7+0 haftalık hamileyim ve kalp atışını duymadık.

emlks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
37
0
Merhaba arkadaşlar, 7 haftalık hamileyim ve pazartesi doktora gittiğimde kalp atışını duyamadık aslında kesemde 23 mm'di. Doktorum çok ümitsiz konuştu ve perşembe ve cuma duyamazsak bebeği almamız gerekiyor dedi. Ben tabi böyle birşey beklemediğim için moralmen resmen çöktüm. Kesem gelişmiş, tomurcuk oluşmuş ama kalp atışı olmamış. Yüzde %30 ihtimal veriyorum diyince ben eve kendimi zor attım. Sonuç olarak herhangi bir kanamam olmadı, ters giden birşeyde olmadı göz göre göre nasıl gidip bebeği aldırayım :KK43: Sonra başka doktora gittik o çok pozitif yaklaştı, olabilir geç döllenme yaşamış olabilirsin dedi. Bana progestan verdi bunu kullan ve bir hafta sonra gel bakalım dedi, kötü şeyler düşünmüyoruz dedi. Ayrıca biz böyle durumlarda haftalık değerlendirmiyoruz önemli olan kese boyutu dedi. Kesem 24 mm olmuştu bile, eğer 28 mm olur ve hala kalp atışı duymazsak o zaman sıkıntılı bir süreç dedi. Zaten olumsuz bir durumda rahim onu kanamayla atmaya başlar dedi. Hergün lavobaya bakıyorum ve kanamam yok çok şükür. O kadar korkuyorum ki salı günü nasıl gelir ve nasıl giderim diye korkumu yenemiyorum. Tabi herşeyin başı sağlık :KK43:
Benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı?

Şimdiden teşekkürler...

7 haftalık duymama olasılığı var geç duyabiliyorsun benimde aşağıda duruyodu geç duydum atışlarını 7 haftalıkken salı günü duyarsın inşallah

Ben de 2 gebelik geçirdim ilki 2 aylıkken sonraki 6 haftalıkken düştü ama genelde kalp atışı duyulmadıysa ilk önce hafifte olsa kanama başlar benim öyle olmuştu kanama başlamıştı doktora gittiğimde kalp atışı olmamıştı ki yine de geç döllenme olabilir demşti 2 doktor da korkma Allah'ın izniyle bişey olmaz

inşallah cnm, kanama gibi belirtim şu ana kadar hiç olmadı tek ümidim o zaten

X