Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğim çok iştahsız

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Littlepony

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2013
6
0
34
merhaba kızlar. Bebeğim 4 aylık 3 hafta erken doğmuştu. 2610 kg 45 cm doğdu. İlk ay çok iştahlıydı. 40. Çıkınca emzik verdik. Ondan sonra ne olduysa oldu iştahı kapandı. 3 aydır resmen zorla emziriyorum. Sadece uykuda emiyor uyanıkken bazen 4 saat bile acıkmadığı oluyor. Emsede 2-3 dk emiyor. Tahlilleri temiz çıktı. Biberonu da reddediyor. 4. Ay kontrolün de boyu 62 cm kilosu 5710 gramdı. Doktor ek gıda başla dedi. Ama ben çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım Nasıl iştahını açabilirim?

Oncelikle Allah kolaylik versin sanirim senin yaramaz emzige guvenip emmiyor drun ek gida dedigi mamadir nacize fikrim emmeyi ve biberonu red ediyorsa sende kasikla ver emzigide birakirsa kasikla beslene beslene alisacaktir bana gore once kendi sutunu sag onu kasikla ver sonra takviye mama ver arada da emzirmeyi dene insallah hersey yoluna girer

Hayır mama başlamadı. Havuç,kabak,patates püresi ile başla dedi.bu ay iyi kilo alamazsa önümüzdeki ay kaşık mamasına geçeriz dedi. Yani Nasıl oluyorda hiç acıkmıyor onu anlamış değilim ki kaşıkla da denedim. Yine olmadı

Emzigi biraktirin bence eminim cok zor bi durum ama umitsizlige kapilmayin lutfen bikac saat araliklarla kasikla deneyin dedigim gibi emzige guveniyordur benim cevremden duyduklarim hep mama verilmesi daha 4 aylik cocuga patates kabak verilmesi garip geldi iste annelik bu bebisler cocuklar zor buyumese anneler nasil yaslanir keske isinize yaricak biseyler soyleyebilsem Allah sabir ve kolaylik versin

Bende ayni durumdan gectim canim aynen senn gibiydim istahi icin doktor bna vitamin zinobest surup gbi bsy yazdi cok iyi gercekten doktoruna sor onerirse kulln cnm allah yardmcin olsun bu cocuklarla napcaz bilmyorum :)

Bende ayni durumdan gectim canim aynen senn gibiydim istahi icin doktor bna vitamin zinobest surup gbi bsy yazdi cok iyi gercekten doktoruna sor onerirse kulln cnm allah yardmcin olsun bu cocuklarla napcaz bilmyorum :)
Senin bebiş kaç aylık? Bi sorarım önerir mi bilmiyorum. Çok küçük çünkü daha 4 aylık. Ama kontrole gidince sorarım Can'ım teşekkürler

Ya eşimi dinlesem hiç kafama takmıycam. 'Öyle yada böyle büyüyecek.biz uzun boyluyuz o da yemesede uzayacak' diyor. Ama işte anne yüreği dayanmıyor. Ben uzasın diye değil anne sütünü iyice alsın diye uğraşıyorum. Annelik zor işmiş valla. Teşekkürler bi kaşıkla denemeye uğraşayım bakalım ne olcak

Tabi zor annelik annelerimiz bzi kolaymi buyutmus icine grmyince blmyomussun valla :) bnm oglumda 4 aylik 5 e grcek hazirann 6 sna dogdu cnm kotu bsy dgl vitamin damlasi

Sizin sorunu okuyunca internetten bebek kilo ve boy tablosuna baktim senin bebisin tablonun altinda degil demekki sorun yok b3ncede esini dinle kafana takma canim hersey yoluna girer insallah

Sağolun kızlar. Takmamaya çalışıyorum. Zaten yapacak bişey yok. Küçücük Bebek ya istemediği şeyi yaptıramıyorsun :)

Az önce bu sebepden bende konu açtm seni çok iyi anlıorm yemeyen bebek çok zormuş çok yıprandm doğumdan bu yana.Allahdan artk sabır istemiyorm bebeğim ne versem sorunsz yesin iştahı açılsn ne derdi varsa düzelsin istiyorum

Benimde 4 aylikken hiç emmek istemiyordu 1 buçuk ay sürdü sadece uyurken emzirdim sabırlı ol :)

Bende şuan tam olarak aynı durumu yaşıyorum 4 aylık kızım bütün gün aç duruyor mememi görünce ağlamaya başlıyor emzikte kullanmıyoruz açlıktan ellerini kemiriyor ama hiç bişey yemek istemiyor Size iyi gelen iştah açıcı şurubunu adı neydi

Üstünden çok uzun zaman geçmiş ama umarım görürsünüz , şuan yaşadığınız şeylerin aynısını yaşıyoruz , derdiniz neymiş neyle düzeldi bebeginiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…