4 haftalık hamıleyım nasıl beslenmelıyım

ada67

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
1.525
11
selam arkadaslar 4 haftalık hamıleyım gunde ıkı bardak sut ıcıyorum folıc asıt alıyorum bol su ıcıyorum baska nelere dıkkat etmelıyım sızlerın gebelıkte ozellıkle yedıgı besınler neler ılk aylar cok onemlı yorumlarınızı beklıyorum

arkadım ılk ucay senın yedıgın besınlerin bebişe bı faydası yok ondan snr yemeklerine onem vermelısın

bence de. ben ilk zamanlarsa bol süt içtim. içe içe tiksindim Allah'ın gücüne gitmesin. Normalde sütü de severdim aslında. şu anda 11 haftalık bebeğim. bana dr.um hiçbirşey istemiyorum sadece vitaminini al yeter dedi. ama benim vitaminde tüm besin değerleri var sen sadece folic asit mi kullanıyorsun. dr mu verdi. eğer dr verdiyse sana ek gıda belki tavsiye edebilir.

canim folik asit al 8. hafta bitene kadar. benim doktorum goz ve beyin yapisi icin balik yagi verdi. ama her balik yagi uygun degil tabi. icinde A vitamini vs olmayan bir balik yagi olacak.

doktoruna sor o seni yonlendirir.

sakin sakin ilk 3 ay yiyeyim de bebegime yarasin deme. hicbiri bebege gitmiyor. direkt sana sismanlik olarak geri donuyor.

ha bir de gunde 8 bardak su icmeye calis. mide bulantin yoksa icersin. varsa zor biraz. hic zorlama kendini sut icececgim falan diye tiksinirsin hic icemezsin sonra.

daha çok yenisin eğer bir iki hafta sonra benim gibi miden bulanırsa su içebilirsen şükredersin
ben hala kusuyorumki 5 aya girdimmm....o yüzden bu dönem çokda kasma rahat ol derim

hıım ben de 4. haftadayım bebişe gitsin die yiyordum demek ki o yüzden kilo aldım yada karnım şiş oldugu için bana öle geliyor.eşim dio zaten bişi isteyince koca bebegemi küçük bebegemi diekaydirigubbakcemile3:dance:

Esim cok güzel demis:roflol: Bende 4+5 im.Banada doktorum sadece folik asit al dedi canim ilk dönem sadece zararli maddelerden cig et cig süt ve yikanmamis meyve sebzeden, kokulu agir temizlik maddelerinden uzak durmalisin cok önemli. Yiyecek asamasi daha sonraki aylarda.....

Bencede zorlama şimdi kendini, asıl kalsiyum almaya 4. ayda başla, ben 4,5 aylık hamileyim hala süt içmiyorum içemiyorum ama bol bol yoğurt peynir yiyorum. Bitki çaylarından uzak dur, nane ve maydonoz düşük tehlikesi yapar diye biliyorum. Salam sosis gibi gıdalardan uzak dur.

Kısacası benim doktorum söylediklerini yazayım sana.

kaplıca yasak,
asitli içecekler yasak,
kahve kesinlikle yok,
bol bol su içmek var,
salça, kızartma, acı ve baharat her gittiğimde söyler yeme bunları diye.
maden suyu başlarda rahatlatır gibi olsada sonunda kötü yapar içme diyor.
balık yiyemediğim için balık kapsülü istedim vermedi, haftada bir hamsi ye diyor.
bol bol sebze, yoğurt, süt, peynir ye diyor.

canım bu aylarda çiğ gıdalardanda uzak durman lazım ve kafeinde alma..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…