Ablamlarim yardım

yademmdb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2023
4
0
25
Merhabalar ablamlarim 8 aydır evliyim hamile kalmak istiyordum hastaneye eşimle göründük eşimin sperm sayıları iyiydi bende pover kist var dedi işte ilaç verdi ve letu verdi kulandim adet doneminde bir ay sonra yine gel dedi adet oldum ikinci günü yine gitim bana iğne verdi fostimon 75 doz , 4 tane göbeğime vurdu tedavi sürecim biraz ağır geçti yan etkileri falan vardı şişme ve ağrı neyse bana çok umut verdi iki hafta sonra gel dedi bakalım yumurtalra yumurtalarim 17 15 17 olmuştu ve bana çok umut verdi artık 10 gün kalmıştı adetime kasik ağrısı ve göğüs ağrısı aşırı çektim bence busefer tuttu dedim kendimi çok strese kattım işte adrt günüm geldi birden ağrıdan lavaboya gittim kanamam vardı yani adet oldum artık hastaneye gidip ilaç falan kullanmak istemiyorim ilaçlar beni mahfetti kilo aldırdı mide resmen parcaladi artık doğal kurlerler hamile kalan varmi lütfen bnada yardım edin ablalarim gerçekten anne olmak istiyorum bende

Kürler doğal değildir. Hormonların dengesini değiştirirler. Kürlerle hamile kalanların psikolojik olarak rahatlayıp kaldıklarını düşünüyorum. Bütün hormon seviyeleri bozulan pek çok üyenin hikayesini okudum burada.

Henüz yolun daha çok başındasınız. Aylarca yıllarca iğne ilaç kullananlar var. Bunları moralinizi bozmak modunuzu düşürmek için yazmıyorum aksine 2 ay tedavi görüp pes etmeyin diye yazıyorum. Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız bi kaç ay bitkisel kürler kullanıp akışına bırakın. Mesela hayit otu tohumunun hormon duzenleyici etkisi var soğan suyu kürünün rahim temizleme özelliği var. Polikistik overde her kür ise yaramaz aksine olumsuz durumlar oluşturur. Bal çörekotu tarçın kürünün pko da ise yaramadığı söylenir mesela. Herkeste süreç aynı değil belki çok daha kolay yada kendiliginizden hamile kalacaksınız hiç belli olmaz. Ama yine de bi kaç ay dinlendikten sonra mücadele etmekten vazgecmeyin içinize sinmiyosa doktor değiştirin farklı ilaçlar kullanın ve vitamin folikasit filan kullanmayı ihmal etmeyin

İnanın bulunduğum yerde doktor eksikliği çok var buraya gelin olrk geldim doğru düzgün bilmiyorum bile iyi bir doktor bulmak istiyorum ama burdaki doktorlar paranı yemekten başka birşey bilmiyorlar oyuzden maddi konuda da çok sıkıntı yaşıyoruz

Kullandığınız hormon ilaçları göğüste hassasiyet , kasık ağrısı gibi gebelik belirtisi verebiliyor . Bunu çoğu kişi yaşamıştır , doğal kürler de çok masum sayılmaz her insanda ilaçlara ve kürlere vücudun tepkisi farklı oluyor . Moralinizi yüksek tutmaya çalışın , doktorunuzla ilaçların yan etkisini gördüğünüzü paylaşın , farklı bir çok yumurta geliştirici ilaçlar var . Size daha uygun bir ilaçla devam edebilir , ve ya başka bir yol gösterebilir . Kulaktan duyma kürlerle durumu daha da kötüleştirmeyin

Dediğiniz gibi artık takmiycsm Allah'a bırakacam elbet rabbim yüzümü güldürecektir

Maddi konuda sıkıntınız varsa şimdiden devlet hastanesi takiplerinizi ihmal etmeyin. Biraz ara verin kafanizi toplayin bu arada 1 seneyi doldurmuş olun hala gebelik olusmazsa tekrar devlet hastanesi doktorlarına gidin ve tedavinize başlayın. Kendinizi iyi hissedecekseniz doğal kürler yapın fakat her okuduğunuzu değil hepsi her soruna iyi gelmiyor kaş yapayım derken göz çıkarmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…