8 aylik bebek ve yeniden hamilelik

Demirsema

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
418
215
Selam kızlar aslında yazma amacım hem içimi dökmek hem akıl almak. 7 senelik evliyim polikistik over hastasiyim 5 sene bebegim olmadi ameliyat aşılama derken pes ettim biraz ara verdikten sonra tam tupbebek yaptıracağım ay hamile oldugumu öğrenmiştim çok şükür sorunsuz bi gebelik harika bi normal doğumla bebegim dünyaya geldi şimdi 8 aylik bebegim 3 aylıkken adet görmeye başladım ama düzenli değildi doktorum korunmana gerek yok 2. Çocuk tedavisiz olmaz demişti çok rahat davranmadim ama korunmadimda bebegim son 3 haftadır emerken ogurmeye başladı almıyordu göğsümü ek gıdaya başladığımız için çok dert etmedim geçen 10 gun önce acaba hamilelik olabilir mi dedim günüm gecikiyodu eşime test aldırdım evde yaptim oda ne çift çizgi bi an şok geçirdim kızıma sarılıp ağlamaya başladım hazır değildim yardım edenim yok eşimin işleri dolayısıyla ailelerimizden uzakta yaşıyoruz. Kan testi verdim teste göre 6 haftalık hamileymisim henüz sağlıklı bi gebelikmi bilmiyorum doktora gitmedim biraz geçsin öyle gidiyim dedim kizimda erken gitmiştim kese gozukmemisti ama ben çok fenayım sanki kızımı aldatiyo gibi bi his var icimde aldirmayi hiç düşünemem hem onun gunahina giremem hemde bi bebek sahibi olmak için yıllarca parcalandim şimdi rabbim 2. Yi nasip etti. Kızım çok küçük ikisine birlikte bakmak zor olcakmi kızım uysal bi bebek pskilojik olarak etkilenirmi kızım benim gibi peşpeşe çocuk sahibi olanlar varsa yazabilirmi.

Canım benim henüz bebeğim yok inşallah 3 ay sonra gelecek Allah'ın izniyle. Ama bence çok sanslisin öyle düşün. Bak bebegin olmayacak diye üzülürken ardarda vermiş rabbim. Tlc'de bi program var kadinin bir kizi var sonra bir çocuk daha istiyorlar ve bi bakıyorlar beşizlere hamile ama inanki ben izleyince hayran kalıyorum. Daha gencecik anne baba 6 tane bebeyle öyle güzel başa çıkıyor ki. Senin ve eşinin neyi eksik, 2 çocuk için de yeterince guclusunuz eminim. Hem inanki bebisin büyüyünce sana teşekkür edecek arkadaş gibi bi kardeş yaptığın için. Tabiki zor olacak ama zorluğu geçecek bi süre sonra ve sen de tadını cikaracaksin. Allah kimseye evlat hasreti cektirmesin, mutlu ailen için şükret bence bugünlerde senin sevinmen gerek lütfen tadını çıkar

Canım ikiz büyütüyor gibi düşün; tabiki zorlukları olacak ; ama çocuğuna verebileceğin en güzel hediye bir kardeştir bunu unutma; parka bahçeye çıkmaya başlayınca oyun arkadaşı aramak zorunda kalmaz yavrucak: sağlıkla sıhhatle büyütün sevgiler

Bebegin 8 aylik. Yeni gebeliginde 9 ay sonra sonlanacak. Yani cocuklarin arasinda 1 bucuk yas olacak. Bence ideal :) bak yilarca olmamis cocugun. Cok sukur allah ikinciyi nasip etmis. Bakarsin zor olmaz kendine guven.

Ayrica tup bebek deneseydin cok buyuk ihtmalle ikizlerin olacakti. Onun gibi dusun:)

Hiç üzülme dünya geleceği varmış aramadan nasip olmuş ne güzel araları az ama olsun bi şekilde zaman geçecek sağlıkla gelsin inşallah

Artık yapacak tek seyın kızına kardes gelıyor dıye sevınmek etrafımızda cok evlat hasretıyle yanıp tutusan ınsan var allahın sana hedıyesı neguzel etrafımda senın gıbı olan arkadaslarım var bolbol dua edıp bebıslesıne verıceksın allah hepımıze nasıp etsın

Allah sağlıcakla kucagina almayı nasip etsin hayırlı evlat olsun inşallah ay bide bennimmide ikiz olursa diye korkumda var açıkçası ailede var çünkü rabbim hepsini korusun baya duygu yoğunluğu icindeyi

Bende o evlat hasretiyle tutusanlardan biriydim birlikte evlendigim arkadaslarim ikinciyi beklerken ben aglardim sanırım şimdi onlara yetistim

MasaAllah saglikli sihhatli dünyaya gelsin .tüp bebek yaptirsaniz belki ikiz yada üçüz olacakti boyle düşünün :)

Ayrica neden kizinizi aldatiyor olacaksiniz.buyudugunde kendine arkadas dost sırdaş olacak.şimdi zor olur ama 2 yıl sonra iyiki diyeceksiniz.

Rabbim hayirli evlatlar versin cümlemize

Bende o evlat hasretiyle tutusanlardan biriydim birlikte evlendigim arkadaslarim ikinciyi beklerken ben aglardim sanırım şimdi onlara yetistim
Neguzel allahın ıznıyle hersey yoluna gorer bızlerede dua et cocuk sahıbı olalım

Sizin gebeliğinizle, bebeğin emerken öyle yapması ne alaka onu çözemedim?

Hamile kalınca sütün tadı mı değişiyor?

Kızımın psikolojisinin etkilenmesinden korkuyorum seneler sonra geldiği için çok kıymetli bebek oldu herkez tarafından fazla derecede sevilio şimdi yeni bebek gelirde kızımı bırakıp onu sevelerse daha çok etkilenir

Evet öyle bi ihtimal varmış biraz araştırdım sütun tadi bozulabiliyomus bazı insanlarda

Yani sizin bebeğin durumundan şüphelenip test yapmanız ilginç geldi de ondan sordum.

Kafanıza takmayın. Doğuma kadar da aylar var. 1,5 yaşında olmuş olacak kardeşi doğduğunda.

Anne açısından erken ama en azından kardeşiyle birlikte büyüyecek. Birkaç sene sonra arkadaş olacaklar birbirlerine.

Siz de ikisini birden büyütüp rahat edersiniz 3-4 sene sonra.

Bebegim 3 aylikkende memeyi reddediyordu o zaman arastirmistim yeni bi hamilelik olursada bebek suttadi değiştiği için istemeyebiliomus o zaman adet olmuştum korku olmadi şimdi yine aynısı olunca günüm gecikince bide karnimdaa afedersin gaz toplaniyodu kizima ilk ogrendigimdede oyle olmustu suphelendim evde karbonatla limonla camasir suyuyla dis macunuyla testler yapilio kizimda yapmistim arkadasla sakayla karisik hepsi tutmstu sonra hamile oldugumu ogrenmistim onlari yaptim tkrar hepsi pozitifti korktum eşime test aldırdım ikinci çizgi çıkar çıkmaz kızıma sarılıp ağladım sonra kan verdim 6 haftalık kan testine göre çıktı

Arkadasiminda ayni oldu buyuyup gidiyorlar beraber 8 aylikta olmus kizin emmiyorsa mama verirsin uzulme

Allah yardimcin olsun canim benim. Rabbim onunda kolayligini verir. Herseyin hayirlisi olsun. Ikisi ikiz gibi buyurler evet zorlugu olacaktir ama bu sikintilarda gecer umarim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…