4,5 yaşındaki oğlumun çenesi sabancı çenesi...yardım lütfen

eren-zeren

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2015
7
0
arkadaşlar 4,5 yaşındaki oğlumun çenesi sabancı çenesi yani alt çene önde. 2013 ün yazında Ege Üniv. gittik. çok küçük şu an aparatları taktırmaz, siz sıraya girin; 5-6 yaşına kadar bekleyin dediler.Ancak geçen zamanda tedirginliğim arttı. geç mi kalıyoruz acaba endişesi taşıyorum.
Benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
tedaviye kaç yaşında başlanıyor?
tedavi ne kadar sürüyor?
tedavi maliyeti nedir?
Tedavi ağrılı mı?
İzmirde bu alanda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?
Şimdiden teşekkürler?

Canım benim buyuk oğlumunda öyleydi alt cene onde ilk 9 yasında dişçiye götürdüğümde farkedildi ama cok bariz degildi aparat icin biraz daha gelişmesini bekleyelim dendi 12 yasında çene cerrahına götürdük 6000 lira tutuyo dediler iki yıl once hersey ayarlandi randevu falan aldık sonra 65-70 yaslarında bir dis hekimi ile tanıştık konuyu ona actık o da oğlumu görmek istedi bir araya getirdik muayene etti ve sakin boyle bisey yapmayın bu cocuk gelişim çağında ciddi bisey degil bu duzelecektir bakın görün dedi vazgeçtik simdi 14 yasında oglum ergenlikle birlikte gercekten butun yüz halteri değişti cene kemikleri elmacik kemikleri falan yüzü inceldi. Oyle alt cene onde falan da degil tabi bu bizim tecrübemiz sizin kayma ne boyutta bilmiyorum siz yinede ihmal etmeyin gecmis olsun

arkadaşlar 4,5 yaşındaki oğlumun çenesi sabancı çenesi yani alt çene önde. 2013 ün yazında Ege Üniv. gittik. çok küçük şu an aparatları taktırmaz, siz sıraya girin; 5-6 yaşına kadar bekleyin dediler.Ancak geçen zamanda tedirginliğim arttı. geç mi kalıyoruz acaba endişesi taşıyorum.
Benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
tedaviye kaç yaşında başlanıyor?
tedavi ne kadar sürüyor?
tedavi maliyeti nedir?
Tedavi ağrılı mı?
İzmirde bu alanda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?
Şimdiden teşekkürler?

Anadolu Yakası, Bağdat caddesinde berbat bir Ortodontist var, Asla önermiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
X