8-9 haftalık olanlar vucutlarında ne gibi değişiklikler var

ipek2009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
9
0
50
Merhaba arkadaşlar
8 haftalık hamileyim,geçen haftalarda rahimin büyümesi yüzünden karnımda falan hafif agrılar vardı bebeğimide ulturasonda görmüştüm şimdi bir sonraki randevum 10.hafta da
bu arada tabiiki merak içerisindeyim.gögüslerimin şişliği dışında bana hamile olduğumu hatırlatan pek bişi olmuyor yani mide bulantısı ,baş dönmesi v.s .dr da ilk gebelik belirtileri yavaslayacak demişti.ama tabiki merak içerisindeyim
bu haftada olan yada geçirmiş arkadaşlar vucutlarında bir değişiklik hissediyorlarmıydı ,
neler oluyodu merak ediyorum

selam ipek ..
ilk gebelik söz konusuysa bu gibi ağrılar yaşayabilirsin . benimde ilk gebeliğimde olmuştu
vücudun kendini hazırlıyo çünkü her yönden .metabolizman değişiyo bu kolay bişey değil takdir edersin ki :)
ben şimdi ikinci bebeğime gebeyim .
şu anda 10+5 teyiz ama benim bulantım her iki gebeliğimde de bi hayli rahatsız etti beni ,
dr a ve bazı güvenilir internet sitelerinde bu konuyl ailgili bi araştırma yaptığımda bulantıların gebeliğin seyrinde olumlu etkisi olduğunu belirten açıklamalar görmüştüm ve sanki sevinmiştim :)
ama senin gibi bulantı kusma yaşlamayan bi çok arkadaşımda oldu ..
sağlıklarıyla ilgili bi sıkıntı yaşamadıklarını biliyorum..
umarım sağ salim kavuşursun bebeğine..:CüvCüv:

merhaba ipek
bende8+5 haftalık hamileyim ilk gebeliğim.malum ılk gebelik oldugu ıcın aslında ne oldugunuda cok cok ıyı bılmıyorum hep arastırma yapıyorum.çalıstıgım ıcın ılk ay benı bıraz zorladı yorgunluk uyku hali vs..bulantım yoktu ama mesai saatlerımın fazlalıgından bırazda dınlenmek ıstedık bebegımle rapor aldım bende.rahımde benımde agrılar oluyor yaklasık bır haftadırda bulantılarım arttı özellikle sabahları oluyor ama butun gun benı yokluyor:)vücudumuz metabolızmamız hormonlarımız herşeyımız değişiyor cnm.Allah sağsalim kucagımıza almayı nasıp etsın ama en önemlısı o..

merhaba ipek bence çok şanslısın :nazar: hamıleliğin tadını çıkar ben 13 haftalık hamileyim hala rahatsızlığım sürüyor yani daha tadını çıkartamadım 2 ay sonra karnın belirginleşir ozaman hamile olduğunu sana hatırlatır bebeşin

Evet canım bence de çok şanslısın . 8 haftalık hamileyim ve sabahtan beri işyerinde kafamı koyacak yer arıyorum , uykudan ölmek üzereyim.Çalışan bir hamile olmak daha da zor evinde olsan en azından biraz yatar dinlenirsin. Hamileliğinin ilk aylarını hiç bir sıkıntı yaşamadan geçiren arkadaşlarım oldu bence güzel birşey endişelenecek bir şey yok .

slm kızlar ben de 8 haftalık hamileyim,
ilk zamanlarda da şiddetli karın ağrıları oldu sık sık kramp şeklinde oluyodu ve geçiyodu şu anda ara sıra yokladığı oluyo ama çok sık değil son 1 haftada 2 kere falan oldu.
onun dışında mide bulantısı bende de yoktu ama sanki birkaç gündür sabahları ve akşamları hafif mide bulantıları başladı ama rahatsız edecek derecede şiddetli değil.
Doktor karın ağrılarıma normal dedi.ama etrafımda hamilelerin midesi bulanırken benim karnımın ağrıması tedirgin ediyo tabi.

Ben 9+5 haftalığım :emir_bebek:
1haftadır iyiyim....
6- 8 arası müthiş bulantım kusmam vardı....Devamlı uyuyordum....
2hafta aç gezdim su dahi içemedim.....Popo diye bişi kalmadı kaydirigubbakcemile3
Çubuk krakeri zorla yedim...şimdi ondan da tiksindim....

Ne bulaşık makinasını ne buzdolabını açabiliyordum
Şimdi buzdolabını zor açıyorum...hala atlatabilmiş değilim... akannehir
...........
4-5 gün önce kasığımda çok sancı oldu ama şimdi öyle bi durum yok neyseki...(kendimi kasmazsam)
Akıntı ve Bulantım devam ediyor...kusmalar ve halsizlikler bitti sayılır..

Şuan kendimi hamile gibi hissetmiyorum :1no2:

kızlar bende 9 haftalık hamileyim malum ilk bebek bende bulantı gunduz değil gece oluyor ve uyutmuyor doktorum belirtiler normal diyor ama ben çok rahatsız oluyorum sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı duyuyorum bel ağrılarım ve sırt ağrılarımda oldukça fazla :KK43:

kızlar 8+4 oldum bende. yorgunluk ve uykudan başka hiçbir şikayetim olmadı. daha öncede hafif bir göbüşüm olduğundan sanırım karnım oldukça gergin şu anda... birde çiş problemi var tabi...iştahımda açıldı, maşallahım var yani son 2 haftadır...1 kilo almışım bu arada!!

bende 11+3 oldum arkadaşlar..
bulantılar sabahları oluyo artık dr perşembe günü muayene ettiğinde bi 10 güne kadar geçer bulantıların demişti azalıyo da doğru demiş sanırım :)

bende 11+3 oldum arkadaşlar..
bulantılar sabahları oluyo artık dr perşembe günü muayene ettiğinde bi 10 güne kadar geçer bulantıların demişti azalıyo da doğru demiş sanırım :)

slm arkadaşlar ben de buhafta 5 haftayı bitirdim.. uykum çok geliyo bulantılarım yemek yaparken çok oluyo kokuyo gibi geliyo herşey benim bebegim tüpbebekle oldu.. 25 mart da ulturosona gidicem allah izin verirse ben de çalışıyorum ama bebegime 4 yıl sonra kavuşdum bir sorun olur diye korkuyorum işden çıkmayı düşünüyorum agır bir işim yok ama yürümek ayakda durmak bile korkutuyo insanı cnm allah hepimize oo mucize o güzel bebeklerimize kavuşma gününü kucagımıza almayı nasip etsin işallah...:Saruboceq:

Mrhb kizlar benimde 9 haftam gogsumun agrisi dişinda belirtim yok en son gecen hafta gittim kontrole kalp atisi normaldir boyle belirti olmayinca insan korkuyor yolunda gitmeyen bir şey mi var diye

merhaba arkadaslar,

9. haftadayım. bulantım aksamları oluyor ama daha hiç kusmadım yani öyle cok fazla değil. asırı hazımsızlık ve kabızlık var, bide uyku... uykuya doyamıyorum.. anında gözlerim kapanabiliyor :)

En zorlarından biri benim ki sanırım :KK43: 8. hafta bitiyor ve ben 3-4 haftadır hiç durmadan kusuyorum ne yesem çıkarıyorum sadece kızarmış ekmek hariç :KK43: geçen günlerde kahverengi lekelerim karnımda oluşan ağrılar, halsizlik, uyku .... Mutfağa giremez hiçbir iş yapamaz küçücük bir kokuda tiksinen biri oldum :KK43:
mide bulantılarımın geçmesi için dua ediyorum her ne kadar anne ve bebek için kusmak faydalı birşeyy olsada ben artık eşime yemek yapmak istiyorum. Dilediğim şeyleri yemek istiyorum :KK43:

Selam kızlar 9. Haftaya yeni girdim ben de.. Tahmini doğum tarihi 19.04.2015 Ilk gebeliğim ve açıkcası çok korkuyorum. Moral olarak berbat hissediyorum,uyku düzenim bozuldu,kusmam yok ama bulantım var. Eşimin kokusu bile midemi bulandırıyor. Panik oldum galiba.. Psikologa gidip yardım almayı düşünüyorum. Sizce böyle hissetmem normal mi.. Ilk oldugu icin mi böyle oldum?

Kızlar,

size bir sorum var, neredeyse iki güne bir lekelenme tarzında kanamam oluyor. sizinde hamilelik süresince başınıza böyle birşey geldi mi? her seferinde korkuyorum ama arkası gelmiyor. 7. haftalıkken dr a gittigimde baktılar ciddi bişi olmadıgını belirttiler ama hala devam ediyor :KK43:

Kızlar,

size bir sorum var, neredeyse iki güne bir lekelenme tarzında kanamam oluyor. sizinde hamilelik süresince başınıza böyle birşey geldi mi? her seferinde korkuyorum ama arkası gelmiyor. 7. haftalıkken dr a gittigimde baktılar ciddi bişi olmadıgını belirttiler ama hala devam ediyor :KK43:
bence başka bi doktora daha git benim 11 hafta ama bende öyle bişey olmadı.başkasınada görünmekte fayda var en azından için rahat eder:KK51:

bence başka bi doktora daha git benim 11 hafta ama bende öyle bişey olmadı.başkasınada görünmekte fayda var en azından için rahat eder:KK51:

doktoruma güvenmek istiyorum aslında o yüzden düşünmedim başka dr a gitmeyi ama kafamda karısmıyor değil yani

düşük tehdidinde cok siddetli kanamalar olurmus. ben tüp bebek ile hamile kaldım. progesteron ilaçları kullanıyorum

Bende 7 haftalık hamileyim şu an. Gün boyu mide bulantılarım var ve sürekli olarak aç hissediyorum. Hatta 2 kilo vermişim. Umarım bu durım devam etmez

Merhaba bebişin hayırlı olsun. Bende 9 haftalık hamileyim ilk haftalar çok bulantım vardı şuan bir şey kalmadı :) Şükür bu hafta kalp atışlarını duydum göğüslerimin büyümesi ve küçücük göbeğimin sivri olması dışında bir belirtim yok.

X