6 Yıldır Geçmeyen Vajinal Mantar

bortu

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
539
733
arkadaşlar 6 yıldır çekiyorum bu sorunu. ilk denizden kaptım sonra bir türlü tamamen geçmedi. kullanmadığım krem, fitil, hap kalmadı diyebilirim. her markadan ilaç içtim banamısın demedi. burdaki bütün konularıda okudum. internnette araştırırken bir doktor şöyle yazmış ''ilaç ismi vermem doğru değil ama sizinki kronikleşmiş. eczaneden itrakonazol etken maddeli kapsül 28'li - 30'lu alıp kullabilirsiniz ve eşinizde kullanmalı'' bunu denicem son çare. en babasında fitil ve krem de kullanıcam.

İtrakonazol Nedir?
İtrakonazol mantarlara karşı etki gösteren bir antibiyotiktir.
İtrakonazol akciğer, ağız, boğaz, ayak tırnakları veya el tırnakları gibi vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

bu da olmazsa mumla yakmayı yada kesip atmayı düşünüyorum :KK52:

*itrakonazol etken maddeli kapsüller:
funit
sorex
fungan
fluzole
flurit
flucoral
lumen
trizol
flakon
triflucan
candidin
funolteva
kandizol
nadizol
itraspor
zolax (bu ilaç en babasıymış ve bunu denemdim. biraz tuzlu ama kurtulcaksam değer)

*bu iş için kremler:
multi-gyn actigel
travacort
travazol
trocyd
zalain

*fitiller:

Son düzenleme:
4 yıldır kullanmadığım ilaç fitil krem kalmadı ama en son gittiğimde ph dengesini oturtmaya çalışıyor doktorum rakı tedavisi ve fitil verdi maşallahhhhhhhım var
yarım fincan rakının içine 2 kesme şeker pamuğa batır ve aşağı koyun çok etkili bunu devamlı uygulayın ben 2 kez filan yaptım ki geçti çok şükür :nazar: :nazar: :nazar:

Ben de çok uzun süre çektim bu dertten. ama bir noktadan sonra artık o ilaçlar işe yaramıyor. Çünkü o bölgenin doğal florası bozulmuş oluyor. Önemli olan o florayı yeniden doğal haline getirmek. Bunun için bu atak anında ilacınızı kullanın ama sonrasında flora düzenleyiciler var, onlardna kullanmak lazım. Yalnız bana iki ayrı doktor iki ayrı flora düzenleyici verdi. İlki işe yaramadı, ikincisine gittiğimde gene flora düzenleyici vereceğini söyledi. Kullandığımı ve işe yaramadığını söyledim. Bu daha farklı bunu da dene dedi. Ve mucize, 6 günlük tedavi il 2 yıllık mantar yok oldu. İlaç olmadığı için adını verebilirim. Floragyn Ovül.
-Tabi bu arada istisnasız, kesinlikle her seferinde çamaşırlarımı ütünün en yüksek ayarında ütüyleyerek giydim. Hergün veya günde iki kez çamaşır değiştirdim.
- İyileşme sürecinde dar pantalon giymedim.
- Kesinlikle ne sabun, ne jel, ne intim temizleyici hiçbir kimyasal madde değdirmedim. Hatta ben son gidişimde kaşıntım var diye gittim ama doktor "şu anda atak dönemi değil, temiz aslında" dedi. "E neden kaşınıyorum o zaman" diye sordum. Günlük jel kullanıyorsan ondandır, günlük jeller o bölgedeki hissi değiştiriyor, mantar olamsa da kaşıntı hissi verebilir" demişti.
- Günlük ped kesinlikle kullanmadığım gibi, reglimin en şiddetli olduğu günler haricinde normal ped de kullanmadım. Günde birkaç kez çamaşır değiştirerek idare etmeye çalıştım. Bir de Orkid çok havasız bırakıyor. Kotex kullanın. Bu konuda da içim rahat marka veriyorum. Çünkü doğum sonrası gene bir kaşıntı durumu olmuştu, gene doktoruma koştum. "Sürekli ped kullanıyorsun bu dönem, ondandır, pedinin markası Orkid ise değiştir" demişti. Ki zaten daha önceden ben denediğim için yıllardır Orkid kullanmam.
- Banyodan sonra çok iyi kuruladım o bölgeyi. Sürtmeden tabi ama banyodan çıkınca tuvalet kağıdı ile iyice kurulayıp öyle giyindim ve de tabi her tuvaletten sonra.
Ben bu önlemlerle 2 yılın sonunda kurtuldum. Ve o kadar iyi anlıyorum ki seni. ama bu konuşara aşırı dikkat et bir süre. Sıkı bir diyete girmiş gibi. Birkaç haftanın sonunda hiçbirşey kalmayacak.

yıllar önce bende de olmuştu.
bi doktor arkadaşım zerifan diye bir şey getirdi.
doğumdan sonra kadınların genital bölgesini bununla temizlenirmiş.

döktüm acaip yaktı vajınamın şekli kaydı resmen ama şık diye kesti. sürekli çamaşır değiştim 3 4kez.
bol su ile yıkadım o dönem. arada hafif kaşınsa batican ile silerim hemn geçer.

denemek istersen sirkeli su da iyi geliyor pamuk yardımıyla sürebilirsin 2 güne kalmadan geçiriyor kaşıntıyı ve mantarı

Ben de çok uzun süre çektim bu dertten. ama bir noktadan sonra artık o ilaçlar işe yaramıyor. Çünkü o bölgenin doğal florası bozulmuş oluyor. Önemli olan o florayı yeniden doğal haline getirmek. Bunun için bu atak anında ilacınızı kullanın ama sonrasında flora düzenleyiciler var, onlardna kullanmak lazım. Yalnız bana iki ayrı doktor iki ayrı flora düzenleyici verdi. İlki işe yaramadı, ikincisine gittiğimde gene flora düzenleyici vereceğini söyledi. Kullandığımı ve işe yaramadığını söyledim. Bu daha farklı bunu da dene dedi. Ve mucize, 6 günlük tedavi il 2 yıllık mantar yok oldu. İlaç olmadığı için adını verebilirim. Floragyn Ovül.
-Tabi bu arada istisnasız, kesinlikle her seferinde çamaşırlarımı ütünün en yüksek ayarında ütüyleyerek giydim. Hergün veya günde iki kez çamaşır değiştirdim.
- İyileşme sürecinde dar pantalon giymedim.
- Kesinlikle ne sabun, ne jel, ne intim temizleyici hiçbir kimyasal madde değdirmedim. Hatta ben son gidişimde kaşıntım var diye gittim ama doktor "şu anda atak dönemi değil, temiz aslında" dedi. "E neden kaşınıyorum o zaman" diye sordum. Günlük jel kullanıyorsan ondandır, günlük jeller o bölgedeki hissi değiştiriyor, mantar olamsa da kaşıntı hissi verebilir" demişti.
- Günlük ped kesinlikle kullanmadığım gibi, reglimin en şiddetli olduğu günler haricinde normal ped de kullanmadım. Günde birkaç kez çamaşır değiştirerek idare etmeye çalıştım. Bir de Orkid çok havasız bırakıyor. Kotex kullanın. Bu konuda da içim rahat marka veriyorum. Çünkü doğum sonrası gene bir kaşıntı durumu olmuştu, gene doktoruma koştum. "Sürekli ped kullanıyorsun bu dönem, ondandır, pedinin markası Orkid ise değiştir" demişti. Ki zaten daha önceden ben denediğim için yıllardır Orkid kullanmam.
- Banyodan sonra çok iyi kuruladım o bölgeyi. Sürtmeden tabi ama banyodan çıkınca tuvalet kağıdı ile iyice kurulayıp öyle giyindim ve de tabi her tuvaletten sonra.
Ben bu önlemlerle 2 yılın sonunda kurtuldum. Ve o kadar iyi anlıyorum ki seni. ama bu konuşara aşırı dikkat et bir süre. Sıkı bir diyete girmiş gibi. Birkaç haftanın sonunda hiçbirşey kalmayacak.

arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum bende de mantar ,vajinal enfeksiyon karışık hiç eksik olmaz biri biter biri başlar gitmediğim doktor kalmadı en son doktorumda bana da vermişti Floragyn Ovül ben 1 sefer aldım 1 hafta kullandım bir daha da alamadım o zaman daha yeni çıkmıştı çok zor getirtmiştim her yerde yoktu şimdi gerek mantar gerek vajinal enfeksiyon için soğan kürü çok iyi geliyor birde maydonoz suyunu kaynatıp buharına oturunca da oda akıtıyor.

ped konusunda da çok haklısın kesinlikle kotex.allah yardımcımız olsun çok zor ya ben daha yeni baş etmeye başladımm fitil kullanmaktan gına geldi herkes umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur soğan kürü çok etkili ama tavsiye ederim konu sahibi arkadaşa

anladığım kadarıyla sen intten dr bulmuşsun bence önce dr a bir görün bu etken maddelerin yan tesirleri olabilir buradan tedavi olamazsın mantar ilerde başka sorunlara neden olabilir 6 yıl çoook uzun bir süre benim hiç başıma gelmedi 1 kez kaşıntım olmuştu dr um bir tane hap verdi içince regl olmuşum gibi akıntım olmuştu aynı gün bitti zaten kaşıntı mutlaka dr a git tatlım çok geçmiş olsun

börtü arkadaşlara kesinlikle katılıyorum temizlik çok önemli kotex kullanmak en mantıklısı
ayrıca benim kullandığım kremin ismi nibulen kullandıklarının arasında olmadığı için yazıyorum ama en önemlisi çok dikkat ediceksin yazın sıkı kıyafetler giymeyeceksin ve adet dönemlerinde sık sık ped değiştirmelisin ve mutlaka pamuklu çamaşır kullanmalısın hani şu seksi sentetik çamaşırlara elveda de canım :) evli olduğunu düşünüyorum öyle isen sperm alerjisi de tetikliyor gibi gelmişti bana aklında bulunsun... çok geçmiş olsun

cevap verdiğiniz için çok sağolun kızlar :KK69:

doktora gitmez olur muyum hiç. kaç doktor değiştirdim kaç kere gittim sayısını hatırlamıyorum bile :KK59:

söylediğiniz ilaçlarıda araştırcam, sağolun şimdiden. o kadar bıktım ki bu dertten ben de bide taa bekarken başlamıştı. pko hastasıyım, b12 anemim var bu yüzden bünyem zayıflıyomuş. her yıl 6 ay doğum kontrol kullanmam lazım diane35 veriyolar. doğum kont. haplarıda yaparmış.

doğum kontroll hapı, kullandığım mantar ilaçları fitiller fin o kadar kuruttu ki vajinamı of çok dertliyim. eşimle sevişemez olduk :KK43: allahtan çok anlayışlı hiç zorlamaz beni. ama dürekli kuruluktan canım yanıyor ilişki olmuyor yada şişiyo kanıyo alt kısmım :KK43: üstelik kayganlaştırıcı su bazlı jel kullanıyoruz. e bizde zorlamıyoruz tabi... hatta psikolojimi etkilemeye başladı istemez oldum eşimle birlikte olmayı. vajinal dengem bozuldu resmen bu dertten :KK43:

en sonunda okucam üflücem oramı yani yapmadığım bi bu kaldı :KK52: allahım sen bana sabır ver...

Son düzenleme:
1 yıldır bende çekiyorum ve halaaaa geçmedi !:95: bu sayıloan çoğu ilacı kullandım.. tek işe yarayanı zolax . kesinlikle mükemmel bi ilaç. ve devlet hastaneleri yazmıyor bu ilacı. yaklaşık bi 4 aydır fitil kullanmıyorum. fitil tüpleri tıkıyormuş kısırlığa neden oluyormuş :KK59: zolax ı keşfettiğim zamanlarda öğrenmiştim bunu korktuğum için kullanamıyorum fitil sanırım bundan dolayı geçmiyo.. tavsiye edeceğiniz doktorlar var mı ? birileri yazmış geçti maşallah diye ? lütfen yardım edin !!!!!!!!!!

meraba arkadaşlar anlattıklarınızı okuyunca aslında içim rahatladı biraz çünkü ben bu konuda kendimi yalnız hissediyodum. 2 yıl kaç doktor değiştirdim piyasadaki bütün ilaçları kullandım en sonunda bi doktor bana artık ilaç kullanma dedi.. kullanmadım bir ay sonra da bi prof.a gittim hiçbişeyin yok dedi ama vajinal yanmam ve kaşıntı devam ediyordu.. kullandığım ilaçlar tahriş etmiş baya.. zira sonrasında yara oluştu dondurdum.. ilk kez bu ay ilişkimde yanmam olmuyor allahıma şükür.. gerçi adetten sonra olmuştuı ama geçtii. her adetten sonra oluyor.. koteks kullanıyorum çamaşırlarımı ütülüyorum kuru tutuyorum bölgeyi.. benşm bu şekilde ilaçta daha etkili oldu arkadaşlar..

eğer uzun süredir ilaç kullanıyorsanız ve geçmediyse bi de bu yolu deneyin ilacı bırakıp dikkatli yaşayın ben sonuç aldım umarım siz de alırsınız.. ama şu da var yine tekrarlayacak illaki, şahsen ben vücudun atmasını bekliycem.. acil şifalarr.

kızlar yıllardır sizinle aynı dertten müzdariptim ve sonunda bu dertten papatya sayesinde kurtuldum.evet yanlış duymadınız papatya sayesinde,kullanmadığım ovül, antifungal ve krem kalmamamıştı.Bitkiler üzerine araştırma yapmış doktor bir arkadaşım ,papatya cayını önerdi.10 dakıka kaynatıp,soguduktan sonra vajinal bölgeyi her tuvalette bununla yıkıyorsunuz,ilaç yok,ovül yok krem bile kullanmıyorum ve hiç akıntım yok.Tabii bu tedavi ,beyaz peynirimsi diye tabir edilen akıntılar için gecerli,eger kötü kokulu sarı yeşilimsi akıntınız varsa mutlaka uygun ilaç kullanmalısınız...

başka önerisi olan var mı kızlaaaar??? :KK69:

börtü meraba, problemin geçti mi acaba, geçtiyse hangi yöntemle?? ben de senelerdir aynı problemi yaşıyorum.son gittiğim doktorum bana da kronikleşmiş mantar oldugunu söyledi.çok ilaç kullanıp bastırma yöntemini de hiiç ilaç kullanmadan bekleme yöntemini de senelerce ayrı ayrı denedim.fakat sonuç yine aynı.papatya, rakı kürü gibi şeyleri denemedim. durumun geçti mi acaba, geçtyse nasıl,hangi yöntemle.lütfen cevap ver.hangi doktora gittin. gerekirse ben de ona gidicem ? teşekkürler

kızlar,bende de 5 aydır sürekli tekrar eden bi kaşıntı var,kullanmadığım ilaç kalmadı,konunun başındaki yazan ilaçların çoğunu kullandım.kaç tane doktora gittim.en son antibiyotik tedavisi oldum.geçer gibi oldu çok sevindim ama ilaçlar bitince tekrar başladı...şuan bi doğu ilindeyimo yüzden imkanlarım da çok sınırlı.çok üzülüyorum ne yapacaımı şaşırdım....kafayı yicem artık:2:

Ben 3 gündür Actigel krem kullanıyorum içeri sıkılıyor etkisini gördüm çok şükür

kızlar her hangi bir sirkeyle yıkayın o bölgeyi günde 2-3 kez ben üzüm sirkesi kullandım 2 günde geçirdi hemen

X