7 haftaalık gebelik yardımm!

N

nursenaa

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi nursenaa
arkadaşlar 7 haftalık gebelik karından bakılan ultrasonda belli olurmu?

• Konu Sahibi nursenaa
evet kese görünür eğer çok kilolu değilsen kalb atışıda duyulur

• Konu Sahibi nursenaa
ben vajınal baktırıyodum ultrasonla cok net goruntu alamıyorduk...
hemen hemen 10.haftadan sonra karından bakmaya basladık.

• Konu Sahibi nursenaa
başka bilen arkadaşlar varmı acaba?çok önemli bu durum yardımcı olun

• Konu Sahibi nursenaa
ben 7 haftalığım canım çokta rahat görüldü kalp atışlarını bile aldık hemde ben biraz kiloluyum yani gerçi hiç alakası yok ama bi arkadaş öyle demiş seni rahatlatmak için yazıyorum neden sordun merak ettim ???

• Konu Sahibi nursenaa
arkadaşımın 7 haftalık oldu ama karından bakılan ultrasonda hala görünmemiş.o yüzden sordum canım.

• Konu Sahibi nursenaa
vajinal baktırmamış korkuyor bebeğe birşey olur diye.birde idrara sıkışık deilken ultrasonda bakıldı ondan gözükmemiş olabilirmi diyor?ama doktoru demişki sen çok zayıfsın idrara sıkışık olmana gerek yok rahmin gözüküyor demiş.sende karından bakılanda sadece kesemi gözüktü canım

başka bilen varmı arkadaşlar?yani ultrasonda gözükmesi gerekmezmiydi?

ben 7+6 da doktora gittiğimde karından bakmadı daha küçük erken dedi alttan baktı ve rahat görüldü. birde alttan bakmanın bebeğe hiçbir zararı yok ki bu konuda netten rahat ilgilere ulaşabilirsiniz...

canım ben 5+4 günlük hamileyim,2 gün önce doktora gittim bana direkt karından bakalım dedi hatta ben şaşırdım belli olur mu diye sordum o da bhcg oldukça iyi bu değere göre görebiliriz dedi ve 5+2 iken kesemizi gördük çok şükür..

canım benim bildiğimde hemen çıkar madem çok zayıf dr ne zaman gel demis tekrar...dikkat etsin dıs gebelik olmasın...insallah gözükür bu gidisinde bide idrara ve kanda gebelik çıkmıs mı

bhcg hiç bakılmamış sadece idrarda pozitif çıkmış.sanırım hatalı pozitifmiş.çünkü doktor bugün bhcg yaptırmış negatif çıkmış.ultrasonda 7 haftalık mutlaka karından kese belli olurdu demiş ve bhcg baktırınca negatif çıkmış.şşoktayız

hımm arkadaşının durumu şüpeli

kendini fazla kaptırmadan hemen bi kan tahlili yaptırsın

bugün kan tahlili yaptırdı negatif çıkmış malesef .doktor gebelik yok kesinlikle demiş.

o doktoru Allah bildiği gibi yapsın nerden almış acaba diplomayı

evet bencede olsa olsa ahırdan falan almıştır heralde.doktor idrar testi pozitif çıkınca kana gerek yok diye düşünmüş sadece ultrasonda bakmış birşey görünmeyince kan testi yapalım demiş oda negatif işte

bu ne rezillik yaaa. insanları hem umutlandırıyorlar, sonra görünmedi kese falan diye endişelendiriyor sonra da gebelik yok diyorlar. bu ne biçim iş ben anlamadım. çok geçmiş olsun arkadaşına canım. Allah da o doktoru bildiği gibi yapsın inşallah

saol canım .psikolojisi bozuldu gerçekten 7 haftadır kendini hamile sanıyordu

X