Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Mate çayının yağ yakımına yardımcı olduğu konusunda bilgi vermişsiniz. Günde kaç poşet kullanılmalı ve yemeklerden önce mi, yoksa sonra mı alınmalı?

Mate bitki çayımızın günlük dozajını bünyenize göre ayarlamanızı öneririz. Çünkü Mate bitkisi, bildiğiniz gibi, vücuda enerjiyi kafein gibi sağlamaz. Vücutta mevcut kaynakları kullanarak enerji sağlar, bu nedenle kafein gibi, sonrasında başağrısı, aşırı halsizlik, sinirli ve tedirgin bir ruh hali yaratmaz. Ancak siz bu bedensel ve zihinsel enerji için günde belki 2 fincana ihtiyaç duyarken, bir başka kişi günde 4 fincana ihtiyaç duyabilir.

Bir bağımlılık ve advert etkiye sahip olmadığı için tehlike yaratmaz. Mate bitki çayını ihtiyaca göre herkes kullanabilir

Mate çayını herkes içebilir mi? Belli bir yaş sınırı ya da rahatsızlığı olan kişilerin içmesinde bir sakınca var mıdır?

Elimizdeki analiz sonuçlarına göre, Mate'deki matein miktarı, kafein cinsinden kahve ya da yeşil çaya eşdeğerdir. Öte yandan, Mate Çayı’nın %61 mate bitkisi içerdiği göz önünde bulundurulduğunda, bir fincan kaynar suda demlenmek sureti ile elde edilecek içeceğin, matede bulunan etken maddeler açısından ne denli düşük dozlarda suya geçeceği anlaşılır. Aslında bir çok ilacın hammaddesini oluşturan bitkisel çayların, tedavi değil de korunma amaçlı sürekli kullanımının önerilmesi de bu sebepten kaynaklanmaktadır.

Mate Çayında ulaşılan bilimsel değer taşıyan makalelerde rapor edilmiş bir yan etkiye rastlamadık. Bütün dünyada güvenle kullanılan onaylanmış bitkiler olması nedeni ile ithalat ve üretim izninin alınması aşamalarında da bir sorunla karşılaşmadık. Ancak kişinin devamlı bir rahatsızlığı var ise, bitkisel çayların kullanımı ve kulanım dozajları konusunda irtibat halinde olduğu doktoruna danışması gerekebilir.

Mate Çayı Zayıflatıyor (Mate Çayının Faydaları)

--------------------------------------------------------------------------------

Mate Çayı Zayıflatıyor (Mate Çayının Faydaları)

Mate, Güney Amerika’da yetişen “Ilex Paraguayensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. ılk kullanıcıları Güney Amerika yerlileri olup, sonraları Cizvit rahipleri tarafından düzenli olarak üretilmiş ve uyarıcı etkisi nedeni ile çay ve kahve yerine tüketilen günlük bir içecek olarak kullanılagelmiştir. Asırlardır Güney Amerika yerlileri tarafından güç ve şifa kaynağı olarak tüketilen Mate çayı, bu özellikleri ile kıtanın milli içeceği.Mate Çayı, en çok Paraguay’da yetişen tropikal bir bitkiden (Ilex paraguayensis) elde edildiği için Paraguay Çayı olarak da biliniyor.

Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılıyormuş. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırıyormuş. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değilmiş. Her yaş kullanabilirmiş .Met@bolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecekmiş. Tam etki için günde üç fincan tüketilmeliymiş.

Vücutta neler yapar?

1.Vücuttan su atımını kolaylaştırır, böylece ödem giderici etki sağlar.
2.Yağların hızlı yakılmasını sağlar. Bu nedenle rejimlerde ve obezite tedavisinde sıkça kullanılır.
3.Yüksek orandaki vitamin ve mineral içeriği ile vücuda enerji verir.
4.Dokuları zararlı dış etkenlere karşı koruyarak, yaşlanma etkilerini geciktirir, vücudun direncini artırır.

ne oldu canım neden sinirlendin

nese şimdi yatıştırdım kendimi ama:) sabah cidden çok sinir oldum.
daha içer girer girmez daha mesai saati başlamamış arkaarkaya 50 tane
soru. onu ne oldu ,su iş ne oldu, sunu arayıp soralım filan. sabahları zaten
pek bi sinirli oluyorum. daha yemek yememişim sigara içmemişim:)
okadar zor tuttum ki kendimi. gerci anlaşıldı tavırlarımdan:)

ay maaşını umarım alırsın en kısa zamanda serapçım ya. bizde öle problemler yok
Allah tan..
Ama sonuç olarak çalışma hayatı zor. yeni başlayacak olanalara duyurulur:)

Zeynepcim kek yedim ama gün boyu başka hiç bişey yemedim öglen tavuk şiş söyledim salatayla ama yarısını yiyebildim 1 ısırık pidesinden aldım bıraktım öylece çok yorgunum ama akşama pilatesim var nasıl gidecegim bilmiyorum

HAKLISIN CANIM MESALA BENİM İŞİM DANIŞMANLIK YANİ GELEN MÜŞTERİLERLE İLGİLENİYORUM AMA 3 GÜNDÜR PİMAPENLERİ CİFLE OVMAK YERLERİ SİLMEK SÜPÜRMAK KOLTUK TAŞIMAK VS DAHA BUNUN GİBİ BİRÇOK İŞ YAPTIM AMA KARŞILIĞI OLMAYINCA ÜZÜLÜYO İNSAN Bİ ELİNE SAGLIK BİLE DEMEDİLER

ay canım yaaa. o güzel ellerine emeğine sağlık. heryerde böle maalesef..
sabır sabır sabır demekten başka bi çarede kalmıo serapçım

ayy ben mate çayını hiç sevmiyorum yaa içemiyorum hiç

serapçım canım allah kolaylık versin yaa çok zor

bi temizlikçi çağırıverselerdi yaa

ayy ben mate çayını hiç sevmiyorum yaa içemiyorum hiç

serapçım canım allah kolaylık versin yaa çok zor

bi temizlikçi çağırıverselerdi yaa

evet tadı kötü gerçekten
ben soğuyunca içiyom
bide doğadanın poşet çayını içiyom
poşet çaylar daha kolay içiliyo

saol canım bilgiler içina.s.

bugün sadece kahvaltımı yazmıştım. öğlende elma ve portakal yedim. akşam çorba içtim, üç köfte yedim, semiz otu yedim yoğurtlu, birde tatlı yedim fazla değil. birazdanda çayımı içicem.

ıyı aksamlar kızlar bugun 3 kase lahana corbası 1 elme 1 kıvı 1 form çayı lıptnun çok guzel ıcerıgı var..
mate varmı hatırlayamadım durun getırıyım bakım
ıcındekıler:sınemakı mate yapragı,funda otu,rezene,bogurtlen,bıberıye,kıraz sapı,mmısır,seftalı aroması,maydonoz,zencefıl aroması,zencefıl

iyi gecewler kızlar yatmadan bi gireyim dedim
akşam menüm yarım kase yaya çorbası
4 kaşık mantar kavurma
2 kaşık yoğurt bir dilim ekmek

sonrada 5 çilek yedim bide oluşum ceviz istedi ona ayıklarken bir tanede ben yedim

yarın görüşürüz kızlar
tabi zaman bulabilirsem

hadin iyi geceler kovalasın sizi cüceleeeeeer

tamam ben karar verdim. cumartesi günü sebze pazarı günü, detoks malzemelerimi alıcam. eşim yıllık izne çıktı altı gün. haftaya salı bitiyor. çarşamba günü detoks yapıcam.
unutmasam bari yafisfisfis

günaydınlaaaar
mutlu güzel az kalorili bir gün diliyorum
sabah klasik kahvaltımı yaptım yaptım yine

gunaydınlarrrrrrhihoyyyt23 nısan ulusal egemenlık ve cocuk bayramınız kutlu olsun sekerler
sabah yarım dilim ekmek peynır domates salatalık sekersız cay ıctım normalde lahana corbası dıyetınde ekmek ve peynır yok ama ben azıcık yedım..ogle aksam lahana corbam varrrr ,,ıyı gunlerrrrŞeniz

mrb kızlara.s.
dün eve çok geç geldim o yüzden giremedim nete..
bugünde malum bizim işler yoğun çok şükür!tam karşımızda okul...sürekli fotoğraf çektik...
sabahtan beri bişey yiyemedim desem yeridir..zaten hastayım saman nezlesi olmuşum galiba :S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…