7 haftalık gebelik ve kese aşağı da

chenuzumlukekim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2024
96
59
25
merhabalar hanımlar
kan testi ile öğrendikten sonra ilk kez kadın doğuma bugün gittim ve 7 haftalık olduğunu öğrendim kalp atışını dinledik..
fakat doktor aşağı yerleşmiş dedi ilk gebeliğim çok korktum
doktor dinlen, agır kaldırma, ilişki yasak dedi
sonra yukarı çıkanlar da oluyo dedi yine de endişelendim aranızda bunu yaşayan oldu mu
yoksa doktorlar mı felaket tellalı

doktorun dediklerini dinleyin. 28.haftaya kadar bebek yukarı çıkabilir de aynı yerde kalabilir de. kendinize dikkat ettiğiniz sürece bir sey olmaz insallah

inşallah
aynı yerde kalması kötü bişey mı acaba doğum açısından felan
yok hayır değil. eğer rahim ağzını kapatmıyorsa plasenta doğuma bir etkisi olmaz. kapatıyorsa da zorunlu sezaryen yapılır.
ama aşağıda olduğu için kese erken doğum veya enfeksiyon konularında daha risklisiniz. ama çok yorulmadığınız, kendinize iyi baktığınız sürece bir sey olmaz insallah. henüz çok yeni zaten gebeliğiniz zamanla siz de neyi nasıl yapacağınızı anlarsınız çok riskli bir durum değil sadece biraz daha fazla dikkat istiyor.

canım çok teşekkür ederim içim ferahladı gerçektendediklerini dinleyeceğim çok sağ ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…