Acı haberler peş peşe geliyor... Şemdinli'de şehit sayısı 8'e yükseldi

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
140.406
209.967
60
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Ortaklar bölgesinde, sınırın sıfır noktasında teröristlerle sabaha karşı çatışma çıktı. Çatışmada şehit sayısı 8'e yükseldi, 5 terörist de öldürüldü. Çatışmayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada ''Bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız ile iki güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır'' ifadelerine yer verildi.

Bu sabaha karşı Türkiye’ye sızmaya çalışan bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 6 asker ile 2 güvenlik korucusu şehit oldu, biri ağır 2 asker yaralandı. Çatışmada 5 terörist de öldürüldü. Bölgede helikopter desteğinde kapsamlı operasyona başlandı. Bölgede havanın sisli olduğu ve görüş uzaklığının yer yer 1 metreye kadar düştüğü belirtildi.

59fab701d3806c3834fe13cf

Bölgede hava destekli operasyon sürüyor

TSK'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli'deki çatışmayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkâri ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız ile iki güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada beş bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.''

SINIRIN SIFIR NOKTASINDA ÇATIŞMA YAŞANDI

TSK, çatışmanın Hakkari/Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde sınırın sıfır noktasında terör örgütü mensuplarının saldırı girişimi esnasında yaşandığını duyurdu.

ŞEHİT KORUCULARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Çatışmada şehit olan güvenlik korucularının Osman Yeşil ve Alaattin Tekin olduğu öğrenildi. Şehitlerin yapılacak törenin ardından Toklu Köyü'nde defnedileceği belirtildi.

59fad0ccd3806c3834fe17ac
59fad0e6d3806c3834fe17ae

Şehit korucu Osman Yeşil Şehit korucu Alaattin Tekin

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-semdinlide-catisma-2-asker-ile-2-korucu-sehit-40630890

''EVET'' diyince terör bitecekti değilmi..
Evet diyenler nerde şimdi merakla bekleniyor..
Paylaştığın şehitlerimiz haberi yerine; bilmem ne avşar veya bilmem ne gündeş ile alakalı bir haber paylaşsaydın yüzlerce cevap yazılırdı. Ne yazık ki cevap yazan yok. Demek ki önemsiz bir haber.

Evet diyenler neredeler? Mesela biz antidemokratik saçılım pardon demokratik açılım, çingenenin açtığı fala benziyor ve cok sacma dediğimizde bizlere pitbull bilmem nesi gibi saldıranlar acaba neredeler?
Allah Türk Silahlı Kuvvetlerini korusun ve yüceltsin. Ve onun düşmanlarının ..... versin.

Paylaştığın şehitlerimiz haberi yerine; bilmem ne avşar veya bilmem ne gündeş ile alakalı bir haber paylaşsaydın yüzlerce cevap yazılırdı. Ne yazık ki cevap yazan yok. Demek ki önemsiz bir haber.

Evet diyenler neredeler? Mesela biz antidemokratik saçılım pardon demokratik açılım, çingenenin açtığı fala benziyor ve cok sacma dediğimizde bizlere pitbull bilmem nesi gibi saldıranlar acaba neredeler?
Allah Türk Silahlı Kuvvetlerini korusun ve yüceltsin. Ve onun düşmanlarının ..... versin.

Daha sosyetik haberleri vermek lazım demekki,giden gidiyor nasılsa..

Dönsün evla evet derken vicdanınız rahatmı şimdi...
Terör bitecek diye kandırıldınız sizlerde inandınız demi...
Sonuç?
Cogul konusmayalim abla kendi konuşayım kandırıldığını düşünmüyorum Vicdanın rahat mı derken ne yazdığı imayi suçlamayı önyargıyı siyaset yapan siyasetçiler yüzünden söylegin aşikar bana terörün olmadığı şehitin olmadığı ölümün olmadığı bir yıl Bir Devir bir yönetim söyler misin rica ediyorum Allah onları kahretsin soyları türemesin kanımız yerde kalmasın inşallah edebileceğim yapabileceğim tek şey dua senin benim onun seçimi ile ne terör biter Ne bu pislikler biter nede siyasetçilerin palavrasi biter

Cogul konusmayalim abla kendi konuşayım kandırıldığını düşünmüyorum Vicdanın rahat mı derken ne yazdığı imayi suçlamayı önyargıyı siyaset yapan siyasetçiler yüzünden söylegin aşikar bana terörün olmadığı şehitin olmadığı ölümün olmadığı bir yıl Bir Devir bir yönetim söyler misin rica ediyorum Allah onları kahretsin soyları türemesin kanımız yerde kalmasın inşallah edebileceğim yapabileceğim tek şey dua senin benim onun seçimi ile ne terör biter Ne bu pislikler biter nede siyasetçilerin palavrasi biter

Yangın yeri gibi avazları çıktığı kadar demedilermi,EVET diyin terör bitecek demedilermi...
Tam terör bitme noktasına gelmişti bunların sayesinde yine hortlamadı sence...
Terörü bir anda bitirmek elbette kolay değildir,ama en azından bitme noktasına gelmişti..
Bu işler dua ile olmuyor evla..

Yangın yeri gibi avazları çıktığı kadar demedilermi,EVET diyin terör bitecek demedilermi...
Tam terör bitme noktasına gelmişti bunların sayesinde yine hortlamadı sence...
Terörü bir anda bitirmek elbette kolay değildir,ama en azından bitme noktasına gelmişti..
Bu işler dua ile olmuyor evla..
Ben Evet inde hayırın da Onunda bununda AKP sinde CHP sinde değilim artık duadan başka ne geliyor elimden abla bir örnek ver ne geliyor elinden ne yapabiliyoruz kimi seçsen terörü durduracak hangisi gelse terörü durduracak

Ben Evet inde hayırın da Onunda bununda AKP sinde CHP sinde değilim artık duadan başka ne geliyor elimden abla bir örnek ver ne geliyor elinden ne yapabiliyoruz kimi seçsen terörü durduracak hangisi gelse terörü durduracak
Bahsettiğin herşey işin hikaye tarafı. İstersen bu durur ve biter. Bitirilmek istenmiyor belki de. Karşında silahla saldıran bir çete varsa; onu bitirmeden hepsini teslim almadan açılım olmaz, olsa olsa saçılım olur.

Bitme noktasına gelmişti en azından,biranda tekrar hortlamadımı sence..
Taviz üstüne taviz verilmedimi,haburda davulla zurnayla karşılanmadımı o itler söylermisin..
Benim elimden bişey gelmez elbette..
Verilen tavizlere bakarım,elele kolkola söylenen şarkılara bakarım..
Ne acı değilmi..
Şehitlerimizin kemikleri sızladı,ya aileleri o görüntüleri görünce ne hissettiler acaba..

Bitme noktasına gelmişti en azından,biranda tekrar hortlamadımı sence..
Taviz üstüne taviz verilmedimi,haburda davulla zurnayla karşılanmadımı o itler söylermisin..
Benim elimden bişey gelmez elbette..
Verilen tavizlere bakarım,elele kolkola söylenen şarkılara bakarım..
Ne acı değilmi..
Şehitlerimizin kemikleri sızladı,ya aileleri o görüntüleri görünce ne hissettiler acaba..

Uçurumun eşiğine gelmemiz...
Türk'ün Türkiye'de dışlanmasından...
Ağlanacak halimize gülmemiz...
Milli duyguların boşlanmasından...

Arap'tan çıksa da hurmanın hası...
İslami tat veren Türk'ün elması...
Soysuz müminliğin moda olması...
Elmaya hurmanın aşılanmasından.

Paşalar elendi gitti erkeklik...
Yargı dersen zaten çantada keklik...
Halkta ise hâkim olan ürkeklik...
Vatandaşın tek tek fişlenmesinden...