acil yardım istiyorum

fffiliz

cennet kokulum
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
1.264
23
41
slm bugün doktora gittim kan sonuçlarına baktırmaya guatrım sınırda çıktı doktorum kan tahlili istedi ve doktora muayene olmam gerektiğini söledi şimdi korku sardı beni bu durumu yaşayan varmı

bişey olmaz merak etme bendede troid hormonu fazla çalışıyor normalde iyotsuz tuz kullanıyorum hamileyken normal kullandım bişey olmadı ama her ay hormon testlerim yapıldı. dr kontrolünde olursan bi sorun yaratmıyor.

nisan anneleri forumunda 'hipotiroidi ve hamilelik' alt konusu var oraya bi bak troid sorunu olanlar ordayız

bişey olmaz merak etme bendede troid hormonu fazla çalışıyor normalde iyotsuz tuz kullanıyorum hamileyken normal kullandım bişey olmadı ama her ay hormon testlerim yapıldı. dr kontrolünde olursan bi sorun yaratmıyor.

öle şeyler okudum ki tırstım

canım benim ya aynı şeyi bende yaşadım 2ay önce 3aylık hamileyken

çok korkmuştum tsh yani guatrı sınır bile değildi benimki fazla çalışıyordu,ve bunun sonucunda benden guatr usg istediler ve free tsh3-tsh4 için kan testi aldılar

sonuçta allahtan kanda bebeği etkileyecek oranlarda çıkmadı ve heray bu kan tahlilini tekrarlıyorum şuana kadar temiz çıktı

ama korkma kanda yüksek çıkarsa yine sorun yok sadece doğuma kadar ilaç kullanırsın okadar önemli olan sürekli kontrol ettir

korkacak bişey yok bende çok korkmuştum zeka geriliği ve erken doğum
yapıyor diye

canım benim ya aynı şeyi bende yaşadım 2ay önce 3aylık hamileyken

çok korkmuştum tsh yani guatrı sınır bile değildi benimki fazla çalışıyordu,ve bunun sonucunda benden guatr usg istediler ve free tsh3-tsh4 için kan testi aldılar

sonuçta allahtan kanda bebeği etkileyecek oranlarda çıkmadı ve heray bu kan tahlilini tekrarlıyorum şuana kadar temiz çıktı

ama korkma kanda yüksek çıkarsa yine sorun yok sadece doğuma kadar ilaç kullanırsın okadar önemli olan sürekli kontrol ettir

korkacak bişey yok bende çok korkmuştum zeka geriliği ve erken doğum
yapıyor diye

bende onları duydum işte sıkıntı stres bunu ç.ok tetiklermiş bana doktorum sınırda dedi inşallah yükselmez veya düşmez içimi rahat tutmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar

sakin ol ama bu kadar panik olma,kaç haftalıksın bilmiyorum ama daha nelerle karşılaşacağız rahat olmalıyız ,

sonuçta bu yükselse düşse bile ilaç kullanımıyla hallolabilecek bişey tıpkı kanın düşük çıkıpta kan hapı kullanmak gibi,allah çaresiz dert vermesin

sakin ol ama bu kadar panik olma,kaç haftalıksın bilmiyorum ama daha nelerle karşılaşacağız rahat olmalıyız ,

sonuçta bu yükselse düşse bile ilaç kullanımıyla hallolabilecek bişey tıpkı kanın düşük çıkıpta kan hapı kullanmak gibi,allah çaresiz dert vermesin

6 haftalık peki o ilaçlların bebeğe hiç etkisi yokmu

canım hiç takılma bence buna dr kontrolünde hamilelikte sorun yaratmıyor.zararsız ilaç vereceklerdir emin ol.bende ilk öğrendiğimdeki halimi hatırlıyorum çok korkmuştum.bebişinin sağlığı için sakin olmalısın.

O ilaçları almaz isen daha zararlı olur.
bende hamileyken eutrox kullandım
tsh 16 lardaydı
düzene alındı.
endokrolojiye git.
ilacını kullan.

slm bugün doktora gittim kan sonuçlarına baktırmaya guatrım sınırda çıktı doktorum kan tahlili istedi ve doktora muayene olmam gerektiğini söledi şimdi korku sardı beni bu durumu yaşayan varmı

selam canım bendede zehirli gutr çıkmıştı ve drum herşeyi yasakladı hamile kalmayı bile ilaç tedavisi gördüm sonra normale döndüm şuan bi sorun yok gibi 2.5 aylık hamileyim canım ama endokrinoloji uzmanına mutlaka görün ve bütün alt tahlillerini yaptır bazı guatrlar tehlikesiz ama bazıları tehlikeli oluyor benim kullandığım ilacın bebeğede zararı var ondada guatr yapıyomuş o yüzden ilacı kestim hafife alma bu konuyu canım mutlaka tahlillerini yaptır

X