Gebeliğe Hazırlık Acaba hamilemiyim???(acilll cevapp)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

cananisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2008
90
1
^Merhaba arkadaşlar bu başlığı iş yerinden arkadaşım için açıyorum.
regl döneminin bittiğinin ertesi günü(temizlendiğinin ertesi günü) eşi içine boşalmış bu durumda hamile kalma olasılığı var mıdır? varsa yüzde kaçlık bir orandır? eğer bu şekilde gebe kalma ihtimali varsa aranızda bu şekilde hamile kalmış biri var mı?
Lütfen arkadaşlar heyecenlı bi bekleyiş içindeyiz.
Şimdiden teşekkürler...
:emir_bebek:hihoyyyt:emir_bebek:

O dönemde henüz yumurtlama olmadığı için düşük bi olasılık ama herşey de mümkün...

bu durumda hamile kalma olasıllığı çok düşüktür. normalde adetin başlangıcından itibaren 12-14.günler yumurtlama günüdür. ancak yumurta çok erken oluştuysa -ki çok düşük bir ihtimal- hamile kalma olasılığı olur.

benim de bir arkadasım o sekılde hamile kaldı.o da henüz adet yeni bittiği için ne de olmaz diye düşünmüş ama şimdi 2 yasında cocugu var :)

canım ben adetime 1gün kala korunmadım cokta emindim olmucagından ama olduu
o yüsden hiç belli olmas hamile olabilirr %1 de bir ihtimaldirr sonuçtaa
hayırlısı olsunn diyelimm

düşükte olsa kalma olasılığı var,hatta dr.lar adet döneminde bile kalabilirsiniz diytor,ama en uygun dönem adetten 1 hafta sonrasıymış.

^Merhaba arkadaşlar bu başlığı iş yerinden arkadaşım için açıyorum.
regl döneminin bittiğinin ertesi günü(temizlendiğinin ertesi günü) eşi içine boşalmış bu durumda hamile kalma olasılığı var mıdır? varsa yüzde kaçlık bir orandır? eğer bu şekilde gebe kalma ihtimali varsa aranızda bu şekilde hamile kalmış biri var mı?
Lütfen arkadaşlar heyecenlı bi bekleyiş içindeyiz.
Şimdiden teşekkürler...
:emir_bebek:hihoyyyt:emir_bebek:

tabii ki hamile kalabilir. hele regl donemi uzun suruyorsa (ornegin 10 gun) adet bitiminden hemen sonra hamile kalma ihtimali artiyor. yani sadece "regl bitimi" ifadesi eksik kaliyor, reglin kac gun surdugu de onemli, regl baslangicindan 12-16 gun sonrasi hamile kalma ihtimali en yuksek gunler.

X