ACİL YARDIM...DETAYLI ULTRASON BEBEGİN KALBİNDE PARLAKLIK

Tenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2021
139
44
28
Merhabalar 23 haftalık hamileyim. Daha önce 2 li ve 4 lü test yaptırdım ikisinde de risk hesabı az çıkmıştı . Ama dün detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinin sağ tarafında parlaklık görüntülendi. Başka herhangi bir şey görünmedi başka organlarında. Doktor bunun down sendromu anomili olan bebeklerde sık görülen birşeymiş ama normal sağlıklı hamilelik te de yüzde 2 veya 3 sağlıklı bebekte de görünüyor olabilirmiş dünya başıma yıkıldı zehir oldu...böyle birşey yaşayan sağlıklı bebeği olan var mı

Burda çok gördüm. Dünya başa yıkılmalık bir durum değil. Benim risk hesapları da az çıktı, ayrıntılıda da ekstra bir şey çıkmadı. Ama dedi ki prof downlu bebeklerde yüzde on hiç belirti olmaz her şey normal görünür ve doğumda da öğrenebiliriz. Ki bence asla bir sorun değil. Doktor istersen fetal dna testleri yaptırabilirsin dedi. Ben istemedim.

Bizimde sağ tarafda gectimi acaba

23 haftada benimde parlaklık çıktı kalpte üstelik orta risk grubundayım kombine risk 1234/1 perinatoloji uzmanı lekeyi size söylemeyecektim ama kadın doğum doktorun görürse söylerse önemseme önemsiz birşey bu dedi fetal eko sırasında belki uzman doktor risk görmediği için önemsemedi içiniz rahatlaması için özelden perinatoloji uzmanına gidin derim

Bende kalp parlakligi ve böbrek genişlemesi çıktı
Nipt test sonuç vermedi aminosentez dediler yaptırmadik endişeli bekliyoruz bizde. Zehir oldu hamilelik banada endişeden

Benim de ikili testte kombine test /376, ikili test 1/80, yaş riski 1/442 çıkmıştı. Fetal dna yaptırmıştım temiz çıktı. Sonra rutin kontrolde kalpte parlaklık çıktı. Geçen hafta detaylı ultrasona girdim. Perinatolog ikili testte orta risk grubunda yer aldığımı söyledi ve fetal dna yaptırdığın için kalpte parlaklığın riski azaldı dedi. Yani parlaklıkla ilgili pek bir şey söylemedi, kafaya takma dedi. Fetal dna yaptırmak kafayı rahatlatıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…