40 yaş üzeri erkeklerde cinsellik

neyiseda

En güzel hikayem 💞 Kabul olmuş duam 👶
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.368
2.866
40 yaş üstü eşi veya sevgilisi olanlardan bilgi almak istiyorum. Yaşım 33 ve karşıma çoğunlukla 40 yaş üzeri erkekler çıkmaya başladı. Bu yaştan sonra erkeklerdeki istek ve performans azalması çok mu bariz olur ya da 30 lu yaslara göre pek bir farkı olmaz mı? Evlilikte cinsellik benim için çok önemli zira bu nedenle boşanmıştim ve şu aralar yaş olayına acayip takmış durumdayım. Lütfen bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Bence de erkekler 40 yaşa geldi mi istek azalması oluyor hayat yaşantısı ve yapılan işe ve çalışmaya da göre değişiyor

40 yaş üstü eşi veya sevgilisi olanlardan bilgi almak istiyorum. Yaşım 33 ve karşıma çoğunlukla 40 yaş üzeri erkekler çıkmaya başladı. Bu yaştan sonra erkeklerdeki istek ve performans azalması çok mu bariz olur ya da 30 lu yaslara göre pek bir farkı olmaz mı? Evlilikte cinsellik benim için çok önemli zira bu nedenle boşanmıştim ve şu aralar yaş olayına acayip takmış durumdayım. Lütfen bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim
Erkeklerin uzun yıllardır evli oldukları karılarına karşı isteksizleştikleri, diğer kadınlara karşı da tam tersine aktifleştikleri yaşlar 40larrr :) Şaka bir yana, iş stresi yaşıyor mu, tembel mi vs bunları gözlemleyin. Libidosu yüksek adamı anlamak da oldukça kolaydır bu arada. Dokunmatik olurlar…

Erkeklerin uzun yıllardır evli oldukları karılarına karşı isteksizleştikleri, diğer kadınlara karşı da tam tersine aktifleştikleri yaşlar 40larrr :) Şaka bir yana, iş stresi yaşıyor mu, tembel mi vs bunları gözlemleyin. Libidosu yüksek adamı anlamak da oldukça kolaydır bu arada. Dokunmatik olurlar…

Aci ama Şaka dediğiniz şey aslında gerçeğin ta kendisi

İyi mi kötü mü bilemedim 🤭

Bence 40 erkek için ileri bi yaş değil,
Kişinin yapısına bağlı diye düşünüyorum. Kişi normalde istekliyse bir şey kaybetmez isteğinden o yaşta. Şahsi düşüncem.
Benim eşim 33 tü ve libido sıfırdı. Sanırım yaş değil libido ile ilgili

45-50arasi erken emekli mi oluyorlar?😃libido degilde sanki cocuk için sıkıntı oluyordu?40 geç bi yaş degil ama 40-45 olunca ne degisir bilmem

Ve ev

Eşimden de çevremden duyduklarımda öyle. Ama önemli olan sizin ten uyumunuz. Ten uyumu yoksa libidoda yoktur.
Peki ten uyumu en kolay yoldan nasıl anlaşılır? Dokunma isteği, sevisme isteği var diyelim illaki sevişmek mu gerekli ten uyumu için?

Peki ten uyumu en kolay yoldan nasıl anlaşılır? Dokunma isteği, sevisme isteği var diyelim illaki sevişmek mu gerekli ten uyumu için?
Bu tarz konuların uygun bir üslupla evlenmeden önce dile getirilmesi, konuşulması gerektiği kanısındayım. Yukarıda bir yazarın dediği gibi, dokunmatikse, bakışlarından, hareketlerinden cinselliği önemseyip önemsemediği, istekli olup olmadığı az da olsa anlaşılır. Ancak bence kendi fikirlerinizi baştan açıkça söylemeden bi bakın bakalım neler diyor. Aranızdaki ilişki eğer belli bir seviyedeyse, mesela evlilik yolunda iseniz, bunu konuşmanın bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Ben olsam sorardım fikirlerini. Mesela örnekler verirdim, istekli bir kadın karşısında isteksiz bir erkek mutsuz evliliğe yol açacağı gibi, istekli bir adamı her defasında reddeden, cinsel isteksizliği olan bir kadınla birlikte olan erkek de mutsuz olacaktır.
Yani siz daha iyi ayarlarsınız üslubunuzu.
Yaşa değil de icraate bakmak lazım, 50 yaşında da düzenli cinsel hayatı olan adam vardır, 30 yaşında isteksiz olan adam da vardır...
Bir şekilde anlamalısınız.
Bu çok ama çok önemli bir mevzu.

Ten uyumu tam olarak nedir bilmiyorum. Ama partnerinizle birlikteyken ona isteğiniz artıyorsa, el ele tutuşurken, öpüşürken (eğer bunları yaşamanın uygun olmadığını düşünen biriyseniz, birlikte yürürken filan da olabilir) ona karşı isteğiniz varsa, bu ten uyumu galiba emin değilim.
Adamın size mayışık bakışlarından da anlayabilirsiniz, gözlerini kısar, dudaklarınıza bakar, dokunur veya dokunmaya çalışır. falan filan...
Yatağa gelince, (evlendikten sonra yaşamayı planlıyorsanız) yataktaki uyum, karşılıklı zevkten geçer. İki taraf da birbirini öncelik olarak almalı ve memnun etmeye çalışmalı. Şefkat de girer işin içine yerine göre dozu da artar filan... bu durumda sonuç da kaçınılmaz olarak iki tarafı memnun eder. Ten uyumundan ben bunu anlıyorum ne bileyim belki de yanlışımdır.
Size mutluluklar dilerim. Umarım sizi hem cinsel anlamda hem de hayatın her alanında mutlu edecek, güvenebileceğiniz, birlikte yuva kuracağınız bir beyefendi ile olursunuz.

X