95 Yandaki Bebeim

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Paylaştıkça güzel

Ben sizlerle paylaştıkça yazılarımı ..İçimdeki huzur,günümdeki aydınlık bir başkalaşıyor
Güzel yorumları,notları okudukça beğenimi belgelerimde saklıyorum..Megolomanlık değil mutluluk duyuyor yine yazıyor,yazıyorum.
Az yorum gelince üzülürdüm ilklerde .Sonra okunmuşlukları görünce içim içime sığmaz olurdu yine yazardım..Kimler okumuş diye de merak da ederdim:):):)

Bazı arkadaşlarım yarı şaka ,yarı ciddi tanımadığın insanlarla neden her şeyini paylaşıyorsun dediklerinde sadece omuzu mu silkeledim çocuk gibi
Ne anlatılırdı ki o hazzı yaşamak lâzım “Sizde yazın deneyin” Diyemedim. Çünkü yazmayı istemek,yaz demekle olmuyor .Bir gece yarısı uyanıp çooook eski bir anıyı yakalayınca... Yapışıyorum eteklerine yazıyorum .Dönüp dönüp sadece kendim mi okuyacağım ..Ölüp gideceğiz.anılar arada acıtsa da,tatlansa da paylaşmak güzel hem de çok güzel

95 yaşındaki bebeğim

Bir zamanlar oda bebekti,çocuktu,genç kızdı,hanım hanımcık kadınlığa geçmişti
Ailesine olan bağımlılığından evliliğini erteleyen,çok geç yaşlarda kimsesiz kalınca evlenen,çocuğu olmayan,eşini çabuk kaybeden ..

Artık iyice yaşlandı,buruş buruş..Hastalandığı zaman bana söylemeyi de erteleyen “Bir aspirin verir misin” Dediğinde ( Hiç ilaç içmediği için) Nasıl panik yaptığımı bilen,o melek halam.
Ona bebek gibi bakmak hoşuma gidiyor. Çok mesuliyetli olsa da... Saat,gün,ay,yıl mefhumunu unutsa da,geçmişi az anımsasa da,tekrar tekrar sorsa da saati ,bazen sıkılsam da tekrarlardan ,o benim minik ,minicik ağlamayan ,sessiz bebeğim,melek halam

Sizde GERÇEK sevgilerinizi söylemeyi ertelemeyin.. Sonra geç kaldığınızı fark eder, üzülürsünüz
Hepinize GERÇEK ,sevgi dolu iyi günler diliyorum

Yeşilimin duyguları a.s.

çok güzeldi,yüreğine ,eline sağlık ablacım... hayatın gerçekleri.sevgi ertelenmemeli diyenlerdenim ve sizin bu yürekten yazılarınızı okuyunca hayatın gerçeklerini iyice anlıyorum...

sevgiyle kalın....

gerçek sevgiyi söylemeyi ertelemeyelim bu konuda çok haklısın ama biliyormusun ablacığım gerçekten sevdiğim kişiler benden önce giderlerse bu dünyadan onları sevdiğimi söylediğim halde,onlara sevgimi gösterdiğim halde hep eksikmi anlattım eksikmi gösterdim sevgimi diye hep bir endişe taşıyorum ve sanırım ömrümün sonuna kadar da taşıyacağım

ablacım yine fevkalade güzel yansıtmışsın bizlere yüreğindekileri
bende bir insanın cocuklarına, geride bıraktıklarına en büyük mirasıdır anıları
çok isterdim düzenli olarak yazip ben öldüğümde ardımda bırakabileceğim bir anı defterimin olmasını ve torunlarıma hatta torunlarımın torunlarına ulaşmasını
ama nerde...
yazılarını zevkle takip ediyorum
belki birgün radikal bir kararla tembelliğimi alt edip sarilirim yeniden kagida kaleme yada klavyeye gecenin bi yarısı...
sevgiyle kal halacıgının ellerinden opuyorum

insanın keşkeler o kadar canını yakıyorki
her yeni keşke lafı daha bi dibe sokuo sanki kişiyi
o yüzden herkesin herduygusunu yerinde ifade etmesi gerektiğini düşüüorumm
yeşil ablacığımm sende duygularını böyle içten anlattığın için tebrik ve teşekkür ediorumm
a.s.

Sevgili Yeşilim ;halanla ilgili daha önceki yazını hatırlıyorum.Aranızdaki sevgi ve saygıya kelimelerinden hayran kalmıştım.Yürekteki sevgi ,dillendirildikçe güzelleşir,içte saklanan sevginin ne anlamı kalır ki?
Duygularını bizlerle paylaştığın için teşekkürler.

Ben de hatırlıyorum halana olaan sevgini ve saygını.Allah sağlıklı daha nice yıllar yaşatsın birlikte sizleri Yeşilim!...

:çok üzgünüm:çok güzel yazın.Allah senden razı olsun.sevgilera.s.

Gozlerim yasardi okurken,oyle guzel anlatmissinki,ona yaklasimin o kadar guzelki,allah herkese sendeki yurek gibi bir yurek nasip etsin.

Sevdiklerinizi geç kalmadan bugün,şimdi arayın.. Bir telefon yeter ..Ertelemeyin lütfen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…