6 temmuzda ameliyatım var korkuyoruuuummm

blackrose82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
136
1
arkadaşlar 6 temmuzda ufuk bilkaya ameliyat olucam. grip olunca bile doktora gitmeye korkan ben ameliyat olmaya karar verdim delikafadulden vazgeçmek istemiyorum. şimdiden heyecanlıyım sonrasında bu heyecana ve korkuya nasıl dayanıcammm. ameliyat olanlar bana yardımcı olabilir misiniz beni neler bekliyor?

arkadaşlar 6 temmuzda ufuk bilkaya ameliyat olucam. grip olunca bile doktora gitmeye korkan ben ameliyat olmaya karar verdim delikafadulden vazgeçmek istemiyorum. şimdiden heyecanlıyım sonrasında bu heyecana ve korkuya nasıl dayanıcammm. ameliyat olanlar bana yardımcı olabilir misiniz beni neler bekliyor?

cnmmmmm korkma inan ben igneyi görünce aglayan biriyimmm düşünki estetik oldummm hayatımda yaptıgımmm en cesaret gerektiren veee iyiki yapmışım dedigim nadir şeylerden biri:)
bennn amlyt önlügünü giyip amlytahaneye asansörle inerken olmamayı düşündümmmmmm yanımda hastabakıcı vardı korkuyorum olmasammı acaba dedim güldü korkmaaaaaa nevarkiii milet neler neler oluyor hem hisetmiyceksin bile dedii beni sakinleştirdi sagolsunnnn yoksa olmas geri dönerdim annem asonsorde beni yollarken gel kızım olma dediiiii kaydirigubbakcemile3ben inatla ama bi okdrda korkarak oludmm..şimdi iyiki olmuşum hatta geç bile kalmısım diyorum:)

ben hala alçılı ve tamponlu biri olmama ragmen yani sonucu bile bilmememe ragmen iiki olmuşum diyorum cok heycanlı cok keyifli bi iş heleki dr'un ufuk bilkay bence muhtesem bi dr oyuzden hiç kasma bence keyfini çıkar ... bi kaç hafta sonra bebek gibi olcaksın :)

Canım yaa ameliyattan sonra
off bunun içinmi düşünmüşüm diceksin emin ol
şimdiden çok çok geçmiş olsun ;=

doktoru tanimiyrum ama jupito ufuk bilkayda ameliyat olmus be ben tek kelime ile bayildim ya acayp degsms kiz ilk halyle cok fark var yeni biri gelms gibi cok güzell olmus bende olucam ama korkuyrm ayni durumdayz:KK70:sana diyim söyleneneler pekde rahatlatmiyo insani bana okadar dil döktüler arkadaslar sagolsun ama ben yine korkuyom sende korkarsn ben hastanelere bayilan biri olmamam karsin:KK70:

artık ameliyathane bile rüyalarıma giriyor, çook korkuyorum .anesteziden, morluklardan, şişliklerden ...siz böyle şeyler yazdıkça içim rahatlıyor gerçekten. inşallah ben de iyiki olmuşum derim.

artık ameliyathane bile rüyalarıma giriyor, çook korkuyorum .anesteziden, morluklardan, şişliklerden ...siz böyle şeyler yazdıkça içim rahatlıyor gerçekten. inşallah ben de iyiki olmuşum derim.

ben fena halde narkozdan korkan biriydim ameliyat oncesi defalarca bilgi aldım narkoz hakkında ameliyathaneye girdigimde birden bişey oldu bana narkozu vermeye basladıklarında birden bi mantık çöktü üstüme dr beni sakinleştirmeye çalışıyodu birden şey dedim o halde serdar bey lütfen bukadar yeter uyumaya başlıyorum ben hepinize iyi çalışmalar basarılar diliyorum dedim onlarda hadi bakalım iyi uyu iyi uyan dediler ve gerisini hatırlamıyorum :)

Ben 21 mayısda dr . Can Kopal' a ameliyat oldum...Bende çok korkarak gittim ama hem dostlarımın desteği hem dr. umun psikolojime olumlu etkileri olan davranış ve konuşmaları hemde hastane personelinin (Gazi Hastanesi) güleryüzlü yaklaşımı sayesinde güle oynaya girdim ameliyata...
Hatta sedyede yatarken beni uğurluyan arkadaşlarımın fotoğrafını da çektim :)) Yakında onuda albüme eklerim :)
Öncelikle şunu söylüyeyim benim hiç bir şekilde bir an bile canım yanmadı..Hiç acı hissetmedim....Sadece tamponlar alınırken çok kısa bir an dişlerim ağırdı :))

Bana refakat eden arkadaşımın 20 dk da bir buz torbası uygulamasına gösterdiği özen sayesinde aşırı şişme morarma da yaşamadım..Bu gün 10 .günüm ama sadece göz altımda daha önce bantların olduğu kısımda hafif morluklar dışında ne şişlik nede morluk kalmadı...Sadece burnum doğal olarak hala şiş....
Salı günü mevcut sargılarımdanda kurtulacağım :) Ama şimdiden yeni görüntümden memnunum ve tadını çıkarmaya başladım bile ...21 yıl önce burnum kırılmıştı ...Bu kadar ertelediğim için pişmanım....
Seninde sorunsuz bir şekilde istediğin buruna kavuşmanı diliyorum....

teşekkürler canlarımmm, hepiniz kurtuldunuz artık güzel,mutlu günler sizinle olsun :lepi: umarım ben de ameliyat korkumu yener ve olurum. çünkü kendime güvenim yok, insanlarla konuşurken yüzlerine bakamıyorum, fotoğraf çekilmek istemiyorum vs. vs.psikolojimin düzelmesi için olmam lazım

tatlım hiç korkma bak henüz alçılı burnumla yeni burnumu görecegim günü bekliyorum bilmiyorumkismile bazen üff keşke olmasaydım diyorum oda agrıdan sızıdan falan asla degil ben sıkıntıya gelemeyen bi insanım burnumun üstünde bi alçıyla oturup kalkmak sıktı beni oyuzden :) aama sonra aynaya baktıgımda henüz burnumun ucunu görüyor olmama ragmen iyiki oldum diyorum mutlaka bişeylere ulaşabilmek için bazı zahmetlere katlanacagız Allah korusun dermansız bir dertten ameliyat olmuyoruz sonucta hepimiz biraz daha güzelleşmek dahada kendimize güvenmek için oluyoruz degilmi.o yuzden böyle düşünüp zevkli hala getir.mesela ben artık profilden de fotograf çektirebilecegim .düğün albümümde patates burnum benden ön planda olmayacak ve her baktıgım ahh çekmicem .at kuyrugu yapıp ortalıkta salınabilecegim azıcık polyannaa ol bakalım şimdi cesaret zamanı kaydirigubbakcemile5 hihoyyyt

tatlım hiç korkma bak henüz alçılı burnumla yeni burnumu görecegim günü bekliyorum bilmiyorumkismile bazen üff keşke olmasaydım diyorum oda agrıdan sızıdan falan asla degil ben sıkıntıya gelemeyen bi insanım burnumun üstünde bi alçıyla oturup kalkmak sıktı beni oyuzden :) aama sonra aynaya baktıgımda henüz burnumun ucunu görüyor olmama ragmen iyiki oldum diyorum mutlaka bişeylere ulaşabilmek için bazı zahmetlere katlanacagız Allah korusun dermansız bir dertten ameliyat olmuyoruz sonucta hepimiz biraz daha güzelleşmek dahada kendimize güvenmek için oluyoruz degilmi.o yuzden böyle düşünüp zevkli hala getir.mesela ben artık profilden de fotograf çektirebilecegim .düğün albümümde patates burnum benden ön planda olmayacak ve her baktıgım ahh çekmicem .at kuyrugu yapıp ortalıkta salınabilecegim azıcık polyannaa ol bakalım şimdi cesaret zamanı kaydirigubbakcemile5 hihoyyyt

tatlım ya okadar ihtiyacım var ki cesarete, inanılmaz korkuyorum. hep düşünüyorum sonunda olacak güzellikleri ama korkum daha fazla. ne güzel atlattın. bundan sonra hep kendini iyi hissetzemuszemus

arkadaşlar ameliyatım temmuzda olacağı için daha çok mu şişerim, daha çokmu kanar burnum? temmuz, ağustos gibi ameliyat olan varmııı

sevin kiz, korkma zemuszemus ben gecen hafta oldum ve uyandigimda o kadar mutluydumki kemerli burnumdan kurtuldum diye :) ama bende böyle seylerden cok korkan biriyim, o yüzden sakinlestirici istedim, narkozu bile hatirlamiyorum yerimseniben

Doktorun iyiyse sakın korkma.bende 1 mart 2009 da ameliyat oldum birkere hiç acı olayı yok.4 gün tamponlar çıkana kadar sabredeceksin agzından nefes alıp sıvı şeylerle besleneceksin.tamponlar çıktıktan sonra zaten çok rahatlıyorsun.7 gün sonra normal hayatına devam edeyorsun tabiki yeni burnunla ben yeni görüntümden çok memnunum umarın sende çok memnun kalırsın

ya kizlar bide sey sorucam doktorunuz size neler tavsiye etti oldugunuzda mesela günese cikma günes gözlügü kullanma vs.ya ben yazin tr ye gelnce bronzlasmak istiyrum daha tatilin basndada ameliyat olursam o is gidicekde:S

sevin kiz, korkma zemuszemus ben gecen hafta oldum ve uyandigimda o kadar mutluydumki kemerli burnumdan kurtuldum diye :) ama bende böyle seylerden cok korkan biriyim, o yüzden sakinlestirici istedim, narkozu bile hatirlamiyorum yerimseniben[/QUOTE

öncelikle sana çoook geçmiş olsun.korkmamaya çalışıyorum ama çook korkuyorum. sen nasıl hissediyosun kendini, çok şiştimi yüzün

Doktorun iyiyse sakın korkma.bende 1 mart 2009 da ameliyat oldum birkere hiç acı olayı yok.4 gün tamponlar çıkana kadar sabredeceksin agzından nefes alıp sıvı şeylerle besleneceksin.tamponlar çıktıktan sonra zaten çok rahatlıyorsun.7 gün sonra normal hayatına devam edeyorsun tabiki yeni burnunla ben yeni görüntümden çok memnunum umarın sende çok memnun kalırsın

ne güzel sen atlatmışsın, görüntünden memnun olman da çok güzel.doktorumun iyi olduğunu söylüyorlar. birkaç hastasını gördüm sonuç süper, ama ben korkularımı bir türlü yenemiyorum.

öncelikle sana çoook geçmiş olsun.korkmamaya çalışıyorum ama çook korkuyorum. sen nasıl hissediyosun kendini, çok şiştimi yüzün

sagol cnm, ben cok sisip morarmadim, cabuk toparlandim. tek rahatsiz edici sey ilk günlerde burnundan nefes alamaman, baska birsey yok :) sen ameliyati düsünmemeye calis, "oh be güzel bir burnum olcak" de :eek:

Son düzenleme:
canim oncelikle bende ameliyat olmadim ben senden daha korkagim ama sana sunu demeliyim onceki yazinda anlatmissin kendi ruh halini inanki yaptir ayni dert bende de var kasim gözüm guzel olmasina ragmen <sadece burnum olayi bozuyor bende ins haftaya tr ye ucucam vede en kisa zmanda dr la görüscem..düsünsene ne kadar guzel bi burnun olucak ins heryerde istedigin gibi dolasicaksin doya doya geziceksin istedigin kadar foto cekilebiliceksin yanindan kim gecerse gecsin seninle dalga gecmicek o kadar kendine guven gelicekki bunlari düsün...sacini istedigin gibi toplayabiliceksin...gözlük taklicaksin hemde en guzelinden....korkma saten sakinlesdirici veriyolarmis cok korkarsan ondan alirsin ne guzel kurtulcan iste..ayndalara bakmaya doyamicaksin...ve herkesde sana bakmaya doyamicak....simdiden gecmis olsun canim...hersey gönlünce olsun insallah ..:kedi:

X