Menopoz Acil korkuyorum

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Lavinia58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
505
393
Iyi günler,
Benim bir korkum var. Bana 6 ay önce hafif yükselmis testesteron tanisi vardiler ( max 0.49 olmaliymis benimki 0.55). Bunun üzerine testere disli aslanpencesi ve hayit tohumu ictim. Aslinda adet acisindan hic sikintim olmazdi. Hep zamaninda gelirdi ve 5/6 gün sürerdi. Son bir aydir geceleri terliyorum bir önceki adetim bir gün önce geldi ve sadece iki bucuk gün sürdü. Bu adetim de bugün gelmeli ama dünden beri hafif akinti ( dün aksam koyu ve bugün aksama dogru hafif acik pempemsi bir akinti) geldi. Terleme ve gecenki adetin az sürmesi beni süpheye soktu. Acaba erken menopoza mi girdim ? Bu arada yasim 31 ve nisanliyim...

Bilmiyorum inşallah değildir. Stres olmayın öyle ise stres üzüntü bile etkiler..
Günümüzde yediğimiz içtiğimiz kullandığımiz kokular deterjanlar Vs neden olabiliyor.
Bi hastaneye gidip bütün tahlilleri yapıp alternatif tıptan yarar sağlardim ben olsaydım. Ertelemeyin strese girmeyin .

Değilsinizdir merak etmeyin ille de merak ediyorsanız amh testiydi sanirim ondan yaptırabilirsiniz. Yumurta rezervi testi diye aratin cikar

Gece terlemeleri için bambaşka bir doktora gidin, bende de bir ara olmuştu, bir yığın tahlil yapılmıştı.
Ama menpz olduğunu düşünmüyorum.

Bendede oldu doktora gittim bişey yok olabilir dediler 3-4 ay sonra düzeldi. Geçicidir takmayın. İçinizin rahat etmesi için doktora gidebilirsiniz yinede

Dün sabah adet gördüm bir gün gecikmeli öglen kanamam normaldi... geceleri normalde bir ped yetmez ama ilk adetin gecesinde ped dogru dürüdt dolmamis bugün de pedi degidtirdikten iki saat sonra bile pedde kan ha var ha yok artik iyice süpheye düstüm pazartesi doktora gidecem

Bende de başlangıç var 40 yaşındayım bekarım doğum kontrol ilaci verdi azaldi bu ay daha çok az geldi damla damla bir ped kadar bile yok bir ay daha iç dedi dr . Vajinal kuruluk var korkuyorum . Hiç hazır değilim . Tahlil yapcak Dr Haziran dedi . Bilmiyorum çok üzülüyorum . Bu durumda olan var mı

Iyi günler cuma adet oldum cumartesi de normal kanama oldu ve oazar damla damla geldi bugün kesilmisim.... son iki aydir hayit tohumu aliyorum iki aydir alt pst oldum avuc ici terlemesi de var artik ayaklarda yanma sasirdim... az sonra doktora gitcem ne sorayim ne istemeliyim

Iyi günler cuma adet oldum cumartesi de normal kanama oldu ve oazar damla damla geldi bugün kesilmisim.... son iki aydir hayit tohumu aliyorum iki aydir alt pst oldum avuc ici terlemesi de var artik ayaklarda yanma sasirdim... az sonra doktora gitcem ne sorayim ne istemeliyim
Merhaba tahlil yaptırdınız mı? Ne dedi doktor?

Bende de başlangıç var 40 yaşındayım bekarım doğum kontrol ilaci verdi azaldi bu ay daha çok az geldi damla damla bir ped kadar bile yok bir ay daha iç dedi dr . Vajinal kuruluk var korkuyorum . Hiç hazır değilim . Tahlil yapcak Dr Haziran dedi . Bilmiyorum çok üzülüyorum . Bu durumda olan var mı
Maalesef benim ve tanı kondu erken menopoz fsh 21di ilaç kullanarak düşürdüm 32 yaşında evliyim doktorun tek önerdiği bian evvel doğum yapmam oda tüp bebekle 😑

Iyi günler,
Benim bir korkum var. Bana 6 ay önce hafif yükselmis testesteron tanisi vardiler ( max 0.49 olmaliymis benimki 0.55). Bunun üzerine testere disli aslanpencesi ve hayit tohumu ictim. Aslinda adet acisindan hic sikintim olmazdi. Hep zamaninda gelirdi ve 5/6 gün sürerdi. Son bir aydir geceleri terliyorum bir önceki adetim bir gün önce geldi ve sadece iki bucuk gün sürdü. Bu adetim de bugün gelmeli ama dünden beri hafif akinti ( dün aksam koyu ve bugün aksama dogru hafif acik pempemsi bir akinti) geldi. Terleme ve gecenki adetin az sürmesi beni süpheye soktu. Acaba erken menopoza mi girdim ? Bu arada yasim 31 ve nisanliyim...

Durumlar nasil.. insallah guzel gelismeler olmuştur. 28 yasimdayim ve anne tarafimda 35yasa kadar erken menapoz var... ben de o yuzdenmerakli ve stresliyim.bu konuda...

20liyaslarinin basinda olan kizlara Not: Aşık olmayin kizlar.... ona kavuşamayınca kimseye bakamiyor ve boooooyle bnm gb huzursuz seyler yasiyorsunuz.

Durumlar nasil.. insallah guzel gelismeler olmuştur. 28 yasimdayim ve anne tarafimda 35yasa kadar erken menapoz var... ben de o yuzdenmerakli ve stresliyim.bu konuda...

20liyaslarinin basinda olan kizlara Not: Aşık olmayin kizlar.... ona kavuşamayınca kimseye bakamiyor ve boooooyle bnm gb huzursuz seyler yasiyorsunuz.
Vallaha durum şu hormonları iki kez baktırdım herşey normal deniyor gün olaraktan azalma var kanamada düzelme var ama hala şaşırtıcı derecede az allahtan hayırlısı

X