490 gramlık parmak bebek 1.2 kg oldu...

zemus

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
3.735
20
Kocaeli'de 4 ay önce 490 gram olarak dünyaya gelen ve 1 kilo 250 gram ağırlığa ulaşan bebeğin, birkaç gün içinde taburcu edilmesinin planlandığı bildirildi
Özel Kocaeli Konak Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hekimi Uzman Dr. Erdinç Gözcü, 4 ay önce 23 haftalık dünyaya gelen Erçin bebeğin, akciğerlerinin gelişmemiş, solunum yapamaz vaziyette olduğunu söyledi.

Gözcü, yaklaşık iki ay solunum cihazına bağlı kalan bebeğ in kendi başına solunum yapabilir duruma geldiğini, her hangi bir komplikasyon gözlenmediğini belirtti.

Yapılan muayenelerde göz ile nörolojik gelişimi yönünden de bir sorun gözlenmediğini ifade eden Gözcü, "Bizi sevindiren konu, daha önce ikiz bebeklerini yitiren aileye, 'son umut' olarak gördükleri bebeklerini sağlıklı bir şekilde, her hangi bir komplikasyonu olmadan teslim ediyor olmak" diye konuştu.

Erçin bebeğin Türkiye'nin en küçük bebeklerinden birisi olduğunu kaydeden Gözcü, iki gün içinde bebeğin annesini de servise alacaklarını, serviste geçirecekleri 2 günlük uyum süresinin ardından da taburcu edeceklerini açıkladı.

ay cok sevindim ya negüzel
masallah minik melege hayatta SIMSIKI tutunmus afferim ona ya:nazar:

Bizimde akrabamızın olmuştu böyle bir bebeği.............
Doğumda anne öldü ama çocuk şimdi 13 yaşında........................

kıyamam ayy allah sağlık ve uzun ömür versin. allah bağışlamış ay el kadar..:ecrin_bebek:

ayy kıyamam ben ona ne güzerl sımsıkı tutunmuş hayata.
çok sevindim herşeyde yolundaymış ne güzel ya..

rabbim onu annesine ve babasına bağışlasın... yavrum benim yaa ne kadarda ufak... hayata sımsıkı tutunabilmesi dileğiyle... :ecrin_bebek:

X