4 aydır aldığım çeyizlerim :)

bunlar da hediyelik, soley marka 6'şar adet aldığım havlularım. 2'şer tanesini kendime ayırdım. diğerlerini de yemeğe davet eden aile büyüklerine yanına baş örtüsü, çorap vs koyarak bir kese içinde götürmeyi düşünüyorum.

Eklentiler

• 67517191_345751452.jpg
    217,8 KB · Görüntüleme: 352
  • 66326767_340776517.jpg
    164,7 KB · Görüntüleme: 326
bunlar da teyzemin hediyesi, 3'lü havlu setim.

Eklentiler

• 17984848970657740149.jpg
    295,5 KB · Görüntüleme: 450
sanırım havlu konusunda hiç sıkıntın olmayacak tatlım ...
tekstil ürünlerim çok şükür bitti, bol bol da oldu. bizde yemek davetleri çok olur, eli boş da gidilmez. gittiğimiz yerde de çok yakınlar genelde gram altın, küçük altın takarlar. o yüzden hediyelerimizi uygun buldukça tamamlamaya çalışıyorum. yorumun için çok teşekkür ederim canım.

Bizde de böyle adetler var mı acaba ben bu konulara baya uzağım. Sizlerden okudukça öğreneceğim inşallah Herşey gönlüne göre olur inşallah Kikikoko Cum

Bizde de böyle adetler var mı acaba ben bu konulara baya uzağım. Sizlerden okudukça öğreneceğim inşallah Herşey gönlüne göre olur inşallah Kikikoko Cum
amin canım senin de güzel gelenekler bunlar canım. yeni evlilere destek amaçlı, taze çiftler de pasta, çikolata şu bu yerine kalıcı hediyeler götürüyorlar.

çeyiz eşyan güzelmiş mutlu günlerde kulln inş yanılmıyosam 2 yıl varmış alıkların sararmaz mı güve olmaz mı dünya kadar havlu nevresim var ayrıca kıyaffetler için çok erken değil mi çeyizler içinde hep hazırlar var el emeği göz nurunuz yokmu masa örtüsü fiskos örtüsü gibi

dantel vs sevmiyorum, annem yapmış yaptırmış ama götürmeyi düşünmüyorum. güzelim mobilyaları örtülerle kapatmak bana hiç zevkli gelmiyor canım. ama suni deriden örtülerim var. fransız dantelini süetimsi bir kumaşa sardırdık, o şekilde takımlarım var. patikler, namaz örtüleri vs var. ne bileyim ben onları çeyizden saymıyorum
aldığım ürünleri önce amerikan kumaşa sardım ve tekrar kutularına yerleştirdim. hiç biri sandıkta durmuyor. tekstil ürünlerimi baza altında saklıyorum. hepsi sarılmış vaziyette ambalajında. 3-4 ayda bir kapaklarını açıp havalandırıyorum. öylece duruyor. hatta annemin yıllaaaar öncesinde yaptırdığı iğne oyalı örtüler var, aynı şekilde saklamış kar gibi duruyor.

çeyizler paketiyle gitmez zaten, yıkanacak ve ütülenecek. buna havlular, çamaşır ve ev giysileri de dahil.
düğünüm erkene alındı. yer sıkıntısı yoksa erken almakta fayda var. içime sine sine, en iyisini almaya çalışıyorum. acele işi hiç sevmem de

anladım herkezin zevki farklı Alla ağız tadıyla yaşamayı nasip etsin kız kardeşim var yakında evleniyor bu köşeyi takip etmeye çalışyorum

Aldıklarınız çok güzel, ben de böyle tek tek almak isterdim ama her şeyim önceden alınmıştı, bir şeye ozenemedim yani. Arkadaşın da dediği gibi beyaz eşya bile uyum sağlamayabiliyor, biz de ayarladığımiz evde oturacakken planlar değişti ve başka eve çıktık onevde ankastre uyumlu mobilya yokmuş ve ankastremizi yarım yarım kullandık davlumbaz kaldırdık ocak evin ocağını kullandım kendim ocağım yine kenarda, indüksiyonlu denilen ocak ne yapsan çizilebilicek gibi çok hassas, çok zor kullanmak, yatak için nevresim konusu ise yine de normali 2 ye 160 bence alınabilir gerçi hediye en çok nevresim geliyor hala kullanmadığım bir yığın paketli nevresimim var, ama böyle tektek ozenip almanız çok güzel, ben keşke gelinligimi kalsaydım derim hep, çok aramıştım çünkü.

Her şey şans işi.
Ama ben de şuan sizlere inanılmaz imreniyorum.
Benim bir daha eşya yenileme olasılığım ancak 25 sene sonra olabilir.
Anlattığım gibi her şey özel ölçü ile yapıldı, yerini bile değiştirmem imkansız.
Halbuki daha 1 yıl dolmadan soğuduğum, pişman olduğum birçok şeye sahibim.
Ve ev de kendimizin olduğundan hiç yenileyemeyeceğim.
Evimi hiç değiştiremeyeceğim, büyük bir mutfağım olamayacak.
Halbuki gördükçe insan neler istiyor.
Beğenilerimi sundukça herkes 'daha iyileri sizin olsun' diyor ama olmayacak biliyorum.
Kısaca bir daha olmayacak, hayallini bile kurmak saçma bu yüzden.

Bizimki hep bir çırpıda alındı bir de ailem hep aldığından bana ozenecek hiçbir şey kalmadı, mesela yemek takımı setim var en güzeli bernardo Paris antique hatta şu an bir konu aaçtım satmak istiyorum çünkü kendi secimim değildi , alınabilecek en güzel set muhtemelen en pahalisi en odullusu ok ama ben secmedim ki ve kullanamıyorum da, evde hemen hiçbir şeyi ben almadim bundan kotusu de pek yoktur :) bir de evler kira olunca hep eve gore şekilleniyoruz ben de kkendi evim olsun da her karesini kendime gore doseyeyim isterim her halıyı vs yenileyeyim duzenleyeyim ama halılarım bile hep başkasının zevkine gore alınmış ve mecbur kullanıyoruz yenisine para da yok ki alınacak keyfi şekilde.. İlerde artık evimiz olur sizin gibi yerleşik doserim.. Mutfağınızin küçük olması çok kotuymus ama bir onceki evimde minicik ve dolapsizdi kötüydü.. Bu mutfağm da orta karar ama dolabim yeterli.

Umarım hayal ettiğiniz gibi her santimini kendi zevkinizle döşedeğiniz bir ev nasip olur yakın zamanda.
Dediğiniz gibi güzelin de güzeli varken bu dünyada, eşyalara çok anlam yüklemek yersiz.
Sizin gibi benim de çoğu şeyimi ailem almıştı ama restimi çektim ve bir çöp dahi kendi almadığım bir şey getirmedim.
Keşke yapmasaymışım.
Deli gibi gezerek 5 ayda karar verdiğim yemek takımımdan bile soğudum, hevesim kaçtı çünkü.
Eminim sizin de öyle olacaktı kendiniz alsaydınız bile.
Bir yuvanın içinde huzur, mutluluk, sağlık olsun da diğer şeyler birgün nasip oluyor herkese.
İnşallah sizinki de en en yakın zamandır, konu açarsınız ve zevkle takip ederiz.

Ne tatlı yazmissiniz mest oldum resmenn :) çok harika anlatmişsınız, ailenizin aldıklarını istemesini kendi seçtiğiniz takım da şu an gözünüze batıyor haliyle bu daha iyi miydi hepsi aynı aslında vs diyerek belki, Sizinkinde de bir karşılaştırma var onların aldığından dahasize hitap etmeli ve daha iyi olmalı :) hiç mi hiç bir şey almamış olsalardı tüm seçimler sadece size ait olacaktı bazısı kötü bazısı güzel. İlla ki uyumsuz alışverişler olucak ama hiç karisilmasa belki daha iyiydi. Sizin de yatak odaniz mecburen mesela o şekilde olmuş mimar özel üretim deyince kendini göstermek istiyor kendi çizgisine göre yapiyor, keske her şey isteğimize göre olsaydı ,umarım sizin de evinizi baştan değiştirme şansı yakalarsiniz veya yeni bir eve geçip yeniden isteğinize gore tasarlarsiniz umarım ya bunları yaşamış bir çok kişi görüyorum tez vakitte bizim de kismetimizde vardır isalah bize de nasip olur öyle güzel değişimleri yaşamak. :)

@isilgun teşekkür ederim canım. inşallah arzu ettiğin gibi bir eve ve eşyalara kavuşursun daaa çok da önemli değil. kendim de seçsem biliyorum ki bir süre sonra normalleşecek. ne güzel ailen seni düşünmüş ve almış, destek olmuş. bir de bu tarafından bak. o süreçte yanlarında değil miydin? belli başlı eşyaları seçme fırsatın neden olmadı?
benim kuzenlerden biri hiç bir eşyasını kendisi seçemedi. çünkü nişanlıyken y.dışında eğitimi vardı. her şeyini ailesi almak zorunda kaldı. bir çok eşyasını evi yerleştirince gördü. nasibi öyleymiş. önemli olan sağlıkla, huzurla, mutlulukla kullanmak. annem her aldığımız eşyayı, mutlu günlerine şahitlik etsin diyerek kaldırıyor. özene bezene aldıklarım, huzursuz kötü günlere de şahitlik edebilir.

güzel çeyizlerini rabbim ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.
çoğunu halletmişsin zaten.
aynı şehir olduğumuzdan ayrıca bi takipteyim
belki uygun dükkanlar keşfederim sayende :)

güzel çeyizlerini rabbim ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.
çoğunu halletmişsin zaten.
aynı şehir olduğumuzdan ayrıca bi takipteyim
belki uygun dükkanlar keşfederim sayende :)
çok teşekkür ederim canım, hepimiz çeyizlerimizi mutlu günlerde kullanırız inşallah çeyizimin önemli bir kısmını netten n11 sitesinden aldım. önce ürünü gidip mağazada gördüm, dokundum. sonra da en uygun fiyata satan sitelerden temin ettim. uyku giyimin ve çamaşırların için çiftelleri ziyaret et. sezon sonlarında yarı yarıya indirim oluyor. toptancısından bir isim ayarlayabilirsen çok daha uygun oluyor canım. kolay gelsin

canım çok sağol işime çok yarayacak tüyolar bunlar
zaten araştırmalara başlayınca farkettim internet alışverişi baya bi önem kazanmış özellikle indirimli yakalamak konusunda. ilk işim n11 e kayıt olmak oldu :)

hayırlı olsun canım, bol kazançlı alışverişler dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…