6 aylık oğlum gece 40 dkdir bir uyanıyor artık dayanamıyorum kafayı yiycem

sunflowr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
111
-86
29
Herkese merhaba. Oğlum 6 aylık ama son 1 aydır gece 6 7 kere uyaniyor. Beşikte uyumayı reddediyor. Sadece benim yanımda uyumak istiyor. Ama bende de bu sefer ya ezersem ya yataktan düşürursem korkusu başlıyor. Yanımda uyuduğu zaman sürekli emdiği için sabahları çok yorgun uyanıyorum. Yanımda uyumayınca da gece boyu uyanıp beni sıfır uykuya maruz bırakıyor. Bu seferde hiç gücüm kalmiyor. Son 1 haftadir uyanma aralıkları arttı ben psikolojik olarak hiç iyi değilim bu kadar uykusuzluk beni perişan etmiş durumda. Ne yapacağımı bilmiyorum. Zaten sağlık sorunu da yaşıyorum doktor 1 haftalık iğne tedavisine başlamam gerektiğini söyledi. Bu sürede emzirmeyi bırakmam gerektigini ama 1 hafta sonunda birdaha memeyi tutamayacagini da bildirdi. Dayanabildigin Kadar dayan diyor doktorum ama zaten dayanamıyorum birde ustube bu kadar uykusuzluk aşırı yıpranmış durumdayım Memeden kesip mamaya mi başlasam diyorum ama daha çok küçük kıyamamiyorum lütfen akıl verin

Kızım 7 aylıkken kolum kırıldı, ameliyat oldum, bir hafta hastanede yattım. Hastanede sürekli sağdım. Eve geldiğimde emme problemi yaşamadık. 2,5 yaşına kadar emdi. Yani tedavi oluyorsun diye bir daha emmeyecek değil. Onun dışında 6 ay emmiş, bir daha emmese de çılgınca üzülmene gerek yok. Oğlumu 6,5 aylık kestim, ağır bir antibiyotik kullandım ve sağdığımda hiç süt çıkmıyordu. Zaten memeye de zor koyuyordum öncesinde. Sonra da bırakmışken uğraşmadım. Hiç pişmanlığım yok. Ama memeyi bırakınca gece uyanmaz sanıyordum, alakası yokmuş. Sabaha kadar ayaklarda sallıyoruz. 9,5 aylık şu an. Diş dönemlerinde daha çok uyanıyor. Arada bir iki hafta sakinliyor. Bence yapacak bir şey yok. Daha önce 2 yaşına kadar böyle gitmişti. Sabır.

X