39. Haftada bebeğin anne karnında kalbi durması

aybrsefe

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2023
59
40
Tüm annelere sevgiler..
2 ay önce 39. Haftada sabah uyandığımda bebegimin hareket etmediğini farkedip doktora gittiğimde kalbi durmuştu ve sezeryanla aldılar..

İlk evladım minik oğlum olcakti .. Allahım kimseye bu acıyı yasatmasin.

Bir yanim yeniden hemen anne olmak istiyor bir yanım çok korkuyor.. bazı doktorlar 6 ay bekle yeni gebelik için diyor, bazıları ise en az 1 hatta 2 yıl beklemelisin diyor...

Sizlere sormak istediğim sezeryanla doğum yaptıktan sonra hemen hamile kalan arkadaşlar tecrubelerini paylaşabilir mi?

Bir sorun yaşadınız mı gebelik süresince.. veya bebeğinizde erken gebeliğe bağlı bir sorun oldu mu? Gebelik sağlıkla sonuçlandı mi?
Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Allah kalbinize ferahlık versin. Ne desem ne söylesem tarif edemem acınızı biliyorum.

Siz kendi bedeninize ve ruhunuza teslim olun ve ona göre karar verin.

Eğer kalbiniz o aşkla yanip tutuşuyorsa birakin kendinizi.

Öncelikle başınız sağolsun, Rabbim tekrar yaşatmasın ve kucağınıza alabileceğiniz evlatlar nasip etsin.
Bende 7 haftalık aynı şekilde bir kaybım oldu. İlk haftalar olunca doktorum genetik sorun olarak yorumladı.
Sizde sorun belli oldu mu?

Allah kalbinize ferahlık versin. Ne desem ne söylesem tarif edemem acınızı biliyorum.

Siz kendi bedeninize ve ruhunuza teslim olun ve ona göre karar verin.

Eğer kalbiniz o aşkla yanip tutuşuyorsa birakin kendinizi.
Amin çok teşekkür ederim. Korku ağır basıyor şuan riske atmak daha korkutucu gibi ama yinede olumlu yaşanmış hikayeleri duymak istiyor insan karar vermeden önce

Sağolun Allah razı olsun Allahım kimselere yaşatmasın böyle acıyı. Yaşayanlara da devamında güzellikler versin amin temennim oğlumun bu dünyada da sağlıklı kardeslerinin olması..
Evet erken kayiplarda genellikle gelişim problemleri veya genetik problemler şeklinde yorum yapılıyor. Ama bizim 9 ay dolmuştu , bu tarz durumlar daha nadir yaşanıyor galiba.. doktor bile şaşırdı çünkü hiç beklenen bir durum değildi. Gelişim açısından bir problemi yoktu benimde hiç olumsuz bir hikayem olmadı 9 ay boyu.. sadece ani bebek ölümü denildi..otopsi yapmak istediler biz kiyamadik belki de yaptırmaliydik fikir edinebilmek için ama o anki acıyla gönlümüz istemedi.. şimdi bizde tedbir amaçlı genetik testler yaptırıyoruz kendimize.. umarım birşey çıkmaz , çıkmazsa tesadüfi bir olay yaşadınız diyecegiz diyor doktor

Sizin durumunuzu yıllar önce annem yaşamış. 9 aylık bebek ölü doğmuş.
Dr ona da bekleyin demiş yeniden gebe kalmak için ama o dönem büyüklerimiz annemi uyarmış. Sakın bekleme hemen dene yine diyip. Ve ben doğmuşum. Tekrar hamile kalmış kısa sürede.
İlki de ben de kardeşim de sezaryen doğumla olduk.

Çok sık duyduğum bı durum. Ben 19 haftalık kaybettim ama yakın çevremde son ay bebek kaybedenler oldu. Biri nedensiz, ikinci bebek sağlıklı doğdu. Diğeri kordon dolanması, oda sağlıklı bir ikinci bebek sahibi oldu.

Biraz dinlenin. Dikişleriniz kapansın. Gezin dolaşın önümüz yaz. Bu dönemi sakince atlatin. Kışa girerken düşünürsünüz yeni bebek. Bende Mart'ta kaybettim bebeği Eylül'de yeniden hamile kaldım.

Ne güzel pespese sağlıklı doğumlar olmuş. Darısı başıma olsun cevap için güzel hikaye için teşekkür ederim. Yıllar önce birde diyosunuz şimdi daha da gelişmiştir çoğu şeyler tam olarak kaç ay sonra kalmış acaba anneniz gebe hatırlıyor muki benim için güzel umut örneği olduğunuz

6 ay demisti benim dr。 rabbim sabir versin
Amin zannediyorum en az 6 ay yeterli oluyor. Allah o tarihe kadar sabretme gücü versin banada. Sonrasıda kolaylıkla sağlıkla geçer inşallah tek isteğim . Sağlıklı mis kokulu evlatlarimi koklamak.. çünkü minik oğlumu sadece 1 kerecik kokladım oda morgda buz gibi teniyle

Sizin de olur inşallah yeniden.
Evet 35 yıl önceden bahsediyorum.
Ölü doğumdan sonra 2 aydı herhalde.
Çok hızlı hamile kalmış. İlk ay beklemiş. Sonra büyükleri uyarınca korunmayı bıraktığı gibi hamile kalmış. Hiç arayı açmamış.

Sizin ve arkadaşlarınızın da başları sağolsun. Çok acı zor bir durum .. bahsettiğiniz arkadaslariniz kaç ay sonrasında gebelik yaşadılar peki..
Evet aslında her evlat kendi içinde özeldir.. psikolojik olarak kötü bir durumda yeni gebelik olsun istemiyorum aslında çünkü ister istemez bizim hislerimiz bebeklerimize gebelik süresinde yansıyor. Neden yavruma bu stresi yaşatayim sabret zaman geçsin diyorum.. ama bu acı 1 yıl da geçse 2 yılda geçse bitmeyecek hep stres ve korkarak geçecek yeni gebelik süreci..

Aslında başımıza geleceği varsa 1 yıl sonra kalsakta gelecek 3 ay sonra kalsakta gelecek.
İnşallah en güzel zamanda en doğru zamanda gelsin

Aynen. Bende devamlı süt geliyormu diye kontrol ederdim.

Yaşadığım gebeliklerin hepsinde o ilk kaybetme korkusuyla yaşadım.

En az 6 ay biri 1 yıl diye hatırlıyorum. Ama arka arkaya sezeryanla doğum yapan da oluyor. Ama gerek yok. Gezin tozun bı süre acele etmeyin

İnşallah evlatlarınizi sizde arkadaşlarınızda güzel günlerde büyütsün..
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum
İnanıyorum.. Yazın kafa dağıtmak yenilenmek olumlu düşüncelere bürünmek iyi gelecek ve sonra güzellikler gelecek

Şöyle düşün doğum yapıp lohusalığı bitmeden tekrar hamile kalanlar var önemli olan hamile kalmak değil sizin önce psikolojik açıdan iyi olmanız şimdi o bebiş size ahirette şefaatçi olacak annesi ve mutlaka isim koyun isimsiz kalmasın Rabbim verdi ve emanetini aldı. Tekrar yaşatmasın yeter ki

Evet diyecek başka bişey kalmıyor gerçekten evet insalah rabbim onunla kavuşmamızi nasip etsin.
Ah ismi var söyledikçe adını içim çok acıyor. Allahım asıl yerde ona ismiyle seslenip sevmemi nasip etsin

Öncelikle başınız sağolsun bundan sonra sorunsuz bir gebelik ve sağlıklı evlat diliyorum size böyle durumlarda bütün teselliler boş kalır. Ben 18 ay arayla 2 sezaryen oldum ne hamilelik sırasında ne de ameliyat sonrası sorun yaşamadım. Tamamen şans, bünye ve en önemlisi doğru doktora denk gelmek çok önemli.

Çok teşekkür ederim. Amin inşallah Allahım sağlıkli hayırlı evlat versin
Doktor konusunda bundan sonra nasıl seçim yapacağım bilmiyorum . Korkarak seçim yapacagim.. inşallah doğru karar veririm.
Gerçekten aslında bünye ile alakalı . Ne diyelim artık bundan sonrası için ben tedbirimi alayım da yaşayacağımız neyse yine onu yasayacagim..

Merhaba canım seni en iyi anlayanlar dan biri benim. Ben de oğlumu karnımda kaybettim son ayımızda sezaryen oldum çok zor zamanlardan geçtim psikolojik açıdan bitmiştim resmen nst odasın da herkesin bebeğinin kalbi atıp benim bebeğimin kalbinin atmadığın da öğrendim rabbim kimseye yaşatmasın kordon da kan pıhtılaşması dendi otopsi yaptırmadım yaptıramazdım insan göz bebeğini nasıl parçalatır ki. Bir çok doktor gezdim rahmi kontrol ettirdim dikislerimi kontrol ettirdim genetik test yaptırdım sonuçlar temiz bize 6 ay dedi ameliyatı yapan doktor gittim doktorlara da sordum hemen hamile kalabilirsin, 6 sonra kalabilirsin,1 yıl sonra kalabilirsin 2 yıl sonra kalabilirsin diyen bile oldu ben ve 6 aydan sonra düşünülebilir çünkü ben öyle yaptım bu arada eşime de genetik test yaptık o da temiz çok şür Rabbime bu duyguyu bir daha yasattı şuan hamileyim ama korkularım da var kaygılarım da eşim ailem en büyük destekçilerim oldular bittim dediğim yerden yeniden yeşerdim Allah herkese nasip etsin rabbim sağlıklı bir şekilde doğup büyümelerini nasip etsin kimseye evlat acısı yaşatmasın bunun vakti zamanı yaşı ayı yok. Bu süreçte ikinci kez hala oldum bizim de sınavımız buymuş. Yine aynı heyecanları yaşamaya başladım çok şükür tekrar hamile kalmak isteyenler umarım okur ben de burda üzüldüm agladım yazdım yazdım derdimi paylaştım umarım bir nebzede olsa umut olur sizlere bunları yazarken bile baya ağladım sizler sakın ağlamayın hep gülün içinize atmayın paylaşın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…