Acemilik!

Janet Jak Esim

Durme, durme querido hijico
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
30.416
65.398
Arkadaşlar hastalık konusunda çok acemi bir anneyim maalesef. 2 aylık bebeğim bu aralar günde bir kere kaka yapıyor. Bugün yapmadı. 2 kere kakası çok koyu renkti, vişne çürüğü gibi. Doktora söyledim ve kaka kültürü ile kakada kana baktırın dedi ama oğlum daha kaka yapmadı ki alıp baktıralım. 5ten beri uyanığım kaka yapmasını bekliyorum. Dakika başı bezine bakıyorum.
Bugün çok çok çok minicik şekilde sarı kaka yapmıştı ama gazla çıkmış belliydi, gazı da kötü kokuyor. Endişeleniyorum. Nasıl yaptırıcam oğluma kaka?
Keyfi yerinde, kilo almasında sorun yok şükür. Ama kaka yapmıyor ya!
O yapmadıkça ben de çok panik oluyorum.
Böyle bir durum yaşayan var mı?
Makatını da uyardım ama yok. Çok iyi gaz çıkarıyor ama kaka yok. Sadece anne sütü alıyor bu arada.
Aynı şeyleri yaşamış olanlardan tavsiye bekliyorum.

Gazla kaka çıkıyorsa, ki katı beslenme söz konusu değil.
Makat uyarmak niye? Kim verdi bu aklı?
Ya çatlaşitmışsan?

Ne panik olup, durmadan bir şey deneyip, bekliyorsun? Yapınca gaita örneği alırsın.

Ama öyle 1 hafta yapmıyor olsa zaten swap ile kültür alınır.

Kurcalama bebeği

3 aydan sonra gittikçe arası açıldı, bir ara 13 günde bir yaptı, ek gıdaya geçene kadar 3-4 günde bir yaptı genelde.
Yani panik olmayın.
Beraberinde olağandışı bir huzursuzluk yoksa doktora gitmeye gerek yok.
Rengini bilemeyeceğim.
Kötü kokması normal.

Canim sıkıntı yok ama anne çocuk sağlığı deniyor oraya bir git icin rahat etsin.
Ama lütfen makatı uyarma. Sağlıkla büyüt inşallah.

Benim oglanlar gunde bir yapardi kiz gunde 7 kere yaptigida oldu ama 3 gun yapmadigida.. panik yapma usutmustur vs. Kaka yoluyla cikarirlar bazi virusleri

Anne sütü alan bebeklerde 1 haftaya kadar normal canım..gaz çıkarıyorsa bence dert etme..kakası da senin yediğin seylere göre değisikli gösteriyor olabilir kokusu da aynı sekilde..
Az önce yaptı ve hemen gönderdim inşallah mikrop çıkmaz, korkum bu yönde. Aşırı koyu yeşil gibi bir renk yaptı bu sefer.

Birincisi cahil değilim, kendi kafama göre bir şey yapacak değilim, doktorum pişik kremiyle poposuna masaj yaparak uyarmamı söyledi, ben de bu şekilde yaptım. Çocuğumu emin olun sizden daha çok düşünüyorumdur, demekki bir farklılık görmüşüm ki bu kadar endişelenmişim ve demekki doktor da bir sorun görmüş ki tahlil istedi.

Renginden dolayı endişelendim çünkü bu aylarda bebeğin kakası sarı olurmuş. Bir ara kan var sandım çok korktum. Bakalım umarım bir sorun çıkmaz. Kakasını yaptı gönderdim, sonuçları bekliyorum.

Canim sıkıntı yok ama anne çocuk sağlığı deniyor oraya bir git icin rahat etsin.
Ama lütfen makatı uyarma. Sağlıkla büyüt inşallah.

Benim oglanlar gunde bir yapardi kiz gunde 7 kere yaptigida oldu ama 3 gun yapmadigida.. panik yapma usutmustur vs. Kaka yoluyla cikarirlar bazi virusleri
Teşekkürler arkadaşlar. Her gün düzenli yapıp birden düzen bozulup rengi değişip gazı da kokunca korkuyor insan.

Iyide bu hep ayni olmiycak..zaman zaman degisebilir. Mamaya gecsen farkeder belki gebe ek gida keza oyle.. dert etme bu kadar, yapar kotu bisey yoktur
Tabiki aynı olmaz ama dediğim gibi kan gibi gördüm dün. Ve sabah 5ti evde de değildim hemen götüremedim tahlile. Ailem de çok endişelendi onlara gösterince/ bu sebeple korktum.
Neyse teşekkürler sonucu bekliyorum bakalım.

Makatini uyarma. Anne sütü alan bebekler 7 güne kadar kaka yapmayabilir. Ayaklarini sıcak tutun kötü koku varsa, normalde süt kokusu gibi oluyor kakalari.
Intagramda cocuk dokturu bir bayanın kaka renkleri ile ilgili yazısı var ekliyorum bakın yapınca tahlile götürün. Ama lütfen poposunu uyarmayin.

Eklentiler

• Screenshot_20180627-223202.png
    129,2 KB · Görüntüleme: 211
  • Screenshot_20180627-223204.png
    124,2 KB · Görüntüleme: 207
  • Screenshot_20180627-223207.png
    131,8 KB · Görüntüleme: 207
  • Screenshot_20180627-223209.png
    118,2 KB · Görüntüleme: 97
  • Screenshot_20180627-223215.png
    127,2 KB · Görüntüleme: 93
  • Screenshot_20180627-223217.png
    123,8 KB · Görüntüleme: 96
Kurcalama bebeği... çok güldüm, siz çok yaşayın...

Benim oğlum aylarca hep yeşil ve mukuslu kaka yapti. Sadece anne sütü alırken de öyleydi. Huzursuzluğu da coktu. Gazdan dolayı neler çektik. Özellikle ek gıdaya başlayınca dehşet bir ishal oldu. Günde 7-8 kez her yapısında aglayarak. Yaptıktan sonra da rahatlamazdi. Defalarca gaita baktirdim ama birşey çıkmadı. Sut alerjisi olabilir dediler, diyet yaptık ama yine çok bir etkisi olmadı. Zamanla zamanla düzeldi. Alerji falan da değilmiş. O yapana kadar böyle comelir şekilde tutardım, kıvrana kıvrana yapardı yavrum. Bağırsakları gelisene kadar böyle devam etti. Bazı bebeklerin bağırsakları daha uzun sürede gelişiyor demekki. Bizimki kendi kendine gazını da çıkaramazdi. Sen de çok stres yapma. Büyüdükçe hepsi azalarak geçecek. İnşallah kötü birşey çıkmaz.

Bu kadar sert üslup ve azarlarcasına cevap verme neden acaba ? Endişelenip bir soru sormuş, şu yazdıklarınızın aynısını güzel bşr üslupla yazsanız direkt beğen tuluna basıcam çünkü katılıyorum ama öyle bir şekilde yazılmış ki

Kaka yapması düzenli olmayabilir miniklerin. 10 güne kadar yapmasa da endişelenmeyin. Takip önemli tabi, ben her kakasını incelerdim bebekken. Çok endişelenmeyin ama. En kötü ihtimalle mikrobik bir şey vardır. Tedavisi de olur. Stres size de bebeğinize de daha zararlı.
Bir de makatını uyarmayın. Psikolojik etkileri de var.

Cahil biri olsanız eminim çocuğu doktora da götürmezdiniz. Neden herkes uyarmaya takmış anlamadim. Bu yöntem söyleniyor. Herhalde zarar verecek şekilde davranmıyorsunuzdur bebeğe. Kim yapar ki.. Çok geçmiş olsun size. Sonucu alınca paylaşır mısınız? Aynı sorunu yaşayan insanlar için de bir örnek olur. İnşallah ciddi bir şeyi yoktur miniğin. Allah şifa versin ❤

Renginden dolayı korkmuş olabilirsiniz..
Sadece anne sütü alan bebeklerde 1 hafta kaka yapmaması normal korkmayın.

Test sonucunu ve doktorun yorumunu bizimle paylaşırsanız memnun olurum. Geçmiş olsun şimdiden

Bunlar çok normal :)
Birde siz ıspanak maydonoz gibi şeyler yediyseniz Bebisin kakası öyle oluyor malum ne yesek süt yoluyla geçtiğinden

Bende benzer şey yaşamıştım yazdıklarınız hatırlayıp gulumsetti

Endiselenmeyin tahlil sonucunu yazın lütfen merak ederiz sağlıkla sıhhatle kalın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…