9 aylik kizim

deryasudems

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
39
-2
37
Arkadaşlar merhaba 9 aylik kızım bazen günlerce kaka yapmiyor ek gıdayı reddediyor zoraki Bi iki kaşık çorba yada meyve püresi filan veriyorum istahli yiyen Bi bebek zaten değil bu arada kabizda değil baktım yapmıyor poposunu kulak copule az uyardım yaptı sulu ama yeşil kaka yapıyor aslında normalde yapıyordu her gün hemen hemen son zamanlarda yapmıyor rahatsızlık yaşamıyor yapamadığı için sancı vs olmuyor birde son üç aydır hafif ateş ve gebe böyle kaka yapmamasi oluyordu sonra vücudunda haifi döküntü oluyordu hastaneye gitmiştim Viral enfeksiyon demisti doktor doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum acaba bu sebebe bağlı olabilirmi diye aklıma sadece anne sütü aldığı için benim beslenmemle alakalı olabilirmi diyede geliyor başına böyle birsy gele oldumu

Havalar çok sıcak su ve sıvı gıdalar vermeyi arttırın..

Yoğurt, yoğurt suyu verebilirsiniz. Öğünlerini güzel yemesini sağlayın. Mutlaka doysun. Yumuşak kayısı yedirin.

Ayrıca ateslendiğinde neden ateşlendiğini anlayın vücudunda enfeksiyon olabilir. Kabızlık enfeksiyon belirtisi de olabiliyor.

Arkadaşlar merhaba 9 aylik kızım bazen günlerce kaka yapmiyor ek gıdayı reddediyor zoraki Bi iki kaşık çorba yada meyve püresi filan veriyorum istahli yiyen Bi bebek zaten değil bu arada kabizda değil baktım yapmıyor poposunu kulak copule az uyardım yaptı sulu ama yeşil kaka yapıyor aslında normalde yapıyordu her gün hemen hemen son zamanlarda yapmıyor rahatsızlık yaşamıyor yapamadığı için sancı vs olmuyor birde son üç aydır hafif ateş ve gebe böyle kaka yapmamasi oluyordu sonra vücudunda haifi döküntü oluyordu hastaneye gitmiştim Viral enfeksiyon demisti doktor doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum acaba bu sebebe bağlı olabilirmi diye aklıma sadece anne sütü aldığı için benim beslenmemle alakalı olabilirmi diyede geliyor başına böyle birsy gele oldumu
Anne sütü laksatif Bi süt. Bebek anne ustune baglı kabız olamaz
Ve zaten ek gıda donemi
Temel gıdaya gectı sayılmaz
Sadece sut yetiyordur
Bır bebek on gun kaka yapmazsa anormal dıyor doktorlar.

Kayısı suyu ve püresi cok ıyı gelıyor
Bide mısır donemi Suan
Süt mısırları haşlayın ya da közmatıkle kozleyın yesin
Hemen kakaya Cıkar cocuk
Dişte cıkarmak doneminde oldugu ıcın damarlarını diş cıkacak yerleri de ıyı kaşıyor mısır.

Evet sütüm yetiyor canım ek gıdaya geçemiyoruz tam anlamıyla istahli yiyen bir bebek değil maalesef açken veriyorum genellikle ama işte Bi kaç kaşık onuda tükürüyor zaten ama işte bu kaka yapmamasi dikkatimi çekiyor dediğiniz gibi bnde duymuştum 10 güne kadar yapmayabilirlermis acaba bağırsaklarda mi sıkıntı var diyorum Bi doktora gitsem bunları anlatsam doktor dinlemiyor bile devlet hastanelerinde öyle maalesef

Tek anne sütüyle beslenen bebeklerin 10 güne kadar kaka yapmaması normal. Kabız demek için katı ve ıkınarak yapması gerekir. Kulak çubuğu falan sokmayın bebeğinize doktorum bunun aşırı zararlı bir hareket olduğunu söylemişti. Ek gıda da çok az alıyor yoğunlukla anne sütü ya da mamayla besleniyorsa normal. Benim bebeğimde 6 aylık ek gıdayı hiç sevmiyor anne sütü alıyor. 3 4 günde bir yapıyor kakasını.

Ek gida cok tüketmiyorsa seyrek yapması normal anne sutu tam sindirilip atık az oldugu icin kasları uyaracak kadar kaka birikmiyor olabilir ama renk ayri bir durum doktora sormak lazım onu

X