8 aylık bebeğimle ilgili

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.784
1.728
39
Sürekli kabız oluyor en son geçen ay oldu lavman yaptık surup icti düzeldi. Şimdi tam 12 gündür kakasını yapmadı dört gündür duphalac şurup verdim kabızlık giderici hiç fayda yok lavman yaptım bir saat önce ama yine yapmadı birşey. Ek gide alıyor ve anne sütü ağırlık besleniyor. Keyfi iyi yanı rahatsız gibi durmuyor lavman yapıp kakasını yapmaması korkuttu beni. Sizce bu durum normal mi yani ne yapayım ben

Bildik yöntemleri denediniz mi? Sabah aç karnına bir çay kaşığı halis zeytinyağı içirin, kuru kayısı yedirin, yeşil mercimek haşlayıp zeytinyağı karıştırıp yedirin. Sık sık su teklif edin gün içinde. Bacaklarına bisiklet sürer gibi egzersizler yaptırın. Karnına saat yönünde masaj yapın aklınıza geldikçe. Bildiklerim bunlar..

Normal değil 12 gün yapmaması sıvı tüketimini artırın bol su verin..tuvaletini yapsa bile en yakın zamanda'da doktora götürün geçmiş olsun..

Herşeyi denedim armutlu kayısı püresi zeytnyagi duphalac kabızlık giderici surup

12 günde az bir süre degil 10 güne kadar anne sütü alan bebeklerde normal deniyor
Zeytinyağı içirin içmezse ek gıdanın içine katın çok geçmiş olsun en azindan rahatsız olmuyormuş benim kızımda kabızlık cektik çok zorlaniyorduk

Sürekli kabız oluyor en son geçen ay oldu lavman yaptık surup icti düzeldi. Şimdi tam 12 gündür kakasını yapmadı dört gündür duphalac şurup verdim kabızlık giderici hiç fayda yok lavman yaptım bir saat önce ama yine yapmadı birşey. Ek gide alıyor ve anne sütü ağırlık besleniyor. Keyfi iyi yanı rahatsız gibi durmuyor lavman yapıp kakasını yapmaması korkuttu beni. Sizce bu durum normal mi yani ne yapayım ben
Su içme alışkanlığı ne sıklıkta?

Doktorunuza danisin. Bazi cocuklar basta zorluk cekebiliyor ek gida eklenince. Bir süre yardim olacak ilac verilir böyle durumlarda barsaklara yardimci olmak icin

Baska bir doktora gitmelisiniz 12 gun normal degil.
Duphalac yada lavman baska saglik sorunlari olan cocuklara birde kabizlik acisi cekmesinler diye veriliyor
Su verirken 8 aylik bebege sakin bal vermeyin
Anne sutunu sagarak icirin cok azalmis susuz kalmis olabilir

poposunda çatlak olabilir mi?
yaparken aciyordur belki benim kizimda boyleydi 8 aya kadar poosunda catlak vardi, disardan mudahale yapmadan kakasini yapmazdi acidigi icin icinde tutardi

Ek gıda ne yiyor

Ev yoğurdu yiyor mu

Bazı besinler kabızlık yapar muz patates vs
muz kabizligin aksine magnezyum icerikli oldugu icin bagirsak calismasini duzenler diye biliyorum ben ama cocuklarda ayni sey gecerlimi onu bilemiyorum

X