4 aydır aldığım çeyizlerim :)

Benim zevkim de pek degismez aldigim seylere hayran hayran bakiyorum halaa

Hepsi çok güzel, güle güle kullanın.
Tek diyeceğim bir şey var.
Benim gibi siz de aynı hataya düşmüşsünüz.
Nevresim takımı, yatak odası takımınız belli olduktan sonra alınması gereken bir şeymiş.
Aynı şekilde tencere takımı öyle.
Ocak belli olduktan sonra almak gerekliymiş.
Aldığım onlarca nevresim takımını, tencere takımlarını annemin evine geri götürmek zorunda kaldım bu sebeple.
Umarım benim bu yaşadığımı yaşamazsınız.

teşekkür ederim canım. yatak odası modelini, rengini ve ölçüsünü kararlaştırdık. ısmarlama yaptırmayı düşünüyoruz. evimiz belli ankastre fırın ve ocak düşünüyoruz. onu da bosch marka seçtik. tencerelerimle uyumlu.
ocağı anladım da nevresim konusunu anlayamadım. ölçüsü mü sıkıntı oldu canım? en azından okuyan diğer arkadaşlara fikir olsun.

Uzun suredir nerden alcagima karar veremiyodum ya cok ince ya pahali geliyodu english home a bi bakayim
kış sonu olduğu için indirim olabilir. canım bir de yorganların inceliğine aldanma, vücudu güzelce sarıyor ve çok güzel ısıtıyor.

Ocakta şöyle bir sorun oldu.
Ben hiç elektrikli indüksiyonlu ocak düşünmüyordum.
İstediğim ankastreleri belirledim ama taşındığımız evde gaz bağlantısı yok.
Hiç istemeyerek indüksiyonlu ocak almak zorunda kaldım.
Üzerine sadece bu ocaklar için üretilmiş tencereler konuyor maalesef...
Çaydanlıklarımı bile anneme verdim, içim giderek.

Yatak odası takımım da benim yıllar önce belirlediğim modeldi.
Odaya özel yapıldı ama yatak ölçüsü de mecburen 2ye 2 oldu.
Değiştirmeye çok çalışsak da model bozuluyordu.
Benim aldığım nevresimler hep 180e 2 yataklar için uygunmuş.
Piyasada bulabildiğim en büyük 260- 270 cm ölçüler bile kaplamıyor yatağı, çıkıp gidiyor.
Elimde patladı onlarca nevresim takımım, çok üzüldüm bu sebeple.
Artık özel yaptırıyorum mecburen.

Aklıma şimdi geldi, masa östüsü takımı da almayın derim.
Annemin yıllarca yaptırdığı, benim çok beğenerek aldığım örtülerim de mobilyalarıma uymuyor ölçü olarak.
Artık günümüzde mobilyalar büyüğüdü için piyasadaki örtüler çoğunlukla küçük geliyor.
Onlar da bir çekmecede duruyor malesef.

Aklıma geldikçe size yine yazarım.
Ben de yeni evlendim, 6 ay oldu.
Sürece o yüzden oldukça hakimim.
Boşu boşuna alınan, kullanamadığımız şeyler o kadar üzüyor ki insanı anlatamam...

anladım canım tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkür ederim. dediklerini düşünmüştük o yüzden ocakta sıkıntı olmayacak. evimiz eski, gaz bağlantısı var. yaptırmayı düşündüğümüz yatak odası takımında da sıkıntı olmaz, çünkü dolabı hariç standart ölçülerde. ama bir tane beğenmiştim aynen dediğin gibiydi. ben biraz takıntılıyımdır da iyice sorup etmeden karar verip alamıyorum. kızıyorlar bana ama demek işe yarıyormuş.

Kesinlikle işe yarıyor, çok güzel yapmışsınız en ince detayına kadar araştırarak.
Ben 'aman ne olacak, aradan iş çıksın biran önce' moduna bağlayıp, elime ne geldiyse almıştım hiç düşünmeden.
Bunun cezası olarak evlendikten sonra hala çeyiz alıyorum.
Daha alınacak, eve yaptırılacak o kadar çok şeyimiz var ki...

Bazı şeyler de kullandıkça ortaya çıkıyor.
Ya ihtiyacınız olduğunu anlıyorsunuz ya da gereksiz olduğunu.
En güzeli liste yapmak.
İhtiyaç ve aldıklarınızı kalem kalem yazarsanız çok faydası olduğunu göreceksiniz.

kalem kalem yazma konusunda çok haklısın canım. evli arkadaşlarım da aynı şeyi söylüyor. sizi dinleyeceğim.
ihtiyaçlarımı klasik çeyiz listelerine göre almayı düşünmüyorum. ölçü ailemle birlikte yaşadığım ev. vazgeçemeyeceğim alışkanlıklarım var, ayrıca bizim evimizde olmayan ama insanların hayatlarını kolaylaştıran eşyalar. bunları da kullananlara soruyorum. aldıklarımı da yazıyorum. hani unutup da tekrar almayalım diye. aman eksiksiz evleneyim diye de sıkıntı yapmıyorum. eksik olursa, ihtiyaç duyarsak her taraf mağaza gidip alırız diye düşünüyorum. yok eğer bütçe ayıramıyorsak da biraz idare ederiz, alınca da kıymetini biliriz di mi ama?

kızlar bunlar da yeni aldığım mutfak setlerim. kırmızı ve lacivert olan setin lacivertini aldım. böylece ufaktan mutfak tekstiline de girmiş oldum. an baştaki mutfak setini de görümcem hediye etti.

kızlar dün aldığım banyo setim, iki adet çerezliklerim ,üç boy servis kaselerim
hepsi de noble life marka
günlük yemek takımını ve çay saati setini veya kahvaltı setini de galiba ordan alacağım, porselenleri çok kaliteli görünüyor

r

kızlar bu da prinova marka 2. banyo setim. muhtemelen ebeveyn banyosuna koyarım. duvar ve yer seramiklerimiz beyaz oldu. büyük banyonun dolabını fuşya ve kırık beyaz, küçük banyo da mor ve kırık beyaz olacak. ikisine de uyar diye düşünüyorum. sıra banyo halısına ve paspasına geldi.

Eklentiler

• 67191640251834843167.jpg
    195,1 KB · Görüntüleme: 440
primanova banyo setime uygun, sepet içi havlularım (6 adet aldım)
primanova açelya havlularım(iki adet aldım)
ebeveyn banyosu için aldığım dantela mor ve ekru bambu havlularım(ikişer adet aldım)
deco bianca kelebek nakışlı havlularım (pudra renginden iki adet)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…