42 günlük bebegim uyumuyor..

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Merhaba arkadaslar. Bebegim 42 gunluk.
Son 10 gundur falan adam akilli uykusu yok malesef. Oglen 2 saat falan zorla uyuyor sonra gece 12 1 e kadar uyku yok. Ayrica ozellikle aksamlari aglama krizi geciriyor 3 gundur.
Gaz olabilir diye gaz damlasi basladim dun ama bi rtkisini gormedim daha cok agladi hatta.
Emziriyorum ama bazen yeterlu gelmedigi durumlarda mama takviye ediyorum.
Banyo mu yaptirsam diyorum gunde kac kere banyo yaptirabilirim ki hasta olmasindan da korkuyorum.
Uyumayi bilmiyor tarzi seyler yaziyor internette. Ama anlamlanfiramadim.
Bu kadar az uykunun ona yetmeyeceginin uyuyarak buyuyeceginin farkindayim ama inanin cok ugrasiyorum beceremiyorum.. ne yapmaliyim nolir bilgi verin allah rizasi icin

Uyudugundada kucagimdan birakirsam hemen uyaniyor. Bir de boyle bir problem var ama gece mesela uyudugu zaman besiginde kendi yatiyor

Atak haftasından geçiyor olabilir. Tırnakları uzundur,burnu doludur rahatsız ediyor olabilir. Hava sıcak bezi pişik yapıyor olabilir. Doktora götürüp kontrol ettirmenizde fayda var. Gazını çıkarttım zannetseniz bile çıkmıyor olabilir. Kolik teşhisi de koyulabilecek zamanlarda bebeğiniz. Kontrole götürün ama endişelenmeyin bebekler ağlaya zırlaya büyüyorlar.

Gaz verdiğiniz mama veya neyle veriyorsanız o yapıyor olabilir. Yada sizin yedikleriniz. Yemeklerinize kimyon atın pakete girmiş yada gazlı şeyler tüketmeyin bol su için. Ayrıca verdiğiniz takviyeyi biberonla vermeyin kaşık biberon veya emzirme destek sistemiyle verebilirsiniz. Birde meme reddiyle uğraşmamak için. Birde karın masajları yapabilirsiniz bebeğinize internette aratırsanız gaz için karın masajı videoları var. Fırsat oldukça kısa kısa karın üstü egzersizlerini yaptırın. Ve bu küçük yavrunun 3 ay gogsunuzde yaka iğnesi gibi olacağını kabullenin.sonra yavaş yavaş Bebek dünyaya geldiğini anlıyor etrafa ilgisi artıyor . Bebek bu memenizi tek tanıdık koku olan güvende hissettiği annesini ister . Besige bırakınca ağlaması klasik bütün bebekler ilk aylarda böyle . Birde annem bizim bile oramiz buramiz kaşınıyor kasiyoruz bebeğin kasinmaz mi derdi. Aklınıza geldikçe sırtını kolunu bacağını kaşiyin. Bence çok haklı 21 aylık oğlum gece sırtını kasitttiriyor bana.

Uyudugundada kucagimdan birakirsam hemen uyaniyor. Bir de boyle bir problem var ama gece mesela uyudugu zaman besiginde kendi yatiyor
Kucağınızdan bırakmayın, kanguru şeklinde uyuyoruz biz hâlâ bebeğimle. Muhtemelen gaz sancısı yaşıyor, her çeşidini denedik biz damlaların sab siblex fayda etti bı tek, bir de maflorplus kullanıyoruz bağırsak düzenleyici takviye gibi bir şey.
Bol masaj, bisiklet sürme hareketi, günde bir duş iyi gelir.
Plates topunuz varsa, bebeği kucağınıza alın üzerinde oturup zıplayın, acayip sevdi benim bebeğim, hâlâ onun üzerinde zıp zıp 😀
Uyumayın mızmız olduğunda da plates topunda uyutuyorum, tavsiye ederim.

Gazi olan bebek tutuşu var. Bir elini poposundan karnına doğru geçirin .diğer elinizle bebeğini tutun.Yuzu disariya dönük.Aniden susuyorsa gaz sancısıdir.Benim bebgime doktor yapmıştı.Aglayan bebek o saniyede düşmüştü.Benim gözler yaşlı o anda

Son 10 gundur falan adam akilli uykusu yok malesef. Oglen 2 saat falan zorla uyuyor sonra gece 12 1 e kadar uyku yok. Ayrica ozellikle aksamlari aglama krizi geciriyor 3 gundur.
Gaz olabilir diye gaz damlasi basladim dun ama bi rtkisini gormedim daha cok agladi hatta.
Banyo mu yaptirsam diyorum gunde kac kere banyo yaptirabilirim ki hasta olmasindan da korkuyorum.
Bu kadar az uykunun ona yetmeyeceginin uyuyarak buyuyeceginin farkindayim ama inanin cok ugrasiyorum beceremiyorum.. ne yapmaliyim nolir bilgi verin allah rizasi icin
Ahh ahh sizi en iyi ben anlarım bebeğim neredeyse 2 buçuk ay boyunca ne gündüz nede gece uyudu hatta akşam saat 7-8 dedinmi yıkardı ortalığı öyle çok ağlardı bende sizin gibi aç mı diyerek mama verdim çeşit çeşit gaz damlası kullandım çok şükür o süreci atlattık şimdi 4 aylık haa gece uykumuz hala o kadar çok iyi değil ama eskisi gibi olmadığı için şükrediyorum🥲 hatta o zamanlar bebek görmeye gelen misafirlerim bile hayret ediyorlardı yeni doğan bebek uyur bu kız niye uyumuyor diye 😂 benim kız devamlı etrafa bakıyordu 😂

Böyle memenin üzerine koyduğunda uyuyor mu? Bebekler yenidoğan sürecinde en rahat anneye bu şekilde temas ederken uyuyorlar. Bebeği uyuturken kendi giydiğin kokunun sindiği bir tişörte sar, yatıracağın zaman hiç ayırma tişörtten o şekilde yatır. Saç tarakları var fırça gibi onunla saçını,ensesine doğru tarayıp, biraz masaj yapabilirsin mayışır gibi rahat etsin.

X