5 haftalık gebeyim kese aşağıda gözüküyor

Ladyinredd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
10
5
30
Selam kızlar, evde test yaptım pozitif çıktı doktora gittim ultrasonda kese görünmedi ama beta hcg yaptı 1816 çıktı. 2 gün sonra testi tekrarladık 4300 çıktı ve kese de göründü bu sefer. 5 haftalık gebeymişim ama kese olması gereken yerden daha aşağıdaymış. Benim de hafif kasılmalarım vardı. Sonuçta düşük riski varmış 1 hafta yatak istirahati verdi progestan ve folik asit yazdı. Kontrole gitcem tekrar bakacak. Aranızda böyle bişey yaşayan var mı? Progestan işe yarıyor mu böyle bi durumda? Ağrılarım çok azaldı ama biraz stresliyim. Yazarsanız sevinirim..

Bebek büyüdükçe yukarı çıkıyor 20 24 hafta gibi telaş yapma kendini yorma ağır iş yapma bol su iç kanaman olursa doktora bildir iğne yazıyorlar öyle olunca ilerleyen haftalarda da bu şikayet varsa perinatolog bul kendine onlar daha detaylı bakıyor bu arada progestanı hap olarak mı verdi iğne olarak mı

bebek genelde büyüdükçe yukarı çıkar. su an siz iyi beslenip dinlenin, cinsel ilişkiden kaçının. inşallah sağlıkla gelir

Progestanı hap olarak günde 3 kere kullanıyorum. Doktor tuvalete gitmek dışında hiç kalkma dedi. Çok şükür bi ağrım kalmadı ama ayakta 5 dk durduğumda hemen hafiften başlıyor yine o yüzden dikkat etmeye çalışıyorum

Gebeliğiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almanizi nasip etsin inşallah Stres yapmayın dinlenin ve ayaklarınızın altına yastık koyun uzanın, bol su için hiç iş falan yapmayın inşallah düzelir

Bunun tek çözümü dinlenmek bir de iğne ayağının altına yastık koy dinlen yanına da su koy bol bol iç bi süre yemeği temizliği birileri yapsın ayakta kalınca özellikle merdiven çıkınca tekrar geliyor kanama çok çektim ben hala çekiyorum geçicek inşallah merak etme bebek büyüdükçe kayboluyor

Çok sağolun iyi ki sormuşum rahatladım yalnız değilmişim Sizin gebeliğiniz çok rahat geçer inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Bende 5.haftayim gittim doktor bana da aynı şeyi dedi kese biraz asgida dinlen dedi 10 gün sonra kontrole gel dedi siz ne yaptınız ondan sonra gittiniz mi şuan nasılsınız

Beni 1 hafta sonra kontrole çağırmıştı gittim. Tekrar ultrasonda baktı kese daha yukarı çıkmış ve büyümüştü. Bu iyi dedi. Ama hala olması gereken yerden aşağıda olduğu için 1 hafta daha yatak istirahati verdi. Progestana da devam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…