Açık çatı deformitesi

saree9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
12
-4
28
Arkadaşlar 14 yaşımda burnum kırılmıştı,yana doğru yamuldu büyük bir kemer oluştu,20 yaşında doktora gittim kemeri törpüledi ama biraz kalmıştı bende bunu çok takıntı yaptım bir zaman sonra niye tamamen törpülemedi diye kızdım kendi kendime neyse 25 yaşında özel hastanede kalan ufak kemeri törpülettim burnum dümdüz oldu yanlardan bakınca bir sıkıntı yok ancak önden bakınca burnum genişledi eskiye oranla burun kemiğim daha kalın oldu sanırım bunun adı açık çatı deformitesiymiş,bu deformenin oluşma sebebi burun çok törpülenince burun çatısı açıkta kalmış birleşmesi için yanlardan kırılıp birleştirilmesi gerekiyormuş ama doktor yapmadı,şimdi bunu düzeltmek istiyorsam 3.ameliyatı olmam gerek ancak bu açık çatıyı kapamak için burnu kurmaları şartmı yada kıracaklarsa yani diğer burun kırma işlemleri gibi çok mu kırılacak yoksa biraz kırıp birleştirecekler mi,çünkü burnun kırıldığı ameliyatlar nadir oluyormuş çünkü en ufak şeyde kırılan burun kayabilir yapboz parçası gibi o yüzden doktorlar törpüleme ve kıkırdak çıkarma işlemi yapıyor düzeltmek için kırma işine pek giren yok.Açık çatı olayını düzeltmek için nasıl kırma oluyor korkuyorum.

Geçmiş olsun öncelikle ancak sorduğunuz bu soru doktorun cevaplayabileceği tıp bilgisi gerektiren bir soru bence doktorunuza detayları sordunuz mu

fotoğraf varmı bi görebilirmiyim burdan atmak istemezseniz özelden

İlk iki ameliyatta da burnum kırılmadı, şuan ameliyat olsam burnumu kıracaklar kırıldıktan sonra çok riskli kaynıcak mı nasıl kaynıcak vs bilmiyorum gerçekten Allah benimde bu konudan muzdarip herkesinde yardımcısı olsun

resim atabilme şansınız var mı en azından daha sağlıklı yorum yapabiliriz bazen revizyon daha riskli olabiliyor
yaptıranlar keske ilk ameliyatla kalsaydık diyebiliyorlar maalesef bazı ameliyatların iyileşme sürecini nasıl atlatacağını öngöremeyebiliyoruz sonuçta canlı dokular

Evet haklısınız o kişilerden biri benim. Hiç kimse beni anlamasa da aşırı derecede pişmanım. Keşke birilerine faydam olsa da ufak tefek şeyler için kimse tekrar ameliyat olmasa. Ama ben artık şunu anladım burnuznuda sizi rahatsız eden görüntü eğer küçük bir sorunsa ve illa ameliyat olacaksanız aynı doktora olun. Çünkü yeni doktor yeni burun demek. Sizin rahatsız olduğunuz yeri düzelmek yerine kendi tarzında yeni bir burun yapıyorlar

Cok haklısınız değişik bir süreç iyileşme herkeste farklı kemik hafızası denen bir şey varmış egri burunlarda yine oyle olma riski var kısaca ufak tefek sorunlara takılmadan eskisinden iyise burun tek ameliyatla devam etmek en saglıklısı birde bu ışin cevre faktörü var etkilenmeden yolumuza devam etmeliyiz başkalarının hemen beğenmedıgi bir burun diye ağır eleştirilere maruz kalmakta insanı üzüyor herkese herseye takılmadan devam etmek en dogrusu

Kıkırdak doku 2. Kez tekrar şekillendirilip kullanılıyor. Dolayısıyla erime riski yüksek o kadar çok sıkıntısı var ki. Cilt ile ilgili de çok sorun yaşayan vqr kılcql damarlar çıkıyor kıpkırmızı öylece kalıyor.

Yani nerden tutsan elinde kaĺır bir durum ufak tefek şeylere takılmıcak kimse her konuda mükemmiliyetçi olabiliriz ama bu konuda olmuyor burun deligi bile %100 ayni olmuyor kalıp degilki alçı dök şekil ver rahat olmak gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…