7,5 cm miyomum ve hamilelik

Tugceexnxn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2022
1.143
1.636
Kızlar merhabalar. Ben 5 cm miyomla hamile kaldım. Tabi hamile kalmadan önce 3 doktora gittim ve ameliyat olmana gerek yok gebelik düşünebilirsin dediler. En son Prof alanında da baya iyi bir doktorla sürece devam ettik ve ben hamile kaldım. Düzenli bi şekilde doktorumuza gittik. Kendisi ılımlı net cesaretli bi doktor olduğunu hissettiren birisi gerçekten. Miyomun gebelikte biraz büyür bazen ağrı yapabilir vs diye hem güzelce anlattı bana. Miyom da 7, 5 cm civarı oldu tabi bu süreçte. Şu an 20 haftalık hamileyim. 16. haftada yine doktoruma gittim ve bebeğin eşi biraz aşağıda miyomun da doğum kanalını kapattığı için sezeryan olursun dedi. Başka sıkıntı olur mu hocam diye sorduğumda olmaz dedi. Lakin biz tayin isteyecek olmamız sebebi ile bir daha bu doktora gidemeyeceğiz. Hatta şu an şehir değiştirmek zorunda kaldık. 20. haftada yani 2 gün önce detaylı için başka şehirde başka bir doktora gittik. Bu doktor beni o kadar çok kokuttu ki. Çok çok riskli senin sezeryanını kimse yapmak istemez. Sen yatay değil dikey kesi bile olursun. Sakın internetten okuma etkilenirsin diyip beni kendi etkilediğini düşünmeden herşeyi söyledi. Gözlerim doldu ağlayacaktım ama kendimi zor tuttum. Sonra biz o doktordan çıkıp özelde yine başka bir doktora gittik hemen. Ona durumları anlattık. Hatta düzenli gittiğim Prof Ali hocadan da bahsettik. Hemen tanıdı onu tanımayan yoktur falan dedi hatta. O da miyomun sol tarafta ama yukarı çıkmaya eğimli ben bu ameliyatı yaparım lakin iki elimle yaparım Ali abi gözü kapalı yapar falan diyip güldü. Bebeğin eşi evet biraz aşağıda ama yukarı çıkabilir dedi. Yani velhasıl diğer felaket tellalı doktora göre daha olumlu şeyler söyledi. Lakin kızlar ben çok kötüyüm 4444 duasına başladım. İçimden sürekli ağlamak geliyor. Çok korkuyorum. O doktor beni çok etkiledi moralim yerle bir. Ne yapayım ben bu durumda olan oldu mu?

Merhaba ne yazikki aynı durumla bende karşı karşıya geldim 2022 kasim annesi olacakken Ekim annesi oldum ama çok şükür evladımı sağlıcakla aldım banada plesenta rahime yakın miyom var dediler 30 temmuzda tatilden döndüm 1 hafta sonra kahverengi lekeler gelmeye başladı o şekilde öğrendim plesenta previa dediler ilişki falan yasaklandı sonra daha yoğun kanamalar başladı gece acillere zor yetiştik 32.haftada neredeyse doğum yapacaktım felaket senaryolari oluşturuldu rahim alınır dikey kesi vs 37.haftaya kadar beklediler tam 37.haftaya girdiğim gün doğuma alındım sezeryan oldum tabi genel olacaksın demişlerdi spinal oldum çok güzel geçti dogum kesinlikle kanama vs olmadı öyle doğum sırasında korkulanlar başa gelmedi 2400 kg dogdu miniğim ama sağlıcakla geldi şükür korkma içini ferah tut ben çok korktum özellikle sezeryan olacağımı bilmek beni mahvetti hiç narkoz almamışım ameliyat olmamışim bunlar çok korkunç faktorlerdi benim için ama çok rahat geçti umarım seninde öyle olur sağlıcakla yavruna kavuşursun

Merhaba çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için İnşallah bende sağ Salim çocuğuma kavuşurum. Ben daha sonra bir doktora daha gittim araştırma hastanesinde o daha olumluydu. Benim miyomum intramural miyommuş yani rahim kası içinde o tarz miyomlar daha çok kanama yapabilirmiş. Bu nedenle miyomunu doktor belki sonraya bırakabilir dedi. Açıkçası benim miyomun alınması alınmaması derdim değil gerekirse sonra ameliyat olurum. Lakin o bahsettiğim doktor beni çok çok korkuttu yeni yeni kendime geldim. Henüz Allah’a bin şükür yapışıklık durumu yok hatta miyomun yeri değişebilir plesenta yukarı çıkabilir bunlar olasılıkmış. Bir sonraki kontrolümüzde inşallah böyle olur miyomunuz alındı mı ameliyatta peki

Hayır alınmadı kanamam evet hamilelikte çok aşırı oldu yani anlatmak istemem korkmayın ağır kaldırmayın fazla çok yurumeyin belki çıkar plesenta yukarı özelde doğum yapmadım şehir hastanesini tercih ettim buyuzden tam teşekküllü olması bakımından şükür iyi gecti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…