Acil!!! beyaz hali ve sari leke :(

bilgge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
85
38
Arkadaslar mrb beyaz salon halim var merinos. Daha once yikanmadi kucuk lekeler olunca silince cikiyordu.ama simdi ortasina sanirim su dokulmus o da kururkn sarariyo .siliyorum silinince cikms gibi kururken yine ayni .arkasindaki sariligi yuzune kusuyo yikamaya versem ? Ne yapmaliyim

Halı yıkamaya gönderebilirsiniz

Çok uğraşıp lekeyi derine hapsetmeyin bence. Halılarım açık renk. Kışın birkaç hasta sokak kedisi ağırlamıştım evimde. Çamur vs. olmuştu halılarım. Baya lekelilerdi. Yıkamaya verdim şu an hepsi pırıl pırıl. Yıkama çok ucuz, hiç uğraşmayın.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Yikamaya vermesine vericem de o arkasindaki sari gibi halinin kendinde olan dokuma rengini yuzeye kusarsa ?ilk kez yikanacagi icin o yuzden tedirginim. Eger yikamaciya belirtmem gereken birsey varsa sizlere sorayim vermeden diye dusundum

Bulaşık makinesi parlatıcısıyla silin ama şeffaf renk olanından olsun mavileride var çünkü. Dğn serinleyelim diye salon halısını eşimle balkonda yıkadık her yer iyi güzelken yeşil kısmın üstünde sarımsı lekeler vardı. Tekrar sabunladım çıkmadı leke çıkarıcı döktüm ovdum çıkmadı en son bulaşık makinesi parlatıcısıyla hafif bir ovdum hiç bir şey kalmadı.

Benim açık renk bir halim vardı ,yıkamaya verdim ve tüm rengini kustu ,koyu renk halıları yıkamaya veriyorum ama açık renkleri Arap sabunu ile siliyorum

IMG_2017-08-05_09-10-48.JPG

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Yikamaya vermesine vericem de o arkasindaki sari gibi halinin kendinde olan dokuma rengini yuzeye kusarsa ?ilk kez yikanacagi icin o yuzden tedirginim. Eger yikamaciya belirtmem gereken birsey varsa sizlere sorayim vermeden diye dusundum
Halı yikamaciya söyleyin silince rengini kusuyor deyin bı yikansin silerek zor olur

Merinos halılarda bu problem var.Ne yazık ki benim de başımda 2 tane var.Silmeye korkuyorum hemen sararıyor.O yüzden yıkamaya gönderiyorum.Hatta bunu belirtin yıkamacıya tertemiz yapıyorlar.Hiç leke kalmıyor..Yoksa ben neler neler denedim.Büyümesinden başka işe yaramadı :KK43:

Aspirini denediniz mi bimde bulabilirsiniz.

Benimde halima cay dokuldu malesef beyaz halidan leke cikarmak imkansiz gibi. Bazi lekeler iki yikamada cikiyor. Saolsun bi arkadasim var iki kere halima cay doktu hala sapsari duruyor:KK43:

X