6+4 gebelik lutfen bakarmisiniz desteginize ihtiyacim var.

sunay12112

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2024
16
2
32
Kizlar ben gecen hafta doktora gittigimde 6+1 seklinde ultrasondan bakildi kese gozuktu 3 4 gun sonra ise bebek olusmaya baslandi denildi fakat kalp atisi duyulmadi beklememiz gerektigini soylediler ozel hastaneydi. İcime sinmedi duymadigim icin devlet hastanesine gittim orda hem ultrason hemde renkli dooplerde kalp atisi duyulmadi missed abortus yani fark edilmeyen duşük teshisi kondu ilgilenmediler bile. 4 5 gun bekleyip tanindik bir doktora gittim ultrasondan bebek yolk sac kese buyumus bu keseye gore duymamiz gerekiyor denildi fakat gene duyulmadi alttan bakti bebegimin hel kalp atisini hemde kendisini net bir sekilde gorduk 6+4 gunluk olarak belirledi gayet saglikliydi fakat ultrasondan neden duyulmuyor doktor bana yag tabakan kalin ondan olabilir dedi onceden mide kucultme ameliyati oldum gobegim var fakat kilolu degilim. ayin 15 ine randevu verdi ultrasondan neden duyulmuyor acaba

Daha küçük 7. Haftada duyuyor genelde eğer kilonuz da var ise Dr da dediği gibi yağ tabakasından duyulmaya biliyor biraz daha büyüdükçe duyulacaktir

Suanda 63 kiloyum kilom yok aslinda gobekde az yag var sadece o kadar ama vajinal ultrasonda net bir sekilde gorduk vr duyduk saglikli dedi

Kizlar ben gecen hafta doktora gittigimde 6+1 seklinde ultrasondan bakildi kese gozuktu 3 4 gun sonra ise bebek olusmaya baslandi denildi fakat kalp atisi duyulmadi beklememiz gerektigini soylediler ozel hastaneydi. İcime sinmedi duymadigim icin devlet hastanesine gittim orda hem ultrason hemde renkli dooplerde kalp atisi duyulmadi missed abortus yani fark edilmeyen duşük teshisi kondu ilgilenmediler bile. 4 5 gun bekleyip tanindik bir doktora gittim ultrasondan bebek yolk sac kese buyumus bu keseye gore duymamiz gerekiyor denildi fakat gene duyulmadi alttan bakti bebegimin hel kalp atisini hemde kendisini net bir sekilde gorduk 6+4 gunluk olarak belirledi gayet saglikliydi fakat ultrasondan neden duyulmuyor doktor bana yag tabakan kalin ondan olabilir dedi onceden mide kucultme ameliyati oldum gobegim var fakat kilolu degilim. ayin 15 ine randevu verdi ultrasondan neden duyulmuyor acaba
O haftalarda çok normal içiniz rahat olsun. Benim hem ultrason hem de alttan muayene edildiği zaman gözüküyor ve duyuluyordu ama gittiğim doktor her şeyi en net haliyle görebilmek icin belli bir haftaya kadar hep alttan muayene etmişti.

bende sıfır yağ olmasına rağmen göbekte 6+6da görüldü kalp atısı o da dopplerle. sonra 7+6da ilk kez normal ultrasonda duyduk kalp atısını. bence tedirgin olup bu kadar farklı doktora gidip kendi kafanızı karıştırmışsınız. sakin olun. ünşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza.

X