39. Haftada bebeğin anne karnında kalbi durması

ben 7. ayıma girdim. şuanda senin gibi doktora gitmeye 1 yanım korkuyor 1 yanım cok istiyor. hamileliğimide seve seve gecirmiştim sıkıntısız ama o heyecanı hissedemıyorum tam hissedicem korku geri geliyor. ben her ihtimale karşı kan sulandırıcıyla başlıycagım zaten. o sebeple gebelik oncesi takviyeler de var. her zaman değil fakat hala bebek gordugumde ben de dalıyorum. bebek arabalarına bakıyorum mesela kendı arabamıza benzeyen ya da aynı modeli gorunce aa bızımkinden dıyorum. şimdi bakış acım bıraz daha değişti. hayatımın tek odak noktası bebegım ve ben onu kaybedınce yaşamanın anlamı yokmus gıbıydı. gunler gecsın dıye gecıyordu. şimdi biraz daha farklı bakmaya basladım. cocugu olmayan hıc olmayack ınsanlar var o zaman onlar da yaşayamazdı. odak noktamı kaydırmaya başladım kendı hayatım var. ben ve bebegım 1 hayat değildik. benim ayrı bebegımın ayrı hayatı vardı onunki kısa sürdü benimki devam ediyor. beraber gecırdıgımız 9 ay benim için cok guzeldi. en ihtiyac duydugum zamanda geldi kızım. gidişi de aynı orantıda zor oldu. şimdi Allah bir daha evlat nasip ederse zamanını hayırlı kılsın bize.

Bebek aspirini kullanılıyormuş hamilelik sürecinde ben şu an korunmayı bıraktım Allah nasip ederse olur inşallah çok istiyorum çünkü zaman da geçse bu korku hep devam edecek tekrar hamile kaldığımda yine risk var 3 ay da geçse 3 senede geçse o yüzden çok beklemek de istemiyorum siz nasıl geçirdiniz bu süreci

EVET RİSK HER ZAMAN VAR TABİ ama ben bu surecte bedenımı ve zihnimi onarmaya çalıstım. kendime hedef koydum 6 ay mesela. hedef kilo belirledim kendimce baslıycagım takvyeler vardı. 3-4 ay da onlara başladım. 4. ayda spora basladım 2 ay oldu etkısını gordugumde kendımı daha ıyı hıssettıgımı farkettım. bedenen hedefledıgım bi duzey var şimdi oraya gelmek ıcın calısıyorum. hedef kilo derken benım fazla kılom yok normal degerlerdeyim . hamılelıgımdede 10 kilodan az aldım ve hemen verdim ama 2. sefer de bu kadar i,yi tolere edemeyebılırım o sebeple daha zinde bir vucut ıstıyorum. belki de " cocuk dogurdun artık eski zayıf gunlerını bekleme bedenın değişti" diyenlere inat kendımce hedeflemış olabılırım. yani ilk hamılelıgımden dahaa saglıklı halde başlamak istiyorum. ben sezeryanlıyım. bir dahaki hamileliğimde seceneklerim olmasını istiyorum. yani masada hem sezeryan hem de normal dogum secenegi olsun ıstıyorum. doktorumla konustum hamilelikten 3 ay once takvıyelere baslıycagız dedi. hem bana hem esime baslıycakmıs. hamılelık oldugu zaman da kan sulandırıcı igneye baslamayı önerdi. aspirin değil yani sadece. 3 aylık takvıye suresını de goz onunde tuıtarsam 2 dogum arası en az 19 ayı bulucak gıbı ssvd istersem genelde doktorlar 24 ay dıyor ama 18 aydan sonrası kabul goruyor. yani masada seceneklerim olsun istiyorum. anne olabılecek gucu bulmak ve kendı beden saglıgımı bozmamak adına süreyi uzatıyorum bu şekilde. ben ne kadar saglıklı vucut ve kafadaysam cocugum da o kadar saglıklı olur ve büyür. en onemlisi de saglıklı kafa da olabılmek. 3 ay gibi kısa surede bebegım olsaydı ona telafi bebegi gozuyle bakıcaktım ister istemez. şimdi destek almaya da başladım. klinik pskologla gorusuyorum. yani hayatımda bir rutin olustuırmaya calısıyorum.

öncesinde ne takviyesine başladınız ki ben kendimi hep hazır hissediyorum bilmiyorum çok istediğimden olsa gerek ben sporcuyum sürekli spor halindeyim şu an da öyle bedenen kendimi çabuk toparladıgimi hissediyorum ruhende spor yapmak iyi geliyor. daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim takviyelerle ilgili eşinize ne yapacak

Ben de zaten yıllardır bebek istediğim için, bebeğimi kaybedince bebek isteğim azalmadı. Ben normal doğum yaptım ve doktorlar zaten 3 ay beklesen yeter demişti bana. 4.5 ay sonra da hamile olduğumu öğrendim. Şimdi sadece 5 haftalık hamileyim. Umarım sağlıklı bir bebekle eve geleceğiz.

Ben kızımın hamileliğinde 18 kilo aldım. Vücudum çok su toplamış çünkü doğumdan sonra ben dikişler yüzünden 4-5 hafta tuvalete gitmek dışında yürüyemedim ve bol bol da yemek yedim. Benim doğumum çok zordu, o yüzden belki vücudumun iyileşmek için çok enerji ihtiyacı vardı, bilmiyorum ama 13 kilo verdim 2 ayda. Sonra da tatlıyı biraz azaltıp, spor yaparak 2-3 kilo daha verdim.

Vücudum kesinlikle eski haline dönmedi. Göbeğim düzleşmedi tamamen, vs. Açıkçası umrumda değil çok. Ben bir bebeği büyütmek istiyorum ve diğer şeyler bana boş geliyor hayatta.

Sezaryen sonrasını bilmiyorum, ama beklemek istememek çok normal. Umarım sağlıklı ve mutlu bir bebeği alabiliriz kucağımıza.

Yeniden hamile olmanıza cok sevindim. Saglıklı bir şekilde gelicegine inanıyorum. Kalbim kelebeklendi bizi de habersiz bırakmayın

Ben hamilelikten once annemi kaybettigimde bütün spor aktivitelerimi de bıraktım. O sebeple gebelik oncesi biraz kilo almıştım hamilelik te cok almadım doğumdan sonra da hemen verdim. Onceki kiloma donmeye calısıyorum evlendigim zamana. Şuan ben de normal degerlerdeyim. Karın kısmım hafif var aletli pilatese ve yuruyuse dondüm dediginiz gibi daha iyi hissediyorum daha da güçlü . Ama doktora gitmedim daha telefonda soyledi geldiğin zaman planlarız dedi sadece d vitamini dozajlarını falan soyledi cunku benim d vitamınım fazla cıktı tahlilde. Şuan bişey kullanmana gerek yok karar verdiginde başlıycaz dedi.

Başın sag olsun. Bende bebegimi geçen sene ekim ayi digduktan 2 gun sonra kaybettim. Dogumda zorlandigi icin. Hastaneye dogurmaya sevine sevine gidipte agalayarak elin boš cikmak nasil bir sey oldugunu anliyorum. Herkes suslene suslene cikarken foto cekilirken esimin bakisi hiç gozlerimden gitmiyor. Benim esim benim oglumun cenazesinden gelirken baskalari foto cekiliyordu ben onu gorunce çok kotu oldum. Yaklasik 10 ay olmak uzere hala içim yaniyor oglumun fotolari videolari var. Valla ben kendimi boyle teselli ediyorum. Benim koruyamicagm pis dunyadan mis gibi gunahsiz en guzel yere gitti. Diye yoksa ben delirirdim. Hani onun ölüşüne degilde toprakta çuruyusune canim yaniyor. Şükür ediyorum ama çok imreniyorum yaşasaydi şu kadar olucakti diye. Karnimdayken bile kiskandigim yavrumu topraga verdim. Hastaneden çikicagim gun ultrasona girdim. Orda bir kadin Allah anali babali buyutsun demesi. Yazarsan çok sey var. Insallah her sey guzel olucak. Ondan sonra ben hic korunmadim ztn adetimi her ay duzenli oluyordm. 2 kere Kimyasal 1 dusuk oldu. Çok şükür suan hamilyim. 7 haftalik. Insallah saglikla alirim kucagima.
Bir yakinim sezeryan sonrasi hemen hamile kalmis. Çocuklarin arasinda 1 yas var. Diger çocugun dogum gunune denk gelmis. Insallah seninde yuzun guler

Yeniden hamile olmanıza cok sevindim. Saglıklı bir şekilde gelicegine inanıyorum. Kalbim kelebeklendi bizi de habersiz bırakmayın
Çok teşekkür ederim. Dikkat ediyorum, ağlıyorum, sevinçten dans ediyorum, korkuyorum. Hisler öyle değişik ki. Ama evin havası değişti. Ufacık da olsa umut öyle güzel ki. Hiçbir şeyin garantisi yok. Sağlığıma dikkat ediyorum, başka da elden bir şey gelmiyor. Ah gelse, dağları deviririm ama elimiz kolumuz bağlı.
Çok ama çok zor o hastaneden çıkış zamanları. En heyecanlı olacak günler birden en kötü günlere dönüyor. Diğer kayıpların da olmuş sonradan çok üzüldüm. Bu gebeliklerimiz yakın demek ki birbirine, ben de 5+3’üm bugün. Sağlıkla kucağımıza alabiliriz bebeklerimizi inşallah.

Eski Elma. Evet zor o ani her hatirladigimda gozlerim doluyor. Artik nerdeyse 1 sene olucak. Benim için sanki dün gibi hem üstunden yillar gecmiş gibi. Zaman çok cabuk geciyor. Size soyle anlatayim daha sonraki kayiplari eskiden uzuldugum gibi uzulemiyorum. Ztn şüküre vuruyorum o ayri da. O bebekten sonra kayip ölüm konusunda sogukkanli olmuşum. Saçma sapan insanlarin hamile degilmsn sorularndan bıktim. Komşunun 10 yasindaki kizi acimla dalga geçip bana duyduracak sekilde bizimki gibi kardes kimsede yok demesi. Hani acaba ben mi aliniyorum desem. Baskasi dese aliniyorum derdim ama o çocuk onu diyecek kadar kötü. Bildignz seytann. Evet suan 7+3 evet yakiniz 2 hafta var aramizda. Insallah saglikla ilerler.

Erken düşüğü olanların acısını küçümsediğimden değil ama koskoca bebeği kaybetmek çok ama çok başka bir şey. Kendine yüklenme. İnsan bir yerden sonra aklını korumaya çalışıyor.

İnsanları da boşver. Çoğunluk hiçbir işe yaramıyor anca laf. Doğursan onlar bakacak sanki.

Evet bende asla küçümsemiyorm ne haddime sadece kendimden bahsediyorum. O bebegimden oncede dusuk yasadim. Ilk dusugum du. Çok aglamistim çok uzulmuştum. Simdi sasiriyorum ne aglamistim be diyerek. Daha acisinida gorucekmişim. Ztn diyorum dogsaydida sagliksz olucakmiş. Her seyde hayir vardir.
Ilk zamnlar çok isteyerek. Ve insanlarin verdigi stresten dolayi her adetimi gordugumde çok uzuluyordm. Neredeyse isyan ediyordm. Sonra uzulmemeye basldm. Cunku ona takinca sanki deliriyordm. Vardir her seyde hayir ztn yasim kucuk olur demeye basladm. Çok şükür hamile kalabiliyorm

BENİMDE 3 TANE KİMYASAL BİR TANE 3,5 AYLIK KALBİ DURDU ÇOK AĞLDIM SENİN GİBİ. 2 HAFTA ÖNCE GENETİK SONUCU ÇIKTI. KIZMIŞ VE DOWN SENDROMLU İMİŞ. DOĞSAYDI HERGÜN AĞLAYACAKTIM HERŞEYDE BİR HAYIR VAR DİYORLAR YA GERÇEKETN DOĞRU BİZ GÖREMİYORUZ. ALLAH HEPİMİZE SAĞLIKLI HAYIRLI EVLATLAR NASİP ETSİN.

Bende 30 haftalıkken preeklampsi sebebiyle oglumu kaybettım. Normal doğum yaptım . 2 ay gectı bende folik asite basladım hemen istiyorum bana 6 ay bekle dedıler beklemek ıstemıyrm. Sizi cok ıyı anlıyorum umarım en kısa zamanda yeniden gebe kalırız ikimizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…