8 AYLIK BEBEĞİM EK GIDAYI KABUL ETMİYOR :( YARDIMMMMM

BilgeMerve

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
194
293
28
Merhabalar. Bebeğim 8 aylık. Sadece anne sütü alıyor. 2 aydır tam randımanlı ek gıdaya geçemedik. Kaşığı görünce ağzını kitliyor. Blw yapmaya çalıştım bi lokma max 2 lokma yiyor devamını atıyor yada eliyle sıkıp oynuyor. Hiçbir şeyin tadını beğenmemiş olamaz muz bile yemek istemiyor. Çoklu gıda alerjisi olduğu için zaten yedirebildiğim şeyler kısıtlı. Alerji diyetini açmamız gerekiyor ama yemediği için çok zorlanıyorum. Uyku durumunu neşeli olduğu zamanı ve aç oldugu zamanı ayarlayıp yedirmeye çalışıyorum ama yine de başarılı olamıyorum. Çok üzgünüm ve çaresiz hissediyorum. Nasıl bi yol izleyebilirim lütfen tecrübeli anneler yardımcı olun😢😢😢

Tamamen aynı durumdayım. Benim bebeğime de çoklu gıda alerjisi kondu. Artık doktor her şeyi azar azar dene dedi. Ama asla yemiyor. 9 aylık oldu. Sadece emiyor ve sadece emdiği için bagırsakları da duzelmiyor. Ben de çok çaresizim. Ne kaşıkla ne elle hiçbir şey yediremiyorum. Kansızlık çıktı. Demir ilacını bile içiremiyorum. Kilo alımı boy uzaması azaldı. Ne yapacağımı şaşırdım

Tamamen aynı durumdayım. Benim bebeğime de çoklu gıda alerjisi kondu. Artık doktor her şeyi azar azar dene dedi. Ama asla yemiyor. 9 aylık oldu. Sadece emiyor ve sadece emdiği için bagırsakları da duzelmiyor. Ben de çok çaresizim. Ne kaşıkla ne elle hiçbir şey yediremiyorum. Kansızlık çıktı. Demir ilacını bile içiremiyorum. Kilo alımı boy uzaması azaldı. Ne yapacağımı şaşırdy
Yıkanabilir gıda torbası aldım onunla ağzına biraz sıkıyorum kucağımda bebek balkona çıkıp kediye bak kuşa bak derken oyalayarak yediriyorum o da max 4 mama kaşığı falandır Ama bu da hiç doğru değil çünkü yemek yemeyi öğrenemiyor :KK43:

X