8 Kasım yeni başlangıçlar :)

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.661
9.347
Yeni evliyim hamileyim ve bir kızım var ...hamileliğim zor geçiyor ilk haftası olmasına rağmen ağrım var düşük riskim var bu yüzden hastanede yattım...çok çabuk yoruluyorum gönlümden çok şey gecsede az iş yapabiliyorum....bu akşam yeni evime gecicem temizlenmeyen yerler var ve hiç bir kutu açılmadı daha...her gün yavaş yavaş yapicam tabiki manevi kısmı atlamadan kendime olan bakimimi vs atlamadan elimden geldiğince buraya herşeyi yazmayı planlıyorum ....günlük yaptığım işleri evi temiz tutmak önemli ve eşyaları dizmek bakalım hayırlı olsun :)

Sevgili günlük heryer kirli ve çok eşya var bu işin içinden bir çocuk ve hamilelik ile nasıl cikicam bilmiyorum evde büyük, namazımı kilicam birazdan ve işlere girisicem Rabbim bana güç ver

Bu arada 9 Kasım ve saat sabahin 06.00 si

1 saat iş yapmışım yoruldum ve uykum geldi nemi yaptım sadece kızımın gardolapini sildim ..üst kısımda azıcık yetisemedigim yer olmuş olabilir üstelik ,ama ses çıkar diye merdiveni tasimadim ..uykum geldi sanırım yaticam

Bir sonraki hedef kızımın eşyalarını yerleştirmek gardolapa...

Saat 09.00 da kalktim kocaman bir bavul vardi onun içinde çoğunlukla kızımın esyalari kıyafetleri vardı...onu boşalttım gardolopa yerleştirdim güzelce dürdüm .... Çalışma masasini sildim şimdi kuramaya bırakıyorum ..memuriyeti bırakmak zorunda kaldım yeniden kpss hazirlanicam inslalah hamileyken hazırlanmak lazım yoksa bebekle oldukça zor olur...bir an önce evimi düzene sokayimda ..karnım açıktı artık yemek yedikten sonra devam edicem ...ve ilk iş KPSS'de çalışacağım kitap ve defter laptopu çalışma masama yerlestirmek olacak ..

1) masaya kitap ve laptopu yerleştir
2) oturma odasını supür sil halıyı ser
3) çocuk odasındaki kutuyu boşalt yerlestir bazalarin altına köy çarşafları pikeleri bazanin altını sil önce...
4) çocuk odasındaki eşyaları oyuncaklar hariç yerine yerletir mekanı ferahlat ...
5) oyuncak kutusunu boşalt sil oyuncakları düzenle
6) supür ve sil çocuk odasını halıyı ser

Evet karnımızı doyuralim sonranise baslicam yeniden ...6 hedefimi yazdım bakalım bunlar bitsin sonra siradakini yazarım artık ...

Eşim dışardan yemek getirene. Kadar 1. Aşamayı hallettim 2. Ye basliyorum

Oturma odami ssupurdum sildim zaten camları önceden halletmiştim yerler kurusun halimi sericem ..o kuruyana kadar 3. Maddeye geçeyim :)

Çok yoruldum nefes nefese kaldım biraz dinlenme moduna geçtim ... Yaptığım şeyler ise 2. Madde bitti sayılır ....kurumadi daha yerler, kurusun halı sericem bir tek... Kızımın yatağının bazasinin altını nevresim takımı battaniye ve yorganla doldurdum..3. maddenin büyük kısmını hallettim

2. Madde zaten bitti bir odada ferah ferah oturuluyor en azından...3 -4-5-6 . Maddeleri ortaklaşa yapmaya başladım bakalım daha yemek ye yapmam gerek balık yapicam galiba gelişinde balık fırında yaparım artık ..ama balık gelmeden 6 ya kadar olan maddeyi bitirmem lazim

4. Maddeye geçtim şu anda önce namazımı kilayimda

Hayatımda ilk defa balık ayikladim canım çıktı inşallah güzel olur..çok yoruldum fırına attım bugünlük benden bu kadar yarın devam inslalah

Balık çok şükür güzel olmuş karnimiz doydu çok şükür ...yarın yapacağım işleri planlayın şimdi

1) cocugun odasındaki bütün oyuncakları eşyaları kaldır araya..supür sil ..kuruduktan sonra halıyı ser

2) mutfağa geç fırını ocağı dolapları sil kutuları boşalt yerlestir buzdolabini sil yerleştir

Sevgili günlüğüm bugün baya bir yorgun kalktım , ardından kızımın odasındaki oyuncak kutusunu düzenledim ve temizledim sonra sabah kahvaltısı hazırlamaya giriştim şu anda patatesler fırında kizarirke. Ben kızımın odasını boşaltıyorum ardından süpürmek ve silmek var :)

Evet sayın seyirciler sonunda çocuk odası temizlendi yuppiii....yerler kurusun halıları sericem kızımın çadırını oyuncalarini yerlestiricem masasını vsss.. o zaman kadar mutfakla ilgilenicem :)

Cabuk yoruldugum için kaplumbağa hızında ilerliyorum ...bugünkü hedefin mutfağı halletmek ve biraz kendime bakım yapmak ...hayatımda bu kadar bakımsız olmamıştım evimi toplucam diye

Çocuk odası ve oturma odası bitti sayilir...kutuların yüzde 90 acildi ve hangi odaya konulacaksa konuldu şimdi odalara geçip. Sırayla halletmek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…