4 Aylık Bebek Gelişimi

Prima Marka Elcisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
134
171
44
Çok keyifli olduğu bu dönemde aynı zamanda bir sürü şey öğreniyor.Bebeğiniz mutlu, gülümsüyor ve agu nidaları etrafa yayılıyor. Ellerini ve elleriyle neleri tutabileceğini keşfetmesi ona heyecan veriyor olsa da emin olun, en sevdiği şey sizinle oynamak olacaktır.Artık onunla oynamanızın vakti de geldi.

4. ay itibariyle bebeğiniz muhtemelen...
  • Kollarının, hatta ellerinin üzerindeyken başını yukarıda tutabilir. Oturur konumdayken de başını sabit tutabilir.
  • Sesinizi tanır ve başka bir odadan seslendiğinizde kısa bir süreliğine sakinleşir.
  • Sizi odanın diğer tarafındayken fark edebilir ve hareket ettikçe gözleriyle sizi izleyebilir.
  • Ağlayarak, bir şeyleri düşürerek veya numaradan bir öksürükle bile dikkatinizi çekebileceğini bilir.
  • Kendi ellerini oldukça ilginç bulur. Onlara vurur, dokunur veya sadece bakıp kalabilir.
  • Nesnelere vurabilir ve bazen nesnelere ulaşmaya çalışıp tutabilir. Tuttuğu nesneyi sallayabilir ve ağzına sokabilir.
  • Bol miktarda salya akıtıp oyuncaklarını ve sizi ıslatabilir. Fakat dişleri muhtemelen daha çıkmıyordur.
  • Bir uyuma düzeni oluşmaya başlar. Onu rahatlatacak bir oyuncak veya battaniye verirseniz kendi başına uyuyabilir.
Göz at: Bu dönemde bebeğinizin fiziksel, duygusal ve kavramsal gelişimi hızlı bir şekilde ilerler. Süreç içinde edindiğiniz tecrübeler ise onun sağlığını ve mutluluğunu garantiler.

Benim bebegimde 4 aylik oldu 2 gün önce ama henüz beni ve ses tonumu tanimiyo. Burda yazan ozelliklerin bir kismi var sadece
4. Aya girince bunlar hemen olacak diye birşey yokki canım ya.:KK28:

4. Ay içerisinde oluyor çogu biz daha yeni 5. Ayımiza girdik.:KK36:

Ama onunla ilgili bilgi buraya koymamışlar netten baktım bende:KK12:

Benim bebegimde 4 aylik oldu 2 gün önce ama henüz beni ve ses tonumu tanimiyo. Burda yazan ozelliklerin bir kismi var sadece

Sevgili Pembebasliklikiz,
Her bebeğin ve her annenin gelişiminde izlediği yol eşsiz bir deneyimdir, bu yüzden hepsi farklılık gösterebilir. Doktorunuza danışarak en doğru bilgiyi edinebilirsiniz. Daha fazla gelişim makalesi için tıklayın :)

Merhabalar benim bebegim uc aylik. Okuduguma gore donmeye baslamasi lazimmis. Ama oglum donmuyo daha. Sadece elini tutarsam donuyo. Bu normalmi acaba

Merhaba cnr_zeliha,
Tabiki de her bebeğin gelişiminde izlenilen yol her anne için apayrı eşsiz bir deneyimdir ve her bebek çok farklı deneyimler katıp,farklılıklar gösterebilir.En doğru bilgiyi doktorunuza danışarak edinebilirsiniz. Daha fazla gelişim makalesi için tıklayın :)

Sevgiler!

Bebegim 4 aylık sutum yetmediği icin mama başladım kasık maması kullansam olurmu cevap yazarmısınız

Yasemin Hanım,

Sorularınızla alakalı P&G Tüketici ilişkilerine sabit hattınızdan ücretsiz 0800 261 63 65 veya GSM operatörlerinden şehir içi ücretli olarak 0216 463 83 83 numaralı telefonlardan ulaşmanız durumunda,size yardımcı olunacaktır. Dilerseniz http://www.pg.com.tr/procter/iletisim.htm sayfasından mesaj ile iletişim bilgilerinizi iletmeniz durumunda geri aranacaksınız.

Sevgiler :)

mrb arkadaşlar bebeğim daha 5 aylık ama 3 aylıkkende kafasının arkasında yani saçında döküntü var saçı var ama diğer taraflarına göre az bu normalmidir..?Bir sorum daha olucak ensesinde doğduğu günden beri kırmızı lekeler var bu neden olur normalmidir tşkler şimdiden ilginize?

mrb arkadaşlar bebeğim daha 5 aylık ama 3 aylıkkende kafasının arkasında yani saçında döküntü var saçı var ama diğer taraflarına göre az bu normalmidir..?Bir sorum daha olucak ensesinde doğduğu günden beri kırmızı lekeler var bu neden olur normalmidir tşkler şimdiden ilginize?
Benzer şeyler benim oğlumdanda var. Saçları bölüm bölüm dökülüyor ve ensesinin üst kısmında kırmızı lekeler var. Başka bebeklerde de benzer şeyler görmüştüm. Korkulacak bir şey yok rahat olun.

X