acil bakın nolur, vulva şişlik

hellohelo

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
62
34
Merhaba, hanımlar çok çok acil olarak yazıyorum, bu akşam üstü vajina vulva bölgemde hemen üstünde bir şişlik olduğunu farkettim, bastırınca hafif ağrı yapıyor gibi, nohuttan biraz daha ufak, beni biraz endişelendirdi, doktor randevusu aldım cuma gunu gideceğim ama biraz içimi rahatlatabilmek adına yada ne olduğunu öğrenebilmek adına danışmak istedim ne olarak araştırayım bilemedim Allah rızası için yaşayan bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Bartholin kisti, mantar, siğil, kıl dönmesi/batması, alerji, sivilce vs bir sürü secenek var. Siz kafayı oraya takmayın, iinternetten de okumayın. Ama bir doktor görsün görmeden tahmin edilecek bir şey değil

Bartholin kisti, mantar, siğil, kıl dönmesi/batması, alerji, sivilce vs bir sürü secenek var. Siz kafayı oraya takmayın, iinternetten de okumayın. Ama bir doktor görsün görmeden tahmin edilecek bir şey değil
vallahi oturup ağlayacağım ya bilmiyorum içimi rahatlatmaya calısıyorum bartholin kistini az önce arastırırken duydum ama iç dudaklarda oluyomuş galiba genelde, bide sivilce geldi aklıma son 1 aydır yoğun sivilce problemi yaşıyorum vucudumdan atamadığım bir iltihap durumum var belkide iltihap birikmesi vs bilmiyorum :KK43:

vallahi oturup ağlayacağım ya bilmiyorum içimi rahatlatmaya calısıyorum bartholin kistini az önce arastırırken duydum ama iç dudaklarda oluyomuş galiba genelde, bide sivilce geldi aklıma son 1 aydır yoğun sivilce problemi yaşıyorum vucudumdan atamadığım bir iltihap durumum var belkide iltihap birikmesi vs bilmiyorum :KK43:
Hayır sakin olun internetten okumayın zaten randevu almışsınız.

randevu gününe kadar her gün duş alın, epilasyonlu tutun çevresini, pamuklu çamaşır giyin adetli değilseniz ped hiç takmayın hava alsın kuru kalsın. Hatta mümkünse gece çamaşırsız yatmak iyiymiş diyorlar. Belki o güne kadar geçer bile.

kızlar çok sağolun, öyle elime gelince cidden korktum ama simdi daha iyiyim, ılık su uygulaması vs iyi geliyormus sık duş ve çamaşırsız yatma olayını yapacağım.

Merhaba, hanımlar çok çok acil olarak yazıyorum, bu akşam üstü vajina vulva bölgemde hemen üstünde bir şişlik olduğunu farkettim, bastırınca hafif ağrı yapıyor gibi, nohuttan biraz daha ufak, beni biraz endişelendirdi, doktor randevusu aldım cuma gunu gideceğim ama biraz içimi rahatlatabilmek adına yada ne olduğunu öğrenebilmek adına danışmak istedim ne olarak araştırayım bilemedim Allah rızası için yaşayan bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum

Merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum şu an da nedenini bilmiyorum nohuttan biraz küçük bir şişlik var önce ağrıyı hissettim aynada bakmaya çalıştım , iç dudakta sol üstte ağrı ve baktım şişlikte var sivilce tarzı sandım bir de sıktım orayı ben 🥹 daha çok ağrıdı duramaz oldum çok sık idrara çıkma hissi veriyor şimdi , sıktığımda içinden beyaz kremsi bir şey çıktı ne olduğunu anlamadım , acilen doktora gitmem lazım siz ne yaptınız ?

X