5. Haftada Yapılan Ultrasonda 1 Kese ve 2 Tane Keseye Benzer Yuvarlaklar

Sakura

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
486
7
Arkadaslar ben mikro enjeksiyon tedavisi ile gebe kaldım.
12. gün Beta Hcg: 186 ve14. Gun: 367 idi.
Dun ilk kez ultrason için doktorumuza gittik ve bir tane keseye rastladık. Bunun yanında keseye benzer kütleler var ama kese demek zor dedi. Yani bir bebek olma olasılığı yüksek ama kan değerlerin de çok yüksek, şimdiden konuşmak yanlış oluır dedi.
Kalp atışı için 8 Nisan’da gittiğimde bir sürprizle karşılaşabilir miyim sizce?
Çünkü Avrupa ve Amerika'daki ikiz annelerinin yazdıklarına göre ilk 5. hafta ultrasonunda sadece 1 kese goren tüpbebek anneleri, 7. haftada kalp atışı dinlemeye gittiklerinde 2 kese ve 2 kalp atışı duymuşlar ve bu tip anneler çoğunlukta.
Sizlerin arasında 1 kese görüp daha sonra 2 kese ve 2 kalp atışı duyan var mı?
Teşekkürler, sevgiler

bende tek kese gördüm ne güzel olurdu ikinci bir kalpp atışı daha tabi onların büyümesi var ama olsun ben cok seviyorum ikizleri üçüzleri

Sevgili Sakura;
Sanirim endiselisin biraz..belkide yolk sac kesesidir canim..hem ikizde olsa yeterki saglikli olsun oyle degilmi??Yuce mevlam verdiya kolayliginida verir elbet!!

yoksa ikizlerin mi oluyo ayyy ayyy çok güzel. bende çok istedim 2 kalp atışı duymak ama benimki tek.

Arkadaslar ben mikro enjeksiyon tedavisi ile gebe kaldım.
12. gün Beta Hcg: 186 ve14. Gun: 367 idi.
Dun ilk kez ultrason için doktorumuza gittik ve bir tane keseye rastladık. Bunun yanında keseye benzer kütleler var ama kese demek zor dedi. Yani bir bebek olma olasılığı yüksek ama kan değerlerin de çok yüksek, şimdiden konuşmak yanlış oluır dedi.
Kalp atışı için 8 Nisan’da gittiğimde bir sürprizle karşılaşabilir miyim sizce?
Çünkü Avrupa ve Amerika'daki ikiz annelerinin yazdıklarına göre ilk 5. hafta ultrasonunda sadece 1 kese goren tüpbebek anneleri, 7. haftada kalp atışı dinlemeye gittiklerinde 2 kese ve 2 kalp atışı duymuşlar ve bu tip anneler çoğunlukta.
Sizlerin arasında 1 kese görüp daha sonra 2 kese ve 2 kalp atışı duyan var mı?
Teşekkürler, sevgiler

canım öncelikle hayırlı olsun.allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
ben haftalarını hatırlamıyorum ama 30 kasımda aşılama oldum.18 aralıkta test yaptık değerim 1582 çıkmıştı.dr.um 29 aralıkta ultrasonla keseye bakalım dedi.
29 aralıkta 1 kese ve kalp atışını gördü.bendede keseye benzer yuvarlaklar vardı 2 tane.kanama ,kan birikmesi olabilir.dedi.şekilleride düzgün kesede olabilir dedi.
2 hafta sonra tekrar gittiğimizde o 2 taneninde kese olduğunu ve kalp atışlarını gördük.yani üçüzlere hamileydim ve şuan 19 haftalık hamileyim. hiç bi proplem yok allaha şükür.dengeli ,aynı aynda tek gibi gelişiyorlar dedi doktor.

Sevgili Sakura;
Sanirim endiselisin biraz..belkide yolk sac kesesidir canim..hem ikizde olsa yeterki saglikli olsun oyle degilmi??Yuce mevlam verdiya kolayliginida verir elbet!!

canım yolk kesesi zaten o kesenin içinde oluyor sonrada kayboluyor
bakalım allah nasip ederse yarın görürüm inşallah bebişimi kalp atışlarını duyarım bende şimdi ilk görüntüye bakıyorum bakıyorumda ikinci bi kese göremiyyorum :KK43: allahım sağlıkla kavuştursun inşallah hepimizi tüm isteyenlerede versin

ben haftalarını hatırlamıyorum ama 30 kasımda aşılama oldum.18 aralıkta test yaptık değerim 1582 çıkmıştı.dr.um 29 aralıkta ultrasonla keseye bakalım dedi.
29 aralıkta 1 kese ve kalp atışını gördü.bendede keseye benzer yuvarlaklar vardı 2 tane.kanama ,kan birikmesi olabilir.dedi.şekilleride düzgün kesede olabilir dedi.
2 hafta sonra tekrar gittiğimizde o 2 taneninde kese olduğunu ve kalp atışlarını gördük.yani üçüzlere hamileydim ve şuan 19 haftalık hamileyim. hiç bi proplem yok allaha şükür.dengeli ,aynı aynda tek gibi gelişiyorlar dedi doktor.

hayırlı olsun canım allah analı babalı büyütsün ben sana bişey sorcam bende asılama yaptırdım göbekten vurununan ignelerden kulnadım bugün 1 hafta oldu asılama yaptıralı benim 3 tane yumurtam gelişmişti ama şimdi hiç bişey hissetmiyorum asılama yaptırdıgım farkında degilim sende herhangi bi kasık agrısı felan oldumu tutmadı herhalde benimki yaiçim sıkılıyo :çok üzgünüm:

Sevgili Sakura;

Mehaycığım,
Canım benim biraz endişem var çünkü daha önce kaybettiğim bebek yüzünden bu gebeliğin de sonlanmasında korkuyorum. Dediğim gibi eğer iki tane olurlarsa belki Tanrım birini bana bağışlar diye umut ediyordum ama 7. haftaya girmeden bunu anlayamayacağım...
Şimdi soyle izah edeyim, üçü de farklı yerlerde birinin şekli çok güzel diğerleri de karartı şeklindeydi. Bu yüzden diğerlerinin getational sac (ya da yolk sac) olarak tanımlamak mümkün değildi. Bu yüzden meraktayım şekerim...
Sevgiler

Son düzenleme:

Sevgili Ele-Gözlüm,
Biliyo musun bu cevabınla içimi ne kadar rahatlattın. Yani en azından biraz daha umutlu olmamı sağladın. Allah inşallah senin de bebeklerini kucağına alacağın günleri gösterir arkadaşım.
Benim de esas kesinin dışında yuvarlak birşeyler var ama doktor sanırım ümitlendirmek istemiyor. 2 hafta sonra inşallah en az senin kadar güzel haberler alırım. Cevabın için binlerce teşekkürler,
Sevgi ile

Sevgili Ele-Gözlüm,
Biliyo musun bu cevabınla içimi ne kadar rahatlattın. Yani en azından biraz daha umutlu olmamı sağladın. Allah inşallah senin de bebeklerini kucağına alacağın günleri gösterir arkadaşım.
Benim de esas kesinin dışında yuvarlak birşeyler var ama doktor sanırım ümitlendirmek istemiyor. 2 hafta sonra inşallah en az senin kadar güzel haberler alırım. Cevabın için binlerce teşekkürler,
Sevgi ile

amin canım inşallah .tek istediğim onların sağlıkla doğmaları.
seninde 2 hafta sonra güzel haberlerini bekliyorum.takipdeyim. kendine çok dikkat et.a.s.

hayırlı olsun canım allah analı babalı büyütsün ben sana bişey sorcam bende asılama yaptırdım göbekten vurununan ignelerden kulnadım bugün 1 hafta oldu asılama yaptıralı benim 3 tane yumurtam gelişmişti ama şimdi hiç bişey hissetmiyorum asılama yaptırdıgım farkında degilim sende herhangi bi kasık agrısı felan oldumu tutmadı herhalde benimki yaiçim sıkılıyo :çok üzgünüm:

canım öncelikle aşılaman hayırlı olsun.inşallah mutlu haberi alır,bizede haykırırsın burada.
ben 2.aşılamamda hamile kaldı.aşılama yapıldığı andan itibaren çok uzun süre test yaptırıncaya kadar karnımda şişkinlik vardı.afedersin ama wc ye bile gitmeye korkuyordum.bide 2 defa çok az bir damla kanamam oldu.1 tanesi pembe ,bir tanesi koyu kırmızı renkteydi. devamı gelecek diye çok korkup ağlamıştım ama sanırım yerleşme kanı dedikleri kanmış.bu kadar belirtim oldu.
ama her insanda belirtiler farklı oluyor biliyorsun.sende bu belirtilerin olmaması tutmadığı anlamına gelmez canım.sen pozitif düşün .içini ferah tut ve hayırlısını iste.

hayırlı olsun canım benım valla bugunlerde super haber alıyoruz sız hamısım dedıkce kk dakı kadınlar hep bırlıkte mutlu oluyoruz

sakuracim ne durumdasin merak ettim canim??sorun yoktur umarim!!!

arkadaşım sonuç noldu ben merak ettim

Arkadasim ilgin için teşekkür ederim. Aslina 8 Nisandı doktorla randevum ama hislerim bana doktora gştmemi söyledi... Ve 1 Nisanda iki kese ve iki kalp atışı duydum şükürler olsun...
Darısı tüm olmayanlara,
Sen nasılsın ne yaptın,şu an kaç aylıksın,nasıl gidiyor gebelik?

Sevgi ile

aay canim ne guzel allah sagsalim kucaginada almayi nasip etsin
biraz zor olacak ama neyse babalari yardim eder sen birini babasida birini tasir artik
yeriiiiiiiiiiim onlaaarrrrrri beeeeeeeeeeeeeeeen
allahim isteyen herkeze nasip etsin

Arkadasim ilgin için teşekkür ederim. Aslina 8 Nisandı doktorla randevum ama hislerim bana doktora gştmemi söyledi... Ve 1 Nisanda iki kese ve iki kalp atışı duydum şükürler olsun...
Darısı tüm olmayanlara,
Sen nasılsın ne yaptın,şu an kaç aylıksın,nasıl gidiyor gebelik?

Sevgi ile

CANIM HAYIRLI OLSUN ÇOK SEVİNDİM... ALLAH KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN SAĞLIKLI SIHHATLİ İNŞALLAH...

ayyyyy canım çok sevindim allahım isteyen herkeze nasip etsin ben de ikiz çok istiyorum işallah olur bu ay .7 aydır bekliyorum .allahım kucağına sağlıklı bişekilde ikizlerini almayı nasip etsin tebrikler canım

hayirli ugurlu olsun canim ne guzel hemde iki kese iki kalp ha vay be
ne diyim allah tamamini erdirsin super bi haber bu

Canım hadi tekrar gözün adın maşallah ne güzel yaa allahım ikizlerini sağlıklı bir şekilde taşımana yardım eder inşallah .sağ kucagına bir bebiş.sol kucağına 1 bebiş ayy ne füzel.Küçüklüğümden buyana hep hayalimde ikizlerim olsun isterim tek yumurta ikizi.çift yumurta ikizi farketmez.inşallah bu ay iki kere yumurtlarımda ikizlerim tutar benimde :teytey:allaha emanet ol ikiz hamişimiza.s.

X