begenmedi. Bi daha gir ama hemen almamız gerekebilir dedi. Acim ondan olabilir dedim ac gir tekrar dedi. Neyse girdim nst ye bu kez normal cikti. Gosterdim sonucu ben bu cocugu bekleterek riske giremem kordona baski yapip ani ölüm olabilir böyle devam da edebilir karar sizin ben olsam alirim dedi. Dusuneyim dedim ordan ciktim devlet hastanesine gectim ordaki doktor ultrasona bakti suyun az ve bebek zayif biraz dedi. Nst yapti. Nst iyi sadece 1 tane sanci var diger doktor neden bu kadar korkutmus anlamadım dedi. En azindan 37 bitsin dedi. Ama Sanci olursa bebek hareketi azalirsa su gelirse kanama olursa acil gel sliriz dedi. Pazartesi tekrar bakalim dedi. Sezeryan olacak bu arada. Cok kararsiz kaldm benzer durum yasayan var mi. Riske girip bekleyim mi 3-5 gun yoksa yarın doguma mi gireyim.

Ben olsam beklerdim kalp atışında sıkıntı yokmuş. En azından pazartesiyi beklemekten bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama öte yandan kendi iç sesinizi dinleyin derim. Sağlıklı kolay Doğum olsun inşallah

Can'ım böyle durumlarda bi kaç Dr sab görüş almak en iyisi. Yakınlarında büyük Doğum hastanesi varsa ona git onlar işlerinde çok uzmanlar. Özele şakın güvenme para için onlar neler yapmaz

ıkı doktorda benzer seyler soledıyse sonucda su azalmıs falan bnce rıske atma bır hafta once yada bır hafta snra doktorun ne gıbı bı cıkarı olabılırkı..

rabbım en hayırlı sekılde kucagına almayı nasıp etsın ınsaallah..

Biri ozel biri devlette doktor. Ozeldeki doktorum ilk nst kötü çıkınca hemen alalim dedi bir daha nst çekildi o iyiydi ama riske giremem dedi. Kuvoze girebilir falan dedi. Devletteki nst kötü degil suyun az ama idare edilir en azindan 37 bitsin dedi. Sorun olacak durum yok suan dedi. Bende kararsiz kaldim ama büyük ihtimalle beklicem. Bebek hareketleri normal. Ama sıkıntı olursa hemen gidicem.

Kendni cok dikkatli dinle..mumkunse sk sk kontrole gt bekleyeceksn madem. Ama bebegn hareketlerine coo dikkat et olurmu.
Rabbm saglikla kavustrsun umarn dogum hikayenide okuruz :)

İnşaallah kızlar sagolun. Hareketlerine ozellikle dikkat ediyorum ona guvendim zaten kızım iyi 2-3 gün daha dayansin diye

İnşaallah kızlar sagolun. Hareketlerine ozellikle dikkat ediyorum ona guvendim zaten kızım iyi 2-3 gün daha dayansin diye
Can'ım 36 haftalık bi Bebek kuveze girmez Dr niye öyle demiş anlamadım. Ben erken sancılandım Dr 35 i bitir yeter ondan sonra Bebek kuveze girmez dedi

Valla bilmiyorum nst de kalp atimlarinda biraz sorun görünce hemen alayım dedi şok oldum bende. Baska doktora gittim normal bir sıkıntı yok dedi. Doktoru degistirmeyi hatta hastane degistirmeyi düşünüyorum. Normalde özele gittim hep simdi devlete gecicem sanirim

Bebeğinin sağlığı sonuçta acil bi durum varsa tabiki doğsun ama bi kaç görüş al özellikle devlet hastanelerinden . Devlet boştan yere seni ameliyat etmez yada kuvezini doldurup kalabalık etmez. Ben 28 bitmeden sancılandım bana özel hastane en fazla 31 e kadar dayanırsın seni 31 de sezeryan yapalım Bebek uzun süre kuveze kalır dedi bide fatura dökümü çıkardı elime. Devlet hemen sancımı kesti 38+5 te normal doğurdum şükür. Ve bi kaç hastane gezdim dolaştım öyle karar verdim . Devlete yatış yapıldı iyiki gitmişim

Devletteki ebeler de öyle dedi. Biz son ana kadar dogumu uzatiyoruz. Doktor da iyi bir doktor. Nst ye tok iken aldilar illa. Ozelde ac iken bakildi. Ilki devlette yapmistim. Bunu ozelde yapayim dedim ama kismet olmayacak demekki

Devletteki ebeler de öyle dedi. Biz son ana kadar dogumu uzatiyoruz. Doktor da iyi bir doktor. Nst ye tok iken aldilar illa. Ozelde ac iken bakildi. Ilki devlette yapmistim. Bunu ozelde yapayim dedim ama kismet olmayacak demekki
Can'ım ben tövbeliyim. İlk gebeliğim 28. Haftaya kadar özele gittim heveslerle. Sonuç yavrumdan olacaktım az daha. Devletteki Dr lar daha tecrübeli çünkü çok hasta tedavi ediyorlar uzman olmuşlar. Sen devlete hangi saatte gidersen git uzman Dr bulundurmak zorundalar ama özelde arayacaksın Dr ki gelsin. Çoğunda zaten rahatsız edilmemek için sezeryana yönlendiriyorlar insanı. Özelde bir günlük kuvez fiyatını bi araştır sebebini anlarsın. Bana 15 bin lira fatura çıkardı kasaplar

Beklemeyi düşünüyorum zaten pazartesi gel dedi devletteki ordan devam edicem özele gidecektim normalde sabah ama yine alalım diyecek o yuzden vazgeçtim biraz zor bir karar aldim ama inşallah pisman olmam

Beklemeyi düşünüyorum zaten pazartesi gel dedi devletteki ordan devam edicem özele gidecektim normalde sabah ama yine alalım diyecek o yuzden vazgeçtim biraz zor bir karar aldim ama inşallah pisman olmam
Can'ım sık sık acile git nasıl olsa sana bakmak zorunda devlet parasız sigortanla gör bebeğini rahatla .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…