Bebek Beslenmesi 7 aylık kızım hastalandığından beri ek gıdaları kabul etmiyor , ne yapabilirim :(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

luzysombra

denizkızı
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2012
26
0
merhaba anneler... hepinize hayırlı kandiller dilerim.
bebeğim 5-6 aylıkken ek gıdalara başladım azdan çoğa doğru , ve çoğunlukla buradaki annelerin deneyimli tarifleriyle besliyordum bebeğimi. hiç reddetmedi sadece elma suyunu asla sevdiremedim. her neyse . bir on gün önce kızım gece ateşlendi ertesi gün ishal oldu ben de diş çıkarıyo sandım. hatta gördüm bile ama emin değildim . ateş ishal geçti derken 1-2 gün sonra hapşuruk öksürük burun akıntısı başladı bebeğimde ve hastalandı. bu arada sadece emiyor yaptığım mamaları şiddetle reddetiyor hatta eliyle kaşığa bi vuruyor her taraf batıyor ağzını da açmıyor. kızımdan sonra ben de hastalandım 2 gündür grip gibiyim. dün kızımı doktora götürdüm diş yok dedi iştahsızlığı hastalığından dedi. bi sürü şurup vitamin (iştah arttırsın diye) vb verdi. ama zaten kızım 2 günde iyileşti. şu an sadece geceleri bikaç defa öksürüyor , gün içinde çok iyi Allah'a şükür. fakat doktorun verdiği şurubu mümkünatı yok içiremiyorum . çünkü inanın ağzına zorla versem bile çıkarıyor geri. kaşığı da ek gıdaları da istemiyor artık. çok üzgünüm. deneyimli annelerin yardımına ihtiyacım var. ne yapmam gerekir ve bu durum geçici midir ?

X