4lü tarama sonucumu yorumlar mısınız?

fresa

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mart 2010
2.418
940
Merhaba herkese bugün perinatoloji bölümünde ayrıntılı ultrasona girdim.Hiç bi sıkıntı görmedi doktor.1ay önce verdiğim 4lü test sonucuma bakıp biraz yüksek çıktığını genetiğe gitmemi söyledi.Bununda riskleri olduğundan söz etti.3aşılama bi tüp bebekle elde ettiğim yavrumu da kendimi de riske atamam diyip kabul etmedim.2li testi de randevu bulamadığım için yaptıramadım.Doktor yaş faktöründen dolayı da yüksek çıkmış olabilir dedi.Yaşım 38.Kadın doğum arkadaşıma sonucu gösterdiğimde ise hiç bi risk olmadığını söyledi.2hafta sonra tekrar kontrolüm var.Tecrübeli kk hanımları görseldeki sonucumu yorumlamanızı rica ediyorum.

Eklentiler

• IMG_2107.jpeg
    IMG_2107.jpeg
    58,9 KB · Görüntüleme: 70
Bu değerler tek başına çok fazla anlam ifade etmez tablo görünümünde bir çıktı verilir ve orada zaten düşük risk yada fazla risk diye anlam çıkarılır. Ama bende baktim tahlil sonuçlarıma afp değerimiz neredeyse aynı, inhibin benimki biraz yüksek ama yine çok fazla bir fark yok, e3 de benim sıfırlı bir değer olarak çıkmış ve benim raporumda düşük risk çıktı zaten hiçbir zaman kesin bir tanı verilmiyor. Bu testler oran olarak riski söylüyor ve bunlar kesin değil boşuna kendinizi korkutmayın. 2 hafta sonra doktorunuzla tekrardan konuşursunuz Rabbim şifa versin gönlünüze ferahlık versin 🌸

Bu değerler tek başına çok fazla anlam ifade etmez tablo görünümünde bir çıktı verilir ve orada zaten düşük risk yada fazla risk diye anlam çıkarılır. Ama bende baktim tahlil sonuçlarıma afp değerimiz neredeyse aynı, inhibin benimki biraz yüksek ama yine çok fazla bir fark yok, e3 de benim sıfırlı bir değer olarak çıkmış ve benim raporumda düşük risk çıktı zaten hiçbir zaman kesin bir tanı verilmiyor. Bu testler oran olarak riski söylüyor ve bunlar kesin değil boşuna kendinizi korkutmayın. 2 hafta sonra doktorunuzla tekrardan konuşursunuz Rabbim şifa versin gönlünüze ferahlık versin 🌸
Cevap yazdığınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.Rabbim sizinde gönlünüze göre versin sevgiyle kalın🌹

X