Acil! Kürtaj sonrası aşırı kanama ve büyük pıhtılar sorunsalı

shams

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2024
16
1
24
8 gün önce 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj yapıldı(vakum) Fakat dün gece beklenmedim şekilde çok aşırı kanamam oldu. Kürtaj sonrasında ilk 3 gün kanama hiç olmazken, 5. gün kırmızı kanamam başladı ve ara ara lekelenme, ara ara ise koyu kırmızı regl kanı gibi kanama oldu. Fakat düm gece, kürtajdan sonraki 8. gün aşırı kanama başladı. Kanama o kadar fazlaydı ki bir saatten bir ultra gece pedi doluyordu. Kanama esnasında 5-6 parça kan pıhtısı gibi birşeyler geldi(erik büyüklüğünde). Bu böylece 5 saat sürdü. Sabaha yakın saat 7 civarlarında kanama azaldı fakat hala devam ediyordu. Şu an öğle vakitleri ve kanamam çok hafif lekelenme şeklinde. Açıkcası gece çok korktum kanamam anormal diye, tansiyonum da çok düşmüştü. Fakat ağrı kasılma çok hafif oldu hep, regl krampları gibi, hatta daha hafif. Doktoruma sordum bunun normal olduğunu ama tekrarlarsa muayene ultrason ve s yayılması gerektiğini söyledi. Fakat kesinlikle ateşim çıkmadı ve kusma yaşanmadı. Kan şu an durmuş durumda. Başınıza böyle birşey geldi mi? Endişelenmem gereker mi? Rahim parçası kalmışsa kendiliğden düşer mi tamamen?

Edit: Bir gün sonra yani dün gece yine kanamam oldu ve bir saatte bir süper size ped değiştirmeye mecbur kaldım. Kan pıhtıları bir önceki güne nazaran daha azdı fakat yine de büyüklerdi. İki gecedir kanamam var gün boyu ise herşey yolunda lekelenme dışında sorun yok. Neden böyle oluyor?

Neden gidip doktora görünmüyorsunuz sonuçta kürtajla parçalar alınıyor içeride birşey kalmışsa o bile yapıyor olabilir yerinizde olsam sorumun cevabini doktor kontrolünde alırim geçmiş olsun

Neden gidip doktora görünmüyorsunuz sonuçta kürtajla parçalar alınıyor içeride birşey kalmışsa o bile yapıyor olabilir yerinizde olsam sorumun cevabini doktor kontrolünde alırim geçmiş olsun
Teşekkürler, malesef doktora şu an gitme imkanım yok fakat yarın görünücem. Durumun acilliğini anlamaya çalışıyorum, eğer çok acilse acil yardımı arayacağım. Fakat doktorla telefonda görüştüğümde normal olduğunu temizlenme için böyle olduğunu söylemişti. Bilmek istiyorum böyle birşey önceden yaşamış olan varmı

Teşekkürler, malesef doktora şu an gitme imkanım yok fakat yarın görünücem. Durumun acilliğini anlamaya çalışıyorum, eğer çok acilse acil yardımı arayacağım. Fakat doktorla telefonda görüştüğümde normal olduğunu temizlenme için böyle olduğunu söylemişti. Bilmek istiyorum böyle birşey önceden yaşamış olan varmı
Bende Mayıs ayı gibi kürtaj oldum ve doktorumun bana dediği anormol bir kanaman olduğu zaman direk gel demişti çok şükür birsey olmadı uzun süre regli olmazsan 40 günden fazla aynı şekilde gel demisti

Böyle bir şey yaşamadım ama Sağlıkçı olduğum için konuşuyorum. Kürtaj sonrası böyle kanamalarının olması gayet normal. içeriden bebeğe kazıyarak alıyorlar sonuçta vakum da olsa ve rahim duvarının zarar görmüş oluyor. Rahmin kendini toparlaması ve içerideki duvar parçalarını atması zaman alabilir. Korkma ve içinin rahat etmesi açısından bence bi doktora görün derim. Çok geçmiş olsun.

Böyle bir şey yaşamadım ama Sağlıkçı olduğum için konuşuyorum. Kürtaj sonrası böyle kanamalarının olması gayet normal. içeriden bebeğe kazıyarak alıyorlar sonuçta vakum da olsa ve rahim duvarının zarar görmüş oluyor. Rahmin kendini toparlaması ve içerideki duvar parçalarını atması zaman alabilir. Korkma ve içinin rahat etmesi açısından bence bi doktora görün derim. Çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Peki böyle durumda yapılacak en doğru şey ne? Yatıp dinlenmek mi? Ve ya iğne yaptırmam gerekir mi? Oksitosin iğnesi yazdı doktor 5 adet onları bitirdim şu an yapacağım şey ne bilmiyorum. Kan bir gün arayla tekrarlıyor ve geldiği zaman aşırı kanama oluyor. Bir saatte bir ped. Fakat durduğu zaman hiç kan olmuyor garip bilemiyorum korkuyorum tabi biraz da.

Bende Mayıs ayı gibi kürtaj oldum ve doktorumun bana dediği anormol bir kanaman olduğu zaman direk gel demişti çok şükür birsey olmadı uzun süre regli olmazsan 40 günden fazla aynı şekilde gel demisti
Sizde kürtaj vakum yoluyla oldu değil mi?

X