Acaba ne yapmalıyım ?Ben mi abartıyorum

alemci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
342
0
a.s.merhaba arkadaşlar geçen hafta çarşamba taşındık olmadı bu cumartesi yine taşınıyoruz sebebi tutmuş olduumuz evde bir bayan kendini asarak öldürmüş bizde duyunca üzüldük ve etkilendik dogal olarak evde yanlız kalmakdan korkuyorum küçükde çocugum var ve ev bulduk yine taşınıyoruz bilmiyorum sizce korkmam dogalmı ben kendi kendimi mi korkutuyorum ne yapmalıyım çılmasakmıki herşeyide yerleştirdim çok yoruldum valla amayinede geceleri korkuyorum sanki rahmetlinin ruhu evdeymiş gibi napalım sizceCADIARZU

Ne yalan söyleyeyim bende korkardım.
Seni sakinleştirmek korkmana sebep olacak bir şey yok demeyi inan çok isterdim ama diyemiyorum maalesef.
Aslında ölünün ne gibi bir zararı olabilir ki diye de düşünüyorum. Bizden beklerdikleri sadece bir Fatiha.

Yok ben korkmam...sızide anlayışla karşılıyorum...
olmasa iyimiş ama olmuş...
siz o intihar ettiği için korkuyorsunuz...
normalde eceli ile ölse yine korkarmıydınız...
Sonuçta adli vakalık bir olay olmamış...
Ne bıleyım senaryoları yazmadım
..

bencede korkmanıza gerek yok onun ruhu şu anda hesap vermekle meşguldür evde dolaşamaz düşünme böyle şeyleri

ölen kişiden neden korkuyorsunuz
ölen kimse size birşey yapamazki
sonuçta yeni gittiğiniz evdede önceden muhakkak ölen olmuştur
kendinizi biraz tezkin edin
hepimizin gideceği yer belli

bende korkmazdım
ama bence sen tasınmalısın
çünkü her gece aklına geleceğine eminim
yol yakınken baska eve tasın ve düzenini kur derim

sürekli aklindaysa ve ruh sagligina etki edecegini düsünüyorsan ve üstelik sansinda varsa cik derim..
korku degilde bende olsam ürperirdim yani...allah kolaylik versin,tasinmak berbat bisey

ben korkmam ama sizi de anlıyorum tabii
zor bir durum olsa gerek.size kolay gelsin.
bu zamanda ölüden değil canlıdan korkunn....

ah canım ölüden değilde diriden kork bu devirde
evi beğeniyorsan eğer sırf bu yüzden tasınma derim
zamanla alısırsın

aslında korkulacak bişey yok
sonuçta bundan sonraki taşınacağin evdende daha önce cenaze çıkmış olabilir
intihar konusu seni ürkütüyor olabilir tabiki ama ölmüş birisinin sana zararı olacağını sanmiyorum
ama kafana çok takıyorsan, piskolojin bozuluyorsa ozaman taşın arkadaşım

ben de huzursuz olurdum açıkçası, evde huzur en önemli şey, taşınmak en iyisi arkadaşım.

Sirf bu yüzden Tasinmazdim hazir yerlesmisken, evde hosuma gidiyorsa lakin tabiki cok rahatsiz oluyorsan bu durumdan yapacak birsey yok...benneyaptımki

Hem kimbilir oturdugmuz evlerde kimler oturudu kimler öldü kimler kaldi!!:nazar:

Ölüden zarar gelmez arkadasim sen diriden korkyerimseniben

yaaa ınsan tedırgın olur amaaa tasınmak taa coook zor yaaa benceee bıraz otur baktın ruh halını bozuyooo tasınırsın sen cook düşünürsen aklına gelır aklına getırmeeeeee ye calısss :)
ya kadın nıyee asmıs kıneee hıcmı allah korkusu yokmusss kesın bunalıma gırmıstırrr :KK43: :KK43:

sanırım bende kalamazdım cnm ya...insan böyle bişiyi düşündükçe o evdende çook soğur zaten..

eve yerleştikten sonra mı duydunuz?yada neden sonra söylediler size :uhm:
ben tasınma derim bi fatiha okursun evinde oturursun..sana zararı olmaz bebeciğinle güzel vakitler geçir..

Korku filimlerinin etkileri bunlar aslında bana göre şöyle yapın bir süre kalın baktınız ki çok tedirgin oluyorsunuz, korku filimlerinde olduğu gibi garip şeyler yaşıyorsunuz o zaman çıkarsınız.
Böyle bişey olmayacağı için yazıyorum buarada.

Ama psikolojiniz bozuluyorsa boşverin yormayın kendinizi çıkın.

bende asla kalmazdım cnm.kafanda yer etmişse asla çıkaramazsın ve hep huzursuz olursun.başka ev aramaya başla bence...

eğer bunu bilmeseydiniz daha iyi olurdu tabi,ama yapacak birşey yok,kimi korkar kimi korkmaz,ben olsam o kadar belki korkmam,ama hayal gücüm çok kuvvetli - her yerde o kadını görürdüm herhalde....
bence yeni ev aramaya başla,böle oturmak zor olur o evde....bende bu cumartesi taşınıyorum ve benimde 3 aylık bebeğim var -seni çok çok iyi anlıyorum,çok zor bir ev taşımak gerçekten çok zor hele bebek varsa....

evet korkmamak gerek aslında ama tabi ister istemez etkilenmişsiniz...

bence biraz daha bekleyin taşınmak kolay değil...

ama yok yapamam saniye duramam diyorsanız da taşının...

düşündüm de ben olsam sanırım,huzur ile oturamazdım,yani bu düşünceyi kafamdan silip atmak mümkün olamazdı..ama bahsettiğim korku diil,içimi kemiren bir huzursuzluk olurdu olasılıkla...

X