Abdominal Serklaj ve Servikal Serklaj

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Merhabalar; Konu hakkında Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyeceğim..Öncelikle gebelik öykümden bahsedicem;

son gebeliğimde 12. haftamda servikal serklaj uygulandı hiç problem yaşamadım.
Yatarak 23. haftaya geldim.Fakat bir muayne zamanında rahimde açıklık görüldü..İnce bir kanal..Öksürdükçe ekranda daha belirgin oluyordu...Doktorum Abdominal serklaj oldum önerdi...Ve başarılı bir şekilde karından serklaj yapıldı.

Fakat 3.günde amiyon sıvı ile suyumun gelmesi ile acil sezaryana alındım ve bebeği kaybettik.
5 ay geçti..bugün kontrol amaçlı doktoruma gittim gebe kalmadan önce yeniden abdominal serklaj önerdi.Gebe kalmadan
bu serklaj yapıldığında bebeğin rahimde durma şansı daha fazlaymş..

Rahim boyum bugün 3.5 cm di epey kısalmış...6 gebelik kaybım var hepsinin nedeni farklı ama genel olarak rahim ağzı
yetmezliği teşhisi konuldu...Doktoruma çok güveniyorum dalında çok başarılı herşeyden önce insan olarak yaklaşıyor.Fakat korkularım var.
1- Gebe kalmadan önce abdominal serklaj olan varmı ve gebe kalıp bebeğini sağlıklı doğuran varmı?

2- Sezaryan kesisi 3. kez açılıcak sıkıntı yaşıyan oldumu?
3- ve hangi anestazi yöntemi ile operasyon oldunuz.

Eger bilgi sahibiyseniz yardımcı olursanız çok sevinirim.:44:

Son düzenleme:
Merhaba ben sitede yeniyim bundan yaklaşık 2yıl once lapsraskopik abdominal serklaj ameliyatı oldum şimdi hamileyim henüz yeni 5haftalık ,4 bebeğimi kaybettim 12yaşında kızım var ondan sonra yaşadım dusuklerimi canada da yaşıyorum burada oldum amelyatı bakalım Allahtan hayırlısı neler olacak umutlu konusmutu Dr um bu amelyatın alttan yapılan serklaja gore daha iyi oldugunu biliyorum zaten benim Dr um senin bundan başka sansın yok dedi sormak istediklerinizi memnuniyetle cevaplarım bol şans.

Merhaba ben sitede yeniyim bundan yaklaşık 2yıl once lapsraskopik abdominal serklaj ameliyatı oldum şimdi hamileyim henüz yeni 5haftalık ,4 bebeğimi kaybettim 12yaşında kızım var ondan sonra yaşadım dusuklerimi canada da yaşıyorum burada oldum amelyatı bakalım Allahtan hayırlısı neler olacak umutlu konusmutu Dr um bu amelyatın alttan yapılan serklaja gore daha iyi oldugunu biliyorum zaten benim Dr um senin bundan başka sansın yok dedi sormak istediklerinizi memnuniyetle cevaplarım bol şans.
arkadaşım bebeğine kavustun mu kaçıncı haftada

-ya bende çok merak ediyorum borzo ve edmonton bebeklerinize kavuştunuz mu?

benimde bir kaybım var bana da gebelik öncesi Serkan onerildi

Arkadaslar burada yazisali yillar olmus ama abdominal serklaj yaptirip basari elde eden evladini kucagina alabilen varmi lutfen cevap bekliyorum:KK43:

Arkadaslar burada yazisali yillar olmus ama abdominal serklaj yaptirip basari elde eden evladini kucagina alabilen varmi lutfen cevap bekliyorum:KK43:
Ramrod ben eylül 2017de trans abdominal serklaj ameliyatı oldum. Bunun öncesinde iki erken doğumum vardı 20 ve 19 haftalıkti bebekler yaşamadı. Ameliyattan sonra Ocakta hamile kaldım. Şu an 31.haftamdayım her şey yolunda gidiyor çok şükür. Dikiş sağlam görünüyor diyor doktor. bebekte de herhangi bir sıkıntı yok. Her hafta rahim ağzı uzunluğum ölçülüyor. Her hafta proluton iğne yaptırıyorum bir tane. Ameliyatımi da ankara ufuk üniversitesinden prof. Dr. Recai pabuccu yaptı. Umarım yararlı olmuştur senin için.

Canım abdominal serklajın tuttumu

Merhabalar serklaj sonrası yatarakmi gebeliginizi geçirdiniz evladinizi kucağınıza aldınızmi benimde 21haftada acil serklaj atildi rahime ama 22de suyum geldi ve kaybettim oğlumu 2.gebeligimdi kızımı 23+4de doğurdum yaşıyor ama oğlumu kaybettim malesef şuanda abdominal serklaj olmayı düşünüyorum ve tecrubenizi paylasmabizi istiyorum

X