4. Ay atağı mı? yardım

Aysegul6712

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
1.138
560
29
Merhaba, bebeğim tam 4 aylık. Yaklaşık 2 haftadır perişn bir haldeyim. Çok huy değiştirdi bir anda. Memeyi bıraktı, ne kadar zorlasam da almıyor 10 gündür sağarak veriyorum uykuda arada alıyor memeyi. İştahı azaldı . Uyumak istemiyor saatlerce uğraşıyoruz hatta çarşafa koyup eşimle sallıyoruz düşünün. Ayağımda sallayarak falan uyutuyorum. 3 ay asla sallamamış biri olarak… Çok uysal bir bebeğim vardı kendi kendine uyuya kalırdı. Geçici mi bunlar yoksa huy mu değiştirdi? . Biraz da diş ağrıları başlamış damakları kaşınıyor salyası yoğun… :KK43:

Benim bebegimde 3.5 aylik daha baslamadi ama kesin 4. Ay atagi olur. Acayip tırsıyorum bizim diş 2.5 ayliktan beri var salya elini emmesi. Tam uykuya dalicakken Elini emerek uyuyamamasi kolayliklar dilerim

Kesinlikle dördüncü ay atağı diye bir şey var. Sabırlı olun ayı bitince düzelir. Süt için ise emzirme danışmanları var. İrtibata geçebilirsiniz. İnternetten konuyla ilgili videolar vardır eminim ki onları izleyebilirsiniz

4. Ay uyku gerilemesi ayi. Biberon kullaniyormuydunuz daha öncesinde red başlayınca mi biberona başladınız. İlk iş biberon yerine kaşık biberon veya silikon uçlu alistirma bardaklariyla verin sütünüzü. Ve her fırsatta teklif edin. Dusda arabada giderken ,uykulu iken teklif edin. İnşallah döner. Bu günler biraz zor fakat sabır büyüyor ve başa çıkmaya çalışıyor.

Merhaba gözünüzü korkutmak istemem ancak 4.ay atağını doruklarda yaşayan kızım şuan 8 aylık hala sadece uykusunda emiyor. Uykuya ve memeye çok direnirdi çığlık çığlığa uyurdu çocuk denemediğimiz yöntem kalmamıştı ama şükür şuan kolay uyuyor ama hala uyanıkken meme almıyor illa uyuması gerekiyor.

Korkutmak istemiyorum ama gerçekten 4. Ay döneminde cehennemi yaşadım resmen. Sonra geçti ama şuan 8 aylık her şey normal.

Benim bebegimde 3.5 aylik daha baslamadi ama kesin 4. Ay atagi olur. Acayip tırsıyorum bizim diş 2.5 ayliktan beri var salya elini emmesi. Tam uykuya dalicakken Elini emerek uyuyamamasi kolayliklar dilerim
Kesinlikle dördüncü ay atağı diye bir şey var. Sabırlı olun ayı bitince düzelir. Süt için ise emzirme danışmanları var. İrtibata geçebilirsiniz. İnternetten konuyla ilgili videolar vardır eminim ki onları izleyebilirsiniz
4. Ay uyku gerilemesi ayi. Biberon kullaniyormuydunuz daha öncesinde red başlayınca mi biberona başladınız. İlk iş biberon yerine kaşık biberon veya silikon uçlu alistirma bardaklariyla verin sütünüzü. Ve her fırsatta teklif edin. Dusda arabada giderken ,uykulu iken teklif edin. İnşallah döner. Bu günler biraz zor fakat sabır büyüyor ve başa çıkmaya çalışıyor.
Merhaba gözünüzü korkutmak istemem ancak 4.ay atağını doruklarda yaşayan kızım şuan 8 aylık hala sadece uykusunda emiyor. Uykuya ve memeye çok direnirdi çığlık çığlığa uyurdu çocuk denemediğimiz yöntem kalmamıştı ama şükür şuan kolay uyuyor ama hala uyanıkken meme almıyor illa uyuması gerekiyor.
Korkutmak istemiyorum ama gerçekten 4. Ay döneminde cehennemi yaşadım resmen. Sonra geçti ama şuan 8 aylık her şey normal.
Yorumlarınız için teşekkürler. Evet resmen bende cehennemi yaşıyorum imdat imdatttt ya :KK43: yarım saat uyutmak için uğraşıyorum 15 dk uyuyor . Ve uyanıkken sürekli kucak istiyor yerinde durmuyor asla. Eline ne versem vereyim atıyor bi iki dk sonra yanından ayrılınca ağlıyor wc bile göndermiyor beni. Kucakta da durmuyor kıpır kıpır bir süre sonra sıkılıp ağlıyor. Emmek istemiyor ama mamayı da sevmiyor illa sağıp vercem prizin başındayım 7/24 sağım yapıyorum :) uykuyu da alamadığı için huzursuz. Bir de gece ağlaması başladı hoplatıyoruz zıplatıyoruz yok çatlayana kadar bağırıyor 😭😭😭 bebeğim için çok üzülüyorum.