Açık miyom ameliyatında dikiş yeri

Denizyelken

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
183
16
Merhabalar açık miyom ameliyatı olalı bir ay oldu.ev içindeki rutin işlerimi kendi kendime yapmaya baslayali bir hafta oluyor çünkü dikişlerimin olduğu yerde çok kasılmalar oluyordu.
Açık miyom ameliyatı olan bayanlar,dikişlerimin hemen üstünde çıkıntılı bir şişlik var.Doktorum adezyon bariyeri kullandı,cilt altında da dikişler var diye normal diye düşünmüştüm ama bir ay oldu hala şislik inmedi.Sizdede böyle bir durum yaşayan varmı?
Ve Estetik dikiş yaptığını söylemişti doktorum yalnız ipin bir kısmı dışarda ve bu ip misina ipi gibi.Acaba ipten dolayimi dikiş üstünde şişlik var.Yara yerindeki kabuktada hiçbir değişiklik yok.
Aranızda bu gibi belirtilerle karşılaşan varmı?

Tüm dikiş aynı değil bende de ama aşırı şişlik yok bazı yerler dikmeden dolayı şişik klmıs olabilir

Ben de aynı sizde olduğu gibi bir dikişle bu operasyonu beş yıl önce oldum. Tam dikiş üzerindeki şişlik dediğiniz zamanla azalsa da tamamen gitmedi. Kabarıklık olarak kaldı, görüntüde bariz görünmese de elimle dokunduğumda hissettiğim bir kabarıklık. Pembe ya da kırmızıya dönük kalın bir çizgi kaldı yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…