3yaşındaki kızım

fbozkurt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
1.018
2
meltem hanım, kızım her istediği olsun istiyor yapmayınca eline geçerse fırlatıyor, konuşuyorum sarılıyorum elimden geldiğince mutlu etmeye çalışıyorum, babası eve geldiği zaman ise herşey sil baştan oluyor beni hiç dinlemiyor ağlayan çocuk oluyor.. tırnak yemeye de başladı, oysaki kitapta okumuştumki 4yaşından önce tırnak yemek stresten değildir diye, o zaman niye yiyor nasıl bıraktırabilirim, ???Ve etrafında çikolata şeker olsun istiyor,bugün aklıma şöyle yapsam olurmu dedim ama yanlış yapmak istemiyorum size sormak istiyorum tabağa bolca şeker çikolata koysam ne olur?yaş itibarıyla bu sorunlar normalmi değilmi ?şimdiden teşekkürler...

Ben çocukçu değilim. Size ancak genel bilgi verebilirim. Kızınız sizi nasıl kontrol edebileceğini deneyimliyor. Gördüğüm kadarıyla da bunu son derece güzel başarıyor. Siz kızınız böyle hırçınlaştıkça, onun isteklerini yerine getirdikçe, onu elinizden geldiğince bulu etmeye çalıştıkça, kızınız bu davranışlarını şiddetlendirerek devam edecek. Kızınız etrafında çikolata, şeker istiyor diye her yere koyarsanız, ne olacak? Kızınız ya ürtiker olacak ya da midesini bozacak. Bunun yanında da diş sağlığını kaybedecek. Sizin kızınızın isteklerini nasıl yerine getireceğinizi düşünmek yerine kızınızı sağlıklı bir birey olarak yetiştirmek için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz lazım. Gerekiyorsa, çocuklarla çalışan bir meslektaşıma başvurun.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı

X