Ablamdan dayak yiyorum

Elyeleveda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2022
1
2
20
Öncelikle ben 18 yaşındayım ablam 20 ve annem babam kardeşlerim ablam hepimiz beraberiz kardeşlerim küçük benden. Ablam psikolojik sorunları olan biri ve sürekli beni şiddetle Tehtid ediyor. Benimde hatalarım oluyor evet ama onun gibi şiddete başvurmuyorum başkasının hatasını görünce. Gerçekten artık dayanamıyorum üniversite sınavına hazırlanıyorum sözde ama evde sürekli kavga gürültü çocuklar ses yapıyor odaklanmaya çalışıyorum kütüphaneye gidiyorum arada bunları atlattım diyelim bu sefer ablamla sürekli tartışıyoruz moralim motivasyonum falan kalmıyor . Kıyafetlerimiz ortak değil bizim herkes kendi kıyafetini giyer izinsiz giyilmez ama ablam benim eşyalarımı çok kullanıyor kaç defa yakaladım ve akıllanmiyor da kızıyorum alamazsın izinsiz diyorum bazende tamam ne olacak deyip gülüp geçiyorum onun kadar katı değilim. Yemin ederim değilim. Ben eşyaya onun gibi önem vermiyorum umarım mezarına da eşyalarıyla girer. Dün sadece Bi göz kalemini sürdüm diye evi ayağa kaldırdı neymiş efendim yeni almış daha kendi kullanamamis falan filan. Beni bi araba dolusu dövdü ve karşılık dahi vermedim çünkü versem hem daha fazla dayak yiyorum benden daha iri ve uzun boylu çünkü hemde kavga çok büyüyor o yüzden vermedim annem girdi araya onu üstümden almaya çalıştı. Kendimi iğrenç hissediyorum sanki köle gibi resmen dayak yedim babam sonra geldi sesimize ikimizi de bu sefer o dövdü ablama daha çok vurdu çünkü ilk o doğdu ve biz ondan ne görürsek onu yaptık evde kardeş arasında izinsiz kifayet almayı da ablam başlattı babamda bunu söyledi ona ve bana da kızdı izinsiz aldım diye. Hanımefendi sonra gururuna yedirmedi dayak yemeyi benim en sevdiğim giymeye kıyamadığım uzun gömleğim vardı onu paramparça etmiş makyaj kutum vardı küçük bişey onun içindeki tüm makyajlari kırıp dökmüş yatağıma atmış montumu ve iki farklı Kıyafetime far dökmüş bunlara rağmen hala içinde bi pişmanlık yok ve bana az bile yaptığını söylüyor. Ben gerçekten yaşayamıyorum bu evde nefes alamıyorum. Dayak çözüm mü sizce ha değil asla değil benim kardeşim var kulaklığımi almış ve önceden yapmazdı böyle bir şey oturdum ona anlattım yapma doğru değil ben değer veriyorum buna bir daha izinsiz alma dedim asla onun gibi kardeşime davranmadım ama o bana neler yaptı. Parmağımı öyle bir çevirmişki şu an çok acıyor. Yaptıklarını en sonki babama söyleyemediğim söylesem onu evden atar sen psikopat mısın diye döverde ama gerçekten ne yapıcam bilmiyorum annem bende genç kızım böyle şeyler yaşamak ablam tarafından çok canımı yakıyor başkalarına olan tavrını görüyorum bi arkadaşı var mesela ona melek gibi el üstünde tutuyor bana da böyle. Bu evden bi an önce kurtulmak istiyorum çok zor çalışmak ama eninde sonunda çalışıp üniversiteue gidicem onunla aynı yerde kalmiyicam o zaman beni mumla arayacak ama ben onu zerre özlemeyecegim çünkü artık nefret ediyorum ondan içim soğumuyor yaptıklarına. Ondan uzak kalıp ekonomik özgürlüğümü de İnsaAllah alıcam ve anca tatile buraya. Bilgisayar almıştı babam bana ders için v3 sadece ben kullanıyorum ona vermiyorum çünkü biliyorum rezil biri ve sürekli dizi izlemek için kavga eder benimle o yüzden ona hiç vermedim onun kıskançlığıni yapıyo kendisi okumadı işte çalışıyor zamanında akıl edemedi babamdan istemedi pc şimdi sanki onu okuldan ben almışım gibi benim derslerime karşı her şeyime kıskançlıkla bakıyor beğenmiyor ama umrumda değil ben ona kalmadım. Yanımda bilgisayari da götürücem bakalım ona kalıcak mı

🤔evde dayak kavga normal bisyemis gibi olmus. Baba bile dan dun giriyo baksana.. Ablan kati tepki verse de senin malin benim malim hepinizde var .. Sen de kucugunu uyariyomussun.. Hic ikiz kardesimle aramda bole bi mevzu gecmedi kardesiz biz .. Hediyedir anidir bilirdik ellemezdik onun disinda ozellikle degsiklik olsun diye esya degistirirdik.. Bi acaip geldi.. Kulaklik yani. Alsa nolur . Koparsa nolur.. Aranizda sevgi saygi yok ailecek gerim gerim gergin ortam. Ailen sorun oldugunu gorse 50 kere ablani psikologa gotururlerdi. Demek ki ya umursamiyolar ya normal geliyo.. Sen de etkilenmis alismissin hatta sinmissin. Dayak yermiyim ben be bir vurur iki vurur. İri olsun. Box torbasi gibi yativercek degilim vursun diye ...

Okurken eski yaşadıklarım geldi aklıma psikolojik şiddet Zamanında çok benzerlerini bende yaşadım kaç yaşına geldim koca kadın oldum hala psikolojim düzelmedi lütfen dediğin gibi yap seni üzmesine izin verme.Bazen en büyük zararı en yakınımızdakiler veriyor şuan genceciksin önünde harika yıllar var ne güzel okuyosun meslek sahibi olacaksın, sen bi şekilde ne yap et derslerine odaklan ve girebileceğin en güzel üniversiteye en güzel bölüme gir bu durum seni yıldırmasın hırslandırsın. Ablanın belliki psikolojisi bozuk seninde psikolojini bozmasına izin verme dik dur odak noktanı derslerine çevir .

İşte aileler tüm çocuklarına her şeyi eşit yapmak zorundalar.Babanız size bilgisayar almış ablanızın ve diğer kardeşlerinizin bilgisayarı tableti yoksa burda suç sizde değil babanızda.Ablanız okumamış çalışıyor ve size karşı öfke dolu.Şiddete başvurması zaten çok yanlış.Lakin içindekilerin hırsını böyle dışa vuruyor.

En iyisi üniversitede iş imkanı olan bir bölümü kazanman ve mezun olunca işin hazır olsun üniversiteye gittiğinde de planını iyi yap 4 yıl çok çabuk geçiyor. Kpss veya bölümünle alakalı başka bir alanda mı kendini geliştireceksen bunları üniversiteye gittiğinde önceden planla. Dil vs. öğrenmeye çalış.
Ablanla da bu üniye hazırlık sürecinde ne iyi ne kötü ol normal davran, konuştukça da kavga çıkabilir fazla muhatap olma ama bu nedenle bile kavga çıkartır sen bana böylesin diye o yüzden çok çaktırma yani derslerime çalışıyorum falan dersin. Bu süreçte kavga dövüş mümkün olduğunca olmasın sınavına odaklan sen. Gerekirse hep kütüphaneye git.

Annen bir şey demiyor mu ya?
Babana söyle o konuşsun,ama dövmesin konuşsun yani. Normal bir şekilde iletişim kurulmuyo mu sizin evde? Herkes herkesi dövüyor çok üzücü ya. Kız bi de nası dayak yiyosun ya erkek olsa gücün yetmez anlarım da korkma sende karşılık ver madem Allah ne verdiyse. Madem laftan anlamıyor diyecek bir şey bulamadım.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla babanın dayağından değil sadece ablanın dayağından rahatsızsin
Bu ne iğrenç ev ya, Allah o babayı da vurduğu kızlarının eline düşürür elbet bir gün. İnşallah o gün güler yüzle bakmak yerine ona yediğiniz tokatladı hatırlatırsiniz 🤬🤬🤬

eninde sonunda çalışıp üniversiteue gidicem onunla aynı yerde kalmiyicam o zaman beni mumla arayacak
Niye mumla arasın ki seni? Anan baban maşallah aile planlama nedir bilmeden, yarınlar yokmuşcasina bakamayacagi,sevgi verip ihtiyacini karsilayamayacagi kadar çocuk dogurmuşlar. Evde kardeşten bol bir şey yok. Sen git , zil takıp oynarlar odadan bir kişi eksildi diye. Kimse de mumla aramaz.
Kendini böyle avutmak yerine herkesle tüm bağını kesecegin günlerin hayalini kur.
Bu arada evde 4+ çocuk var ama bilgisayar sadece bir çocukta. Bu da adil degil ki. Ders calsiirken sen çalış ama ara sıra diğer kardeslerin de kullanmalı. Cep telefonu degil ya bu

Ailenizde şiddet hiyerarşik bir biçimde aktarılıyor. Kimin kime gücü yeterse şiddet uyguluyor. Siz kardeşlerinize şiddet uygulamayarak bu hiyerarşiyi bir noktada koparın. Ablanızın da hiçbir eşyasını kullanmayın, çok gerekmedikçe muhatap olmayın. Daha sık kütüphanede çalışabilirsiniz. Umarım istediğiniz bir üniversiteyi kazanıp bu sağlıksız ev ortamından kurtulursunuz.

Öncelikle ben 18 yaşındayım ablam 20 ve annem babam kardeşlerim ablam hepimiz beraberiz kardeşlerim küçük benden. Ablam psikolojik sorunları olan biri ve sürekli beni şiddetle Tehtid ediyor. Benimde hatalarım oluyor evet ama onun gibi şiddete başvurmuyorum başkasının hatasını görünce. Gerçekten artık dayanamıyorum üniversite sınavına hazırlanıyorum sözde ama evde sürekli kavga gürültü çocuklar ses yapıyor odaklanmaya çalışıyorum kütüphaneye gidiyorum arada bunları atlattım diyelim bu sefer ablamla sürekli tartışıyoruz moralim motivasyonum falan kalmıyor . Kıyafetlerimiz ortak değil bizim herkes kendi kıyafetini giyer izinsiz giyilmez ama ablam benim eşyalarımı çok kullanıyor kaç defa yakaladım ve akıllanmiyor da kızıyorum alamazsın izinsiz diyorum bazende tamam ne olacak deyip gülüp geçiyorum onun kadar katı değilim. Yemin ederim değilim. Ben eşyaya onun gibi önem vermiyorum umarım mezarına da eşyalarıyla girer. Dün sadece Bi göz kalemini sürdüm diye evi ayağa kaldırdı neymiş efendim yeni almış daha kendi kullanamamis falan filan. Beni bi araba dolusu dövdü ve karşılık dahi vermedim çünkü versem hem daha fazla dayak yiyorum benden daha iri ve uzun boylu çünkü hemde kavga çok büyüyor o yüzden vermedim annem girdi araya onu üstümden almaya çalıştı. Kendimi iğrenç hissediyorum sanki köle gibi resmen dayak yedim babam sonra geldi sesimize ikimizi de bu sefer o dövdü ablama daha çok vurdu çünkü ilk o doğdu ve biz ondan ne görürsek onu yaptık evde kardeş arasında izinsiz kifayet almayı da ablam başlattı babamda bunu söyledi ona ve bana da kızdı izinsiz aldım diye. Hanımefendi sonra gururuna yedirmedi dayak yemeyi benim en sevdiğim giymeye kıyamadığım uzun gömleğim vardı onu paramparça etmiş makyaj kutum vardı küçük bişey onun içindeki tüm makyajlari kırıp dökmüş yatağıma atmış montumu ve iki farklı Kıyafetime far dökmüş bunlara rağmen hala içinde bi pişmanlık yok ve bana az bile yaptığını söylüyor. Ben gerçekten yaşayamıyorum bu evde nefes alamıyorum. Dayak çözüm mü sizce ha değil asla değil benim kardeşim var kulaklığımi almış ve önceden yapmazdı böyle bir şey oturdum ona anlattım yapma doğru değil ben değer veriyorum buna bir daha izinsiz alma dedim asla onun gibi kardeşime davranmadım ama o bana neler yaptı. Parmağımı öyle bir çevirmişki şu an çok acıyor. Yaptıklarını en sonki babama söyleyemediğim söylesem onu evden atar sen psikopat mısın diye döverde ama gerçekten ne yapıcam bilmiyorum annem bende genç kızım böyle şeyler yaşamak ablam tarafından çok canımı yakıyor başkalarına olan tavrını görüyorum bi arkadaşı var mesela ona melek gibi el üstünde tutuyor bana da böyle. Bu evden bi an önce kurtulmak istiyorum çok zor çalışmak ama eninde sonunda çalışıp üniversiteue gidicem onunla aynı yerde kalmiyicam o zaman beni mumla arayacak ama ben onu zerre özlemeyecegim çünkü artık nefret ediyorum ondan içim soğumuyor yaptıklarına. Ondan uzak kalıp ekonomik özgürlüğümü de İnsaAllah alıcam ve anca tatile buraya. Bilgisayar almıştı babam bana ders için v3 sadece ben kullanıyorum ona vermiyorum çünkü biliyorum rezil biri ve sürekli dizi izlemek için kavga eder benimle o yüzden ona hiç vermedim onun kıskançlığıni yapıyo kendisi okumadı işte çalışıyor zamanında akıl edemedi babamdan istemedi pc şimdi sanki onu okuldan ben almışım gibi benim derslerime karşı her şeyime kıskançlıkla bakıyor beğenmiyor ama umrumda değil ben ona kalmadım. Yanımda bilgisayari da götürücem bakalım ona kalıcak mı
Herkes bir büyüğünden gördüğünü uyguluyor sanırım.Ablaniz babadan şiddeti öğrenmiş kendi de bu yöntemi uyguluyor,siz de anladığım kadarıyla farklı şekilde de olsa şiddet uyguluyorsunuz, bilgisayarı sahiplenmek gibi..
Ben bununla ilgili bir resim görmüştüm hatta bunun psikolojide yeri var yani

Bunu yaşamayan birine o yaşta abladan dayak yemek olayı o kadar komik geliyordur ki.. ne yazık ki benim de başımda böyle bir abla var. Çok çabaladım uğraştım. Yeri geldi bilerek dayağımı yedim sustum, yeri geldi çirkefliğine çirkeflikle karşılık verdim olmadı olmadı olmadı... ailedekiler aman sussun.. aman ağzımızın tadı bozulmasın.. aman sen idare et.. alttan al.. affet.. dedikçe iş çığrından daha da çıktı. Bir gün baktım ki ben ablamın ta kendisi olmuşum. Aynı aşırı tepkiler, öfke kontrolsüzlükleri, şiddet eğilimi, mutsuzluk depresiflik... yeni yeni kendime geldim ve ne yaşarsam yaşayayım O OLMAYACAĞIM! Dedim. Artık iyi olmam gerekiyorsada ona karşı rol yapıyorum. Ne yaparsan yap düzelmeyecek. Gitme şansın varsa bir sn düşünme çünkü kaldıkça o ev cehennemin olmaya devam edecek. Ramazan bitimin de randevu alıp tedavi göreceğim. Boşuna dememişler deliler değil de, deli ettikleri gelirmiş doktora.. pes ettim yoruldum sana başarılar

Benim de benzer bi ablam var. Keşke öyle olmasaydık üzülüyorum hele iyi anlaşan kardeşleri gördükçe niye böyle olduğumuzu da anlamıyorum nerden başladı bu nefret? Annem babam kendi kardeşlerine sevgi saygiliyken biz niye düşman olduk. Babam annem kavga ederdi belki ondan
Ablamin boya kalemini kullandım diye yüzüme vurmasın8, yüzümün çizilmesini saç çekmeleri unutmuyorum. Başta kavga ederdik ama konuşurduk sonra safi nefrete bıraktı kavga etmemek için konuşmadık. Konuşmaya konuşmaya arada iletisim yok oldu. Aynı evde iki yabancı gibi misafir gelince trajikomik oluyor
Herkes oturup konuşurken onunla ilgili konu açıldı herkes yorum yaptı diyelim ben de yaparsam sen kimsinki önce kendine bak demeye getiriyo tersliyor salak gibi hissettiriyor. Yorum dahi yapmamaya çalışıyorum. Arkadan konuşurum anca
O küçüklük kavgaları bende de büyük yıkıntılar açtı. Şimdi konuşmamak da kötü. Sizin de aranız düzelmez gibi.(inş düzelir)
Size tavsiyem kardeşlerinize kötü davranmayin. Onlari çocuğunuz gibi sevin. Siz sevdikçe onlar da size sevgi saygı duyar. Daha kardeşleriniz küçükken sevgi tohumları ekin. Gerçekten bak küs olmayı geçtim soğuk olmak bile kötü. Her şeyinizi konusu sakalasin
Bencil olmayın ablanizin yaptıklarının benzerini dahi yapmayın. Verin kulaklıği ne olacak niye oturup alma diye anlatıyorsunuz. Alsın istemeden bozarsa da kızmayın kardeşlerinize ablanız gibi olmaktansa kulaklığınız bozulsun. Ablanız kaybetmişsiniz belli ama kardeşlerinizi kaybetmeyin.

Ailecek ucmuşsunuz, ne kullanıyorsunuz?

İşte aileler tüm çocuklarına her şeyi eşit yapmak zorundalar.Babanız size bilgisayar almış ablanızın ve diğer kardeşlerinizin bilgisayarı tableti yoksa burda suç sizde değil babanızda.Ablanız okumamış çalışıyor ve size karşı öfke dolu.Şiddete başvurması zaten çok yanlış.Lakin içindekilerin hırsını böyle dışa vuruyor.
Aileler çocuklarına eşit değil adil davranmak zorunda. Bu kızın ihtiyacı bilgisayar, okul okuyor ve bilgisayara ihtiyacı var. Ablasının farklı bir ihtiyacı vardır o alınır. Bu da çocuklara anlatılır. Ailelere bakıyorum hepsine koyun gibi aynı şey alınıyor. Ona niye bu alındı bana niye bu alınmadı. Alındı çünkü ihtiyacı var.

Bir gün bütün bunlar son bulacak🙏🏻 Lütfen bunu düşünerek yaşa. Ablanla ne kadar az muhattap olursan o kadar iyi şu an. Bu kadar sorunsa eşyalarını kullanma. Kullanılmasını istemediğin eşyaları kaldır. İkinizde çok hassas yaşlardasınız.
Babanızın size vurması hiç normal değil, bunu normal bir şey gibi yazmışsın. İlerki hayatın için bunu normal görmemen çok önemli.
Umarım her şey istediğin gibi olur.

X