Acil serklaj

cicek1993

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2024
23
1
30
Merhaba hanimlar.Benim 35haftada dogan 1oglum var cok sukur Rabbime.Simdi tup bebekle ikiz hamileyim.19haftamda kabizlik sancisiyla acile gittim igneler serumlar falan takildi sancim azalmaya basladi.Onlem amacli ultrason da yapildi ve servikal uzunlugun 16mm oldugunu soylediler ve serklaj onerdiler.2gun hastanede kaldikdan sonra kendi doktoruma gittim olcdu ve servikalin 23mm oldugunu soyledi yinede az tabii dedi.1hafta sonra tekrar kontrola gel dedi ve gittigimde uzunluk 10-11mm olmusdu ve acil serklaja aldi beni.3gun once serklaj oldum.Dinlenmemi soyledi hep.Kanamam acilmam falan yok cok sukur.Sadece bilmek istiyorum bu kadar kisalikla serklaj olupda bebegini kucagina alan kardesler var mi?10-11mm cok azmis(((Burda o kadar az uzunlukta serklajli okumadim hic.Cok endiseliyim inanin hergun acaba nasil olucak diye stress yapiyorum.Stressde olmaz tabi ama dusunmeden hep netde arastirmadan da dayanamiyorum.Lutfen bilgisi olanlar yazsin.Tesekkur ederim herkese

Kormayin serklaj tutuyor bol bol dinlenin hatta hep yatın enfeksiyon kapmamaya da dikkat edin sürekli çamaşır değiştirin iki haftada bir kan idrar testi veri.

Kormayin serklaj tutuyor bol bol dinlenin hatta hep yatın enfeksiyon kapmamaya da dikkat edin sürekli çamaşır değiştirin iki haftada bir kan idrar testi veri.
Tesekkur ederim yorumunuz icin.Ama serklaj olupta ileri haftalarda erken dogum yapanlarda oluyormus.Bu beni cok korkuttu acikcasi(((Dinleniyorum arada cok az dolasiyorum evde.Birde karnim durekli cok sert rahatsiz ediyor

Tesekkur ederim yorumunuz icin.Ama serklaj olupta ileri haftalarda erken dogum yapanlarda oluyormus.Bu beni cok korkuttu acikcasi(((Dinleniyorum arada cok az dolasiyorum evde.Birde karnim durekli cok sert rahatsiz ediyor
Bende de oluyor o sertlik magnezyum kullanın bende de serklaj var şuan 32. Haftadayim çok şükür Rabbime
Sizde içinini ferah tutun serklaj tutuyor

Bende de oluyor o sertlik magnezyum kullanın bende de serklaj var şuan 32. Haftadayim çok şükür Rabbime
Sizde içinini ferah tutun serklaj tutuyor
Magne kullaniyorum canim.InsAllah hepimiz saglikla kucagimiza aliriz yavrularimizi.Birde bebek sandi serklaja dokunuyor orda bir haraket bir agri oluyor gun icinde.Sizde oluyormu boyle?

Birde sizde kac haftada atildi tikis,servikal uzunluk ne kadardi?Tikisden sonra degistimi uzunluk?

14. Haftada serklaj atıldı rahim ağzı 25mm bı kaç hafta sonra 29 oldu ondan sonra hiç bahsetmedi uzunluktan yanlardaki ağrı bende de oluyor sağa sola dönerken stresli zamanlar ama inşallah sabredip mükâfatını alırız 🤲🏻 🤲🏻 siz kaçıncı haftadasiniz şuanda

14. Haftada serklaj atıldı rahim ağzı 25mm bı kaç hafta sonra 29 oldu ondan sonra hiç bahsetmedi uzunluktan yanlardaki ağrı bende de oluyor sağa sola dönerken stresli zamanlar ama inşallah sabredip mükâfatını alırız 🤲🏻 🤲🏻 siz kaçıncı haftadasiniz şuanda
Bana 20haftada atildi rahim boyu cok kisaydi haylada kisa 14mm.Simdi 22haftadayim.Surekli yatamiyorumda evde 4yasinda oglum var

Birde ne kullaniyorsunuz ilaclardan?Vajinada ayaga kalkinca doluluk hissi oluyormu sizdede?

Haklısınız çocuk olunca mecbur hareket halindesiniz benim evde çocuk yok yalnizim ama bütün gelebilklerde dikiş atılacağı için diğer gebeliklerde bende zorlanirim ama elinizden gelinceye kadar kendinizi yormamaya çalışın çünkü sürekli hareket halinde olmak etkiler dikişi ilaçlar olarak haftalık ignem vardi 32. Haftada kesti onu artık kullanmıyorum
Magnezyum demir progesteron d vitamini kullanıyorum

InsAllah bende senin haftani gorurum hepimiz sag salim kucagimiza aliriz bebeklerimizi.

X